Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 35 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 35
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
4 Battagion Territoriale Cs.
Datum zániku:
Disbanded:
16.04.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 50
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.02.1919-23.03.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
05.02.1919-23.03.1919 Avezano /
01.04.1919-10.04.1919 Německý Brod /
10.04.1919-29.03.1920 Trenčanská Teplá /
01.04.1920-16.04.1920 Velká Ves /

Velitel:
Commander:
05.02.1919-DD.07.1919 Jindra, Miroslav (rytmistr domobrany)
DD.07.1919-16.04.1920 Fritsch, Otmar (setník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

05.02.1919-16.04.1920 1. rota
05.02.1919-16.04.1920 2. rota
05.02.1919-16.04.1920 3. rota
05.02.1919-01.06.1919 4. rota
09.04.1919-16.04.1920 kulometná rota
Poznámka:
Note:
K 16.4.1920 zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 50.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-35-1919-1920-t238881#660442Version : 0