Main Menu
User Menu

Military history website

2. divise [1939-1939]

2nd Division / 2. divízia

     
Název:
Name:
2. divise
Originální název:
Original Name:
2. divízia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1939-01.10.1939 Poľná armáda
Dislokace:
Deployed:
01.09.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.09.1939-05.09.1939 Imro, Ján (Podplukovník)
05.09.1939-20.10.1939 Čunderlík, Alexander (Generál I. triedy)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1939-01.10.1939 Jurech, Štefan (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1939-01.10.1939 Dělostřelecký pluk 2
01.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 3
07.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 2
18.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 21

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Škultéty".
Zdroje:
Sources:
Baka, I.: Slovenská republika a nacistická agresia prori Poľsku. Bratislava 2006.
Kliment, Charles K. – Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.armedconflicts.com/2nd-Division-2-divizia-t50955#527796Version : 0
MOD