Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 78 [1935-1942]

78th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 78

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 78
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 78
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.03.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 78
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1938-18.10.1939 2. lehká divize
18.10.1939-23.03.1942 7. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Jena /

Velitel:
Commander:
10.11.1938-DD.MM.1939 Grimmeiß, Maximilian (Oberst)
DD.MM.1939-19.10.1939 Keßler, (Oberstleutnant)
19.10.1939-23.03.1942 Frölich, Gottfried (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-78-1935-1942-t168211#504673Version : 0
MOD