Kategorie pěších divizí

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

V roce 1938 měla japonská armáda čtyřiatřicet pěších divizí, z nichž dvě, a to 19. a 120., byly umístěny v Koreji. Dalších sedm 1., 2., 4., 7., 8., 12. a 104. byly v Mandžusku. V Číně vedlo válku čtyřiadvacet pěších divizí, takže v Japonsku zbyla pouze divize jediná. Byly zde ještě záložní výcvikové divize. Každá japonská divize v poli měla ještě svou výcvikovou divize, která pro ni připravovala nováčky a zásobovala ji vycvičenými kádry. Tím před světem japonská armáda zamlžovala skutečný počet bojových útvarů. Např. v Mandžusku bylo úředně umístěno pouze šest praporů ochrany železnice, ale ve skutečnosti zde bojovalo sedm pěších divizí Jak je to možné. Jednoduše? Např. 8. pěší divize s posádkou v japonském Hirosaki vyslala po ročním výcviku celou výcvikovou divizi do Mandžuska, ale zároveň k ni narukovali další nováčci, které v Hirosaki cvičila skupina důstojníků a poddůstojníků původní divize, jejíž prvoročáci již bojovali v Mandžusku. Divize přitom měla plný stav a sídlila v Hirosaki, neboť vojáci chodící po městě nosili její označení. Svět tak byl přesvědčován, že v mandžusku je pouze oněch šest praporů ochrany železnice, neboť divize byly ve svých posádkách.
Z hlediska vojenských odvodů bylo Japonsko rozděleno na sedmnáct divizních oblastí včetně Koreje. Každá z těchto oblastí byla přičleněna k jednotlivým divizím. Tato divize si pak sama prováděla odvody a rok co rok vysílala své vycvičené jednotky na dokončení výcviku k bojovým jednotkám mimo Japonsko. Samozřejmě tajně. Takže odvedenci z hornatých oblastí s drsným podnebím odcházeli většinou do Číny nebo Mandžuska, vedrům a subtropickému vlhku zvyklí odvedenci z jižních japonských ostrovů sloužili v jihovýchodní Asii a na tichomořských ostrovech. Takže Japonsko má pro svět pouze čtyřiadvacet pěších divizí. Ve skutečnosti jich má, ale včetně výcvikových, osmapadesát. Tyto divize jsou rozčleněny do tří kategorií a to A, B a C.


Pěší divize kategorie A (hohei šidan ko)
Organizačně jde o nejmodernější japonské divize. Měly 14 000 mužů ve třech pěších plucích, dělostřelecký pluk o 36 hlavních a tankový prapor s osmadvaceti tanky. Později to byl tankový prapor mající 84 tanků, z nichž 37 bylo lehkých a 47 středních. Dále byl do ní začleněn průzkumný pluk mající 346 mužů s tančíky a motocykly, oddíl protitankových kanonů mající dvaadvacet hlavní o ráži 37mm nebo 47mm. Pomocnými útvary byly prapory železniční, spojovací, chemický, sanitní, zásobovací a dopravní se speciálním praporem pro zásobování vodou. Byl to krycí název jednotky používající bakteriologické zbraně. Tyto divize byly nasazeny především v Číně a částečně i v Tichomoří.


Pěší divize kategorie B (hohei šidan otsu)
Tyto divize byly dislokovány výlučně v Mandžusku u Kuantungské armády. Měly obvykle 21 400 mužů ve dvou pěších brigádách, každou o síle dvou pěších pluků a dělostřeleckým plukem o čtyřech oddílech. Tři oddíly měly kanony ráže 75mm, čtvrtý houfnice ráží 105mm nebo 150mm. Celkem tedy 48 hlavní. Dále měly tankový prapor se 42 tanky a pomocné jako divize A. Navíc měly dopravně-železniční pluk nebo brigádu se 150 nebo 1350 muži. Tento útvar vyžadovaly mandžuské podmínky, kde bylo minimálně silnic. Armáda proto měla více koní než automobilů, takže železnice byla nejrychlejším a nejvýkonnějším dopravním prostředkem. Obdobně byly organizovány divize umístěné v Koreji.


Pěší divize kategorie C (hohei šidan hei)
Tyto divize byly posádkami výlučně na ostrovech vlastního Japonska. Měly 9 000 mužů. Pokud bylo začleněno dělostřelectvo, byl to pouze pluk se 24 hlavněmi. Byly to baterie kanonů ráže 105mm a baterie houfnic ráže 120mm nebo 150mm. Byly to tedy ouze výcvikové divize.
URL : https://www.valka.cz/Kategorie-pesich-divizi-t20254#76194 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more