Main Menu
User Menu

Military history website

2. taktická letecká divize [1943-1945]

II Tactical Air Division

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako II Air Support Command 21.8.1941
Aktivována 1.9.1941
Přetvořena na II Ground Air Support Command v dubnu 1942,
pak na II Air Support Command v září 1942
a na II Tactical Air Division v srpnu 1943
Deaktivována 22.12.1945
zrušena 8.10.1948


COMPONENTS
nezmiňováno kvůli velkému množství častých změn


STATIONS
Salt Lake City, Fort Douglas , 1.9.1941
Oklahoma City, Will Rogers Field , říjen 1941
Birmingham, Birmingham Army Airfield , 1.4.1942
Spokane, Geiger Field , 26.5.1942
Reno, Nev, 27.5.1942
Colorado Springs, Colorado Springs Army Air Base , červenec 1942
Bossier City, Barksdale Field , 15.3.1943
DeRidder AAB, La, 31.3.1944
Stuttgart, Stuttgart Army Airfield , únor 1945
Bossier City, Barksdale Field , 12.11.1945
El Paso, Biggs Field , 23.11. - 22.12.1945


COMMANDERS
Lt Col Bernard S Thompson, 4.9.1941
Col Hume Peabody, 11.10.1941
Brig Gen William E Lynd, 18.3.1942
Brig Gen John B Brooks, 15.6.1942
Col Arthur G Hamilton, 2.12.1942
Brig Gen Carlyle H Wash, 14.12.1942
Col Dache MaC Reeves, 30.1.1943
Col Arthur G Hamilton, 29.9.1943
Col Clarence D Wheeler, 5.5.1944
Col Yancey S Tarrant, 18.7.1945
Col Charles G Chandler Jr, 20.8.1945 - neznámé datum


CAMPAIGNS
American Theater


DECORATIONS
None
2. taktická letecká divize [1943-1945] - znak II TACTICAL AIR DIVISION

znak II TACTICAL AIR DIVISION
URL : https://www.valka.cz/2-takticka-letecka-divize-1943-1945-t3023#9194Version : 0