Mk.83 AIR

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Mk.83 AIR je puma typu HDGP. Je vybavena ocasním dílem BSU-85/B. BSU-85/B je plechová krabice obsahující padákobalónové brzdné zařízení. Po odhozu z letounu se působením aerodynamických sil z ,krabice, uvolní a za pumou nafoukne nylonový padákobalon. Pilot má možnost volby a shodit pumu bez aktivace tohoto zařízení, tedy s LD.


Ráže je stejná, o obou 1000 liber. Nárazový zapalovač může být nahrazen zapalovačem přibližovacím Pro používání na letadlových lodí, kde panuje drsné prostředí (otřesy, tepelné rázy od startujících letadel s motory na přídavném spalování) byla vytvořena verze BLU-110/B. Což je Mk.83 plněna méně citlivou výbušninou.


Rozměry Mk.83


délka: 304 cm
průměr: 35,7 cm
hmotnost trhaviny: 175 kg (udáváno i 202 kg) Tritonalu, Minolu II, nebo H-6
hmotnost celkem: 460 kg
URL : https://www.valka.cz/Mk-83-AIR-t28621#100577 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Odhoz pum z letounu F/A-18D Hornet ze sestavy letky VMFA(AW)-242 "Bats".
Mk.83 AIR - (Boeing)

(Boeing)
URL : https://www.valka.cz/Mk-83-AIR-t28621#235436 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more