CZK - HSC-5 (automobilní jeřáb)

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jeřáb HSC 5 vznikl modernizací za účelem zvýšení nosnosti. A bylo toho dosaženo vložením tzv. vnitřní kladky. A to je hlavní VNĚJŠÍ rozlišovací znak proti HSC 4.

Zdroj: ČKD Jeřáby
CZK - HSC-5 (automobilní jeřáb) -


URL : https://www.valka.cz/CZK-HSC-5-automobilni-jerab-t65377#233130 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Automobilový žeriav HSC-5 bol konštrukčne odvodený od osvedčeného typu HSC-4, jeho max.nosnosť bola zvýšená na 5 t pri zachovaní všetkých výhod. Bol určený na nakladanie, prekladanie a vykladanie materiálu, hlavne ťažkých kusových bremien. Bol vyrábaný najväčším výrobcom automobilných žeriavov v ČSSR, závodom ČKD Slaný. Jeho využitie bolo možné v stálych skladoch, opravovniach, dielňach, na vojenských stavbách, či priamo na bojisku, na prekladiskách, zásobovacích, vykladacích a železničných staniciach.


Bol osadený na podvozku ťažkého terénneho automobilu T-111 a preto bol vhodný pre rýchle zásahy i vo veľkých vzdialenostiach a za najťažších terénnych podmienok.

Hlavné technické údaje
:


Pohotovostná hmotnosť žeriavu : 14360 kg

Nosnosť v kg:


- na nádstavci ( rameno 8,5 m) - 2500
- na vonkajšej hlavici (rameno 8 m) - 4000
- na vnútornej hlavici ( rameno 4,8) - 5000

Rozmery v mm :Dĺžka : 7900
Šírka : 2500
Výška : 3450


Zdroj : Vojenská technika 1961 č.1
URL : https://www.valka.cz/CZK-HSC-5-automobilni-jerab-t65377#299679 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments


Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more