Main Menu
User Menu

Military history website

7. velitelství bombardovacího letectva [1942-1946]

VII Bomber Command

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořeno jako VII Bomber Command 23.1.1942
Aktivováno 29.1.1942
Deaktivováno 31.3.1946
Zrušeno 8.10.1948


GROUPS
5th - 1942
11th - 1942, 1943 - 1945
30th - 1943 - 1945
41st - 1943 - 1944, 1945
307th - 1942 - 1943
312th - 1945
345th - 1945
380th - 1945
494th - 1944 - 1945


STATIONS
Honolulu, Hickam Field , 29.1.1942
16.05.1942-DD.11.1943 Honolulu, Army Air Base, APO #953
Funafuti, listopad 1943
Tarawa, leden 1944
Kwajalein, březen 1944
Saipan, srpen 1944
Okinawa, červenec 1945 - březen 1946


COMMANDERS
Maj Gen Willis H Hale, únor 1942
Col Albert F Hegenberger, 20.6.1942
Brig Gen William E Lynd, 25.6.1942
Brig Gen Truman H Landon, 20.1.1943
Brig Gen Lawrence J Carr, 11.12.1944
Col Roy D Butler, říjen 1945
Brig Gen Carl B McDaniel, 1.12.1945
Col John J Morrow, 7.1.1946 - neznámé datum


CAMPAIGNS
Central Pacific
Air Offensive, Japan
Eastern Mandates
Western Pacific
Ryukyus
China Offensive


DECORATIONS
None


INSIGNE
None
URL : https://www.valka.cz/7-velitelstvi-bombardovaciho-letectva-1942-1946-t7160#16899Version : 0