Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 27 [1919-1921]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 27
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 27
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.01.1921
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1919-04.06.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
20.01.1919-17.02.1919 Busto Arsizio /
17.02.1919-04.06.1919 San Macario /
07.06.1919-13.11.1919 Jihlava /
13.11.1919-12.01.1920 Třešť /
16.01.1920-31.01.1921 Brno /

Velitel:
Commander:
20.01.1919-12.03.1919 Seitl, František (rytmistr domobrany)
12.03.1919-07.06.1919 Souček, František (rytmistr domobrany)
07.06.1919-DD.02.1920 Doupovec, Jan (rytmistr domobrany)
DD.02.1920-31.01.1921 Michel, Jan (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

20.01.1919-DD.MM.RRRR 1. rota
20.01.1919-DD.MM.RRRR 2. rota
20.01.1919-DD.MM.RRRR 3. rota
20.01.1919-DD.MM.RRRR 4. rota
10.07.1919-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
Dne 20.5.1920 byl prapor posílen vojáky rušeného Domobraneckého praporu č. 28.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-27-1919-1921-t238371#659108Version : 0