Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 33 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 33
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
2 Battagion Territoriale Cs.
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1920
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.02.1919-23.03.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
05.02.1919-23.03.1919 Avezano /
26.03.1919-30.09.1920 Cheb /

Velitel:
Commander:
05.02.1919-12.08.1920 Tomek, Antoním (rytmistr domobrany)
12.08.1920-30.09.1920 Hachr (nadopručík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

05.02.1919-30.09.1920 1. rota
05.02.1919-30.09.1920 2. rota
05.02.1919-DD.MM.RRRR 3. rota
05.02.1919-DD.MM.RRRR 4. rota
01.09.1919-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
Dne 31.10.1919 posílili prapor vojáci 2. roty Domobraneckého praporu č.23.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-33-1919-1920-t238656#659869Version : 0