Main Menu
User Menu

Military history website

18. ponorková divize [1961-1991]

18th Submarine Division

18. ponorková divízia

18-я дивизия подводных лодок (18 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
18. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
18-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1961
Předchůdce:
Predecessor:
140. ponorková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
18. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1961-DD.MM.RRRR 15. ponorková eskadra
Dislokace:
Deployed:
09.07.1961-DD.MM.1981 ?, záliv Olenja /
09.07.1961-DD.MM.1981 ?, záliv Sajda /
DD.MM.1981-31.12.1991 ?, záliv Nerpičja /

Velitel:
Commander:
16.08.1961-DD.10.1964 Parchomjuk, Ivan Lazarevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1964-07.05.1966 Uskov, Ivan Fjodorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
07.05.1966-17.03.1969 Uskov, Ivan Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
17.03.1969-30.04.1970 Borisejev, Nikolaj Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
30.04.1970-DD.12.1973 Borisejev, Nikolaj Sergejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1973-25.04.1975 Pavlov, Anatolij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
25.04.1975-DD.07.1975 Pavlov, Anatolij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1975-14.02.1977 Zembovskij, Jevgenij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
14.02.1977-DD.12.1979 Zembovskij, Jevgenij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1979-17.02.1982 Pivnev, Jurij Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
17.02.1982-DD.MM.1985 Pivnev, Jurij Stepanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1985-09.05.1986 Dolotov, Alexej Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
09.05.1986-DD.07.1986 Dolotov, Alexej Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1986-17.02.1988 Oľchovikov, Alexandr Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
17.02.1988-DD.12.1988 Oľchovikov, Alexandr Vasiljevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1988-15.10.1990 Ivanov, Valerij Vladimirovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
15.10.1990-31.12.1991 Ivanov, Valerij Vladimirovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1961-DD.05.1963 Zolotuchin, Vjačeslav Dmitrievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
14.05.1963-DD.10.1967 Karavajev, Boris Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1967-16.03.1969 Borisejev, Nikolaj Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1972 Grišečkin, Anatolij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1972-DD.MM.1973 Nečajev, Viktor Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1973-DD.06.1975 Loginov, Vladimir Pavlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1975-DD.12.1979 Pivnev, Jurij Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.1979-DD.MM.1981 Kosťjučenko, Igor Semjonovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1981-DD.MM.1984 Orlov, Boris Andrejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1984-DD.01.1985 Dolotov, Alexej Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.01.1985-DD.08.1986 Oľchovikov, Alexandr Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.08.1986-DD.MM.1987 Petrenko, Igor Jakovlevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1987-DD.12.1988 Ivanov, Valerij Vladimirovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.1988-31.12.1991 Plotnikov, Vasilij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
rozpracované
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL : https://www.valka.cz/18-ponorkova-divize-1961-1991-t238401#659186Version : 0
MOD