Main Menu
User Menu

Military history website

Błaszkiewicz, Felix

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Leutnant Felix Błaszkiewicz* 1893, Sambor, Polsko
+ 04. 02. 1920, Tarnopol, UkrajinaPilot K. u K. Luftfahrtruppe, pilot Polského vojenského letectvaKolem roku 1910 dokončil střední školu v rodném Samboru a následně začal studovat technickou akademii ve Lvově. Po vypuknutí první světové války byl v roce 1915 povolán do rakousko-uherské armády. Během války byl poslán do kurzu pro pozorovatele. Tu absolvoval v roce 1916. Posléze byl poslán na frontu. Kde byl zraněn. Léčil se v rodném Samboru.


Po skončení I. světové války a vypuknutí války s Ukrajinci vstupuje do polské armády k letectvu. Od května roku 1919 slouží v 6. Eskadra Wywiadowcza v Ternopil.


Dne 4. února 1920 byl při průzkumném letu nad polsko-ruskou frontou sestřelen spolu se svým velitelem a pilotem kapitánem Kazimierzem Swoszowskim.


Posmrtně mu bylo udělěno polské vyznamenání Virtuti Militari.


V Rakousko-uherské armádě byl povýšen pravděpodobně do hodnosti leutnant. V Polském letectvu byl povýšen do hodnosti poručíka.Zdroje:
pl.wikipedia.org
https://pl.wikipedia.org/
URL : https://www.armedconflicts.com/Blaszkiewicz-Felix-t86108#318713Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Leutnant Felix Błaszkiewicz


Zdroje:
pl.wikipedia.org
URL : https://www.armedconflicts.com/Blaszkiewicz-Felix-t86108#318714Version : 0