Main Menu
User Menu

Military history website

German Reich / Greater German Reich [1934-1945]

Articles

Legion Condor - těžké časy

Němečtí dobrovolníci na straně nacionalistů generála Franca ve španělské občanské válce. Události do vzniku Legionu Condor a první měsíce existence do jara 1937.

Obrana Brestu v září 1939

V roce 1939 byl Brest hlavním městem poleského vojvodství. Byl významným dopravním uzlem a vojenským centrem středního úseku východní části Polska. V březnu 1921 se na základě polsko-sovětské smlouvy stal součástí Polska i se svými pevnostními stavbami.

Spolupráca NKVD a GESTAPO - mýtus alebo skutočnosť?

Informácie o spolupráci represívnych štruktúr komunistického a nacistického režimu sa v posledných rokoch stále častejšie objavujú nielen v bezhraničných priestoroch internetu, ale prenikli už aj do periodickej tlače a náučno-populárnych kníh. Taktiež sa objavili v zahraničných dokumentárnych filmoch a televíznych reláciách.  Aby bolo možné zodpovedať otázku, či sa jedná o nepravdivé výmysly, alebo o dlho utajovanú realitu, je potrebné zoznámiť sa prvotnými zdrojmi týchto informácií. Len na základe ich preskúmanie môžeme zistiť pravdu o spolupráci stalinských a hitlerovských bezpečnostných zložiek.

Topics

Subcategories

Ground Forces

Air Force

Navy

Waffen-SS

Allgemeine SS

SA

banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Budget

Our budget for 2020 : 85.000,- CZK Income so far : 21.597,- CZK

♡ Donate

Looking for new colleagues!

Our web armedconflicts.com / valka.cz keeps looking for new colleagues, who are interested in military history and are willing to join our ranks, to help with content, coordination and control, administration tasks and other. Please join us and help us create content for others as well as for ourselves :)

Join us!