Pobaltie po I. a pred II. svetovou vojnou

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Viem že to nepatrí do tejto kategórie a preto Vás prosím dajte t kam to patrí.
V roku 1940 ZSSR obsadil Lotyšsko, Estónsko a Litvu (kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu) na internete som nenašiel o tejto udalosti skoro nič a preto som založil túto tému určite zaujímavú pre všetkých Čechov ktorý zakladajú témy ako mohli sme sa brániť? Ved oni boli v podobnej situácií ako ČSR ak nie v ešte horšej.
Zaujíma ma všetko zámienka na obsadenie, výzbroj a vývoj armád(počty, organizácia), dezercie(letecké aj iné), formovanie odboja (lesné bratstvo), zmluvy o spoločnej obrane, vzťahy zo susedmi(Nemecko, Poľsko)
Ak túto tému niekam upracete dajte mi vedieť kam ste ju poslali.
URL : https://www.valka.cz/Pobaltie-po-I-a-pred-II-svetovou-vojnou-t66414#235061 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Táto téma je taká široká, že jej spracovanie by si vyžiadalo niekoľko samostatných článkov a nie len pár komentárov na diskusnom fóre. Smile Ale nejakým spôsobom treba začať, takže tuná umiestnim pár linkov na internetové zdroje. Pobaltských webstránok v angličtine a ruských webstránok, ktoré sa venujú tejto téme je dosť veľa, takže nižšie uvedené linky môžu poslúžiť ako začiatočný bod pre ďalšie internetové surfovanie. (Za predpokladu, že ako tak ovládaš angličtinu alebo ruštinu):


www.latvians.com


www.occupationmuseum.lv


http://stalinism.ru/repress/pribalt.htm


http://law.edu.ru/doc/document.asp?docID=1131768Čo sa týka českých alebo slovenských webstránok venovaných danej téme, tak žiadne nepoznám. Vygooglil som však dve študentské seminárne práce, ktoré poskytujú aspoň základné informácie. V nich je uvedený aj zoznam publikačných zdrojov, z ktorých autori čerpali svoje informácie:


pvh.ff.cuni.cz


pvh.ff.cuni.czNa záver trochu neskromne uvediem linky na dva svoje články. Smile Sú síce venované Lotyšsku v rokoch 1914 – 1920, ale myslím že poskytujú základnú predstavu o vývoji v Pobaltí, ktorý viedol k nezávislosti Lotyšska, Litvy a Estónska a bol východiskom pre udalosti okolo rokov 1939-1940:


www.valka.cz


www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Pobaltie-po-I-a-pred-II-svetovou-vojnou-t66414#235815 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more