Main Menu
User Menu

Military history website

Watanabe, Kinzó

Kinzo Watanabe / 渡辺金造

     
Příjmení:
Surname:
Watanabe
Jméno:
Given Name:
Kinzó
Jméno v originále:
Original Name:
渡辺金造 / わたなべ・きんぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
27.07.1874 ?, prefektura Gunma /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
23.05.1965 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Shimonoseki
velitel: 40. pěší brigáda
náčelník štábu: 18. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/渡辺金造
URL : https://www.armedconflicts.com/Kinzo-Watanabe-t181346#531616Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Watanabe
Jméno:
Given Name:
Kinzó
Jméno v originále:
Original Name:
渡辺金造 / わたなべ・きんぞう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-29.11.1897 Vojenská akadémia
09.10.1901-09.02.1904 Armádne vojnové kolégium
20.03.1906-28.11.1906 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
27.06.1898 podporučík
21.11.1900 poručík
17.06.1904 kapitán
20.03.1909 major
10.08.1915 podplukovník
24.07.1918 plukovník
15.08.1922 generálmajor
26.07.1927 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1919-15.08.1922 Náčelník štábu : 18. divize
26.07.1927-10.08.1928 Velitel : Pevnost Shimonoseki

Ručně vyplněné položky:
27.07.1898-DD.MM.RRRR 15. peší pluk
08.03.1906-DD.MM.RRRR 15. peší pluk
28.11.1906-20.03.1909 štábny dôstojník 13. divízia
20.03.1909-10.10.1910 pridelený k 9. pešiemu pluku
10.10.1910-04.05.1911 velitel ? praporu 9. peší pluk
04.05.1911-15.01.1913 štábny dôstojník Imperiálna garda
15.01.1913-01.12.1917 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
01.12.1917-24.07.1918 pridelený k 12. pešiemu pluku
24.07.1918-25.07.1919 velitel 12. pešieho pluku
25.07.1919-15.08.1922 náčelník štábu 18. divízia
15.08.1922-04.02.1924 velitel 40. pešej brigády
04.02.1924-26.07.1927 náčelník štábu Taiwanskej armády
26.07.1927-10.08.1928 velitel pevnosti Shimonoseki
29.08.1928-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

06.09.1927

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/渡辺金造
URL : https://www.armedconflicts.com/Kinzo-Watanabe-t181346#531620Version : 0
MOD