Main Menu
User Menu

Military history website

Inoue, Čúja

Chuya Inoue / 井上忠也

     
Příjmení:
Surname:
Inoue
Jméno:
Given Name:
Čúja
Jméno v originále:
Original Name:
井上忠也 / いのうえ・ちゅうや
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
12.04.1879 ?, prefektura Kumamoto /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
08.04.1950 ?, zajatecký tábor, sibír /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Shimonoseki
velitel: 1. samostaná posádka
náčelník štábu: 19. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/井上忠也
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Inoue-Cuja-t181443#531869Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Inoue
Jméno:
Given Name:
Čúja
Jméno v originále:
Original Name:
井上忠也 / いのうえ・ちゅうや
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.11.1900 Vojenská akadémia
11.12.1908-29.11.1911 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.06.1901 podporučík
18.11.1903 poručík
27.06.1905 kapitán
10.08.1914 major
24.07.1918 podplukovník
15.08.1922 plukovník
26.07.1927 generálmajor
11.04.1932 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1930-11.04.1932 Velitel : Pevnost Shimonoseki
11.04.1932-08.08.1932 Velitel : Pevnost Shimonoseki

Ručně vyplněné položky:
25.06.1901-DD.MM.RRRR 48. peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Adjutant 16. divízia
16.12.1907-DD.MM.RRRR 63. peší pluk
16.03.1912-10.08.1914 Štábny dôstojník Generálneho guvernéra Taiwanu
10.08.1914-26.02.1915 pridelený k 4. pešiemu pluku
26.02.1915-02.05.1916 velitel ? praporu 6. peší pluk
02.05.1916-24.07.1918 Štábny dôstojník Gardy Tsushima
24.07.1918-15.04.1919 pridelený k 8. pešiemu pluku
15.04.1919-10.08.1920 Štábny dôstojník 9. divízia
10.08.1920-15.11.1920 Štábny dôstojník (logistika) Urashio odlúčenej? armády
15.11.1920-06.11.1922 náčelník Tajnej vojenskej agentúry Nikolsk
06.11.1922-06.12.1922 pridelený k 9. divízii
06.12.1922-15.10.1923 velitel 11. pešieho pluku
15.10.1923-26.07.1927 náčelník štábu 19. divízie
26.07.1927-01.08.1929 velitel 6. pešej brigády
01.08.1929-01.08.1931 pridelený k 4. divízii
01.08.1931-08.08.1932 velitel pevnosti Shimonoseki
08.08.1932-01.12.1933 velitel Samostatnej posádkovej jednotky
01.12.1933-05.03.1934 velitel 1. samostatnej posádkovej jednotky
05.03.1934-12.04.1934 pridelený k Generálnemu štábu
23.04.1934-DD.MM.RRRR Reserva
02.10.1944-DD.08.1945 Poradca v Manchurii
DD.08.1945-08.04.1950 vojnový zajatec SSSR
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1922

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

22.04.1930

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1934

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

29.04.1934

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/井上忠也
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Inoue-Cuja-t181443#531870Version : 0
MOD