DEU - DLV Fliegermesser

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

"DLV -Fliegermesser" (Deutscher Luftsport - Verband)


zavedená v Německu v r.1934 pro poddůstojníky a mužstvo, od letce až do hodnosti OBERFLUGMEISTER DLV. V r. 1937 byla potom beze změn převzata jako tvarově naprosto shodná dýka do NSFK s názvem " NSFK - Fliegermesser" V r. 1937 spolek NSFK( Nationalsozialistisches Fliegerkorps) DLV nahradil .
Její délka by měla být cca 34 - 37 cm (prameny se liší), velikost čepele 178 mm, a hmotnost 409 gr. Záštita a závěrný knoflík jsou z niklu, rukojeť by měla být potáhnutá kůží. Pochva je ze železa, potažená kůží, s niklovou garniturou. U Vašeho exempláře chybí kožený závěsník. Dýky byly většinou vyráběny v solingenských firmách, zejména ve fy SMS SOLINGEN ( Stöcker & Co. Solinger Metallfabrik GmbH, Solingen ) a jsou zpravidla s přejímací značkou DLV nebo NSFK. Velmi často mají značky obě. Vzácné exempláře jsou bez přejímací značky.
Jediný ( pochopitelný) rozdíl u Vašeho exempláře proti originálu je, že na ploše hranolové základny obloukové záštity byl u originálů vsazen kruhový medailon s černě smaltovaným emblémem svastiky (ten byl podle mého názoru určitě dodatečně odstraněn).


Pozn. : Obrázky nebo fotky neuvádím, pokud si do gůglu dáte heslo "Fliegermesser", tak Vám vyhodí milion stránek
URL : https://www.valka.cz/DEU-DLV-Fliegermesser-t68772#147167 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Pro Vaší informaci si dovolím ještě upřesnít ty přejímací značky (puncy) Oba vycházejí ze znaků organizací. U DVL je to okřílená vrtule překrytá svastikou a u NSFK je to okřídlená postava (nazývaná "IKARUS") s půlkruhovou stuhou nad hlavou. Na ní je zkratka NSFK a ve výši kolen je postava překryta svastikou.Ještě malé upřesnění. DVL vzniká v březnu 1933 a hned po založení "sjednocuje" všechny civilní letecké kluby a spolky v Německu a přebírá jejich vybavení a letiště. Zrušen je v červenci 1936 a na jeho místo nastupuje v r. 1937 NSFK
URL : https://www.valka.cz/DEU-DLV-Fliegermesser-t68772#149967 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more