Main Menu
User Menu

Military history website

33. ponorková divize [1992-2001]

33rd Submarine Division

33. ponorková divízia

33-я дивизия подводных лодок (33 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
33. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
33-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1992
Předchůdce:
Predecessor:
33. ponorková divízia - 2. formovanie
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.2001
Nástupce:
Successor:
rozformovaná
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1992-DD.MM.2001 1. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
01.01.1992-DD.07.2001 Murmanská oblasť, záliv Bolšaja Lopatkina

Velitel:
Commander:
01.01.1992-13.02.1992 Isak, Valerij Vladimirovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
13.02.1992-DD.01.1993 Isak, Valerij Vladimirovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1993-DD.06.1997 Smelkov, Alexandr Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1997-12.12.1998 Agafonov, Valerij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
12.12.1998-05.04.2000 Agafonov, Valerij Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
06.04.2000-09.06.2001 Kuzmin, Sergej Viktorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
09.06.2001-DD.07.2001 Kuzmin, Sergej Viktorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1992-DD.MM.1993 Smelkov, Alexandr Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1994-DD.06.1997 Agafonov, Valerij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
27.11.1997-03.08.2001 Kolesničenko, Vjačeslav Georgievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
https://www.ww2.dk/new/navy/33dipl.htm
URL : https://www.valka.cz/33-ponorkova-divize-1992-2001-t237942#658012Version : 0
MOD