Přepadení

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Kniha PŘEPADENÍ pojednává o jedinečném příběhu z 2. světové války. Podrobně popisuje útok elitního oddílu německých parašutistů, který představoval úvod k porážce Francie v roce 1940. Operaci osobně vymyslel Adolf Hitler a k ověření závěrečným výcvikem došlo na československé pevnosti Adam v Orlických horách. Napínavý příběh o přepadu belgické superpevnosti Eben-Emael za prvního použití tajných zbrani byl napsán díky informacím a osobní podpoře velitele této mimořádné operace. Rozsáhlé přílohy v knize obsahují podrobné plány pevnosti, popisy použité techniky včetně zbraní, letadel a tanků a řadu dosud nepublikovaných špionážních dokumentů, které Němci potřebovali k zajištění prvního a v dějinách válek také posledního dobytí pevnosti ze vzduchu. Rozsáhlé původní dílo je výsledkem sedmileté společné práce dvou českých autorů a je na našem knižním trhu jevem ne zcela obvyklým. Kniha má formát A4, šitou vazbu (V8), je vytištěna na kvalitním matném křídovém papíře, má více než 580 stran, přes 600 fotografií, kreseb a obrázků a téměř 200 plánů. Knihu zájemce může zakoupit u vybraných knihkupců, kam se práveě dostává, nebo ve Vojenském muzeu Králíky, případně v Muzeu čs. opevnění - dělostřelecké tvrzi Bouda. Je též možné obrátit se přímo na nakladatelství, které poskytne podrobnější informace: mrabon@iol.cz
URL : https://www.valka.cz/Prepadeni-t5986#14040 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Naprosto úžasná knížka. Všem zájemcům o pevnostní problematiku doporučuju.
URL : https://www.valka.cz/Prepadeni-t5986#44925 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more