Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 268 [1939-1944]

268th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 268

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 268
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 268
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-02.11.1943 268. pěší divize
02.11.1943-DD.06.1944 36. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
26.08.1939-25.04.1940 Wolf, Albert (Oberst)
13.07.1940-30.09.1940 Stenzel, Hubert (Oberst)
01.10.1940-DD.MM.1941 Scheffler, Kurt (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
pluk byl zničen během sovětské Běloruské strategické ofenzivy (operace Bagration)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-268-1939-1944-t235439#650772Version : 0
MOD