Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 29 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 29
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.10.1920
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.01.1919-08.06.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
21.01.1919-21.02.1919 Busto Arsizio /
21.02.1919-08.06.1919 Cardano al Campo /
11.06.1919-21.06.1919 Praha /
22.06.1919-03.09.1919 Frývaldov (Jeseník) /
03.09.1919-18.12.1919 Šumperk /
18.12.1919-08.03.1920 Javorník /
08.03.1920-31.03.1920 Šumperk
01.04.1920-11.10.1920 Brno /

Velitel:
Commander:
21.01.1919-DD.05.1919 Fořt, František (rytmistr domobrany)
DD.05.1919-16.08.1919 Orel, Bedřich (rytmistr domobrany)
16.08.1919-21.08.1919 Lupíšek, Karel (poručík)
21.08.1919-29.08.1919 Templ, Eduard (setník)
29.08.1919-11.10.1920 Orel, Bedřich (rytmistr domobrany)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

21.01.1919-DD.MM.RRRR 1. rota
21.01.1919-DD.MM.RRRR 2. rota
21.01.1919-DD.MM.RRRR 3. rota
21.01.1919-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
Dne 20.5.1920 byly k praporu převeleni zbývající vojáci Domobraneckého praporu č. 21.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-29-1919-1920-t238413#659219Version : 0