Main Menu
User Menu

Military history website

2. ponorková flotila [1992-1998]

2nd Submarine Flotilla

2-я флотилия подводных лодок (2 ФлПЛ)

     
Název:
Name:
2. ponorková flotila
Originální název:
Original Name:
2-я Краснознаменная флотилия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1992
Předchůdce:
Predecessor:
2. ponorková flotila
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1998
Nástupce:
Successor:
16. ponorková eskadra
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1992-DD.09.1998 Tichooceánska flota
Dislokace:
Deployed:
01.01.1992-DD.09.1998 Viljučinsk, ?

Velitel:
Commander:
01.01.1992-DD.07.1992 Falejev, Oleg Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1992-20.08.1993 Komaricyn, Anatolij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
20.08.1993-DD.06.1994 Komaricyn, Anatolij Alexandrovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.07.1994-05.05.1995 Zacharenko, Michail Georgijevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
05.05.1995-DD.11.1996 Zacharenko, Michail Georgijevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.12.1996-17.12.1997 Neščeret, Alexandr Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
17.12.1997-01.09.1998 Neščeret, Alexandr Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1992-DD.06.1994 Kudrjašov, Konstantin Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1994-DD.12.1996 Neščeret, Alexandr Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1996-01.09.1998 Sidenko, Konstantin Semjonovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1992-DD.MM.1993 42. ponorková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:

Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
Občas sa označuje aj ako 2. flotila atómových ponoriek (2-я Флотилия атомных подводных лодок)
Zdroje:
Sources:
https://www.xn---446-k5d.xn--p1ai/2flpl.php
URL : https://www.valka.cz/2-ponorkova-flotila-1992-1998-t236977#654907Version : 0
MOD