23.06.

23.6.
Státní útvary Datum Událost


23.6.1185 Sancho III de Castilla a Fernando II de León podpisujú dohodu zo Sahagún (dohoda známa aj ako večný mier zo Sahagún). Dohoda upravuje rozdelenie dobitých zemí Al-Ándalusu.



23.6.1532 Henry VIII a František I podpisujú tajnú dohodu proti Carlosovi I

23.6.1596 Narodil se polní maršál Johan Banér (vrchni velitel švédských vojsk)


23.6.1627 Narodil se Dr. Juan de Ortega Montañés (místokrál Nového Španělska)






23.6.1769 Narodil se divizní generál Henri Francois Marie Charpentier (generální inspektor)


23.6.1801 Narodil se generálmajor CSA Daniel Smith Donelson (generálmajor CSA)


23.6.1807 Narodil se generálporučík Juan Contreras y Román (velitel II. generální kapitánie Katalánsko)


23.6.1818 Narodil se - Ignacio Ramírez Calzada (Minister spravodlivosti a verejného vzdelávania)

23.6.1822 Narodil se brigádny generál Young Marshall Moody (brigádny generál CSA)

23.6.1835 Narodil se generál pěchoty Eberhard von Mantey (velitel 29. divize)

23.6.1838 Narodil se brigádny generál Edwin Henry Stoughton (velitel 4. Vermontského pěšího pluku)

23.6.1854 Narodil se plukovník George Kennedy McGunnegle (velitel: Havajský department)


23.6.1861 Zemřel generál Leandro Valle Martínez (Generálny veliteľ Federálneho dištriktu)


23.6.1863 Zemřel generál Ignacio de la Llave (Guvernér štátu Veracruz)

23.6.1864 Zemřel plukovník Archibald McDougall (brigádny veliteľ)

23.6.1864 Zemřel čestný brigádny generál William E. Blaisdell (Brigádny veliteľ.)

23.6.1865 Zemřel - William Wilkins (Ministr války)

23.6.1866 Narodil se kapitán John Longdon Gay (velitel: 211. pěší brigáda)



23.6.1872 Narodil se generál V. hodnostní třídy Maxmilián Krajcza




23.6.1872 Narodil se generálmajor Hermann von Lenz

23.6.1873 Narodil se generál polní maršál Kunijóši Kuni (velitel: 15. divízie)

23.6.1876 Zemřel generál William Rose Mansfield (plukovník: 38. pěší pluk)


23.6.1880 Narodil se generálporučík Hermann von Gimborn (velitel: Divize č. 177)


23.6.1880 Narodil se generálmajor Heinrich Borowski (velitel: 704. pěší divize)




23.6.1880 Narodil se generálmajor Rudolf Bächer (velitel: 213. dělostřelecký pluk)





23.6.1882 Narodil se plukovník Vjačeslav Konstantinovič Tokarevskij (náčelník štábu 6. armády /1920/)

23.6.1883 Zemřel generál William Thomas Knollys (plukovník: 62. pěší pluk)



23.6.1885 Narodil se generálmajor Erich Grosse (velitel: 276. pěší pluk)

23.6.1886 Narodil se generálmajor Richmond Pearson Davis (velitel: 3. divize)




23.6.1886 Narodil se generál pěchoty Albrecht Schubert (veliteľ XXIII. armádneho zboru)




23.6.1887 Narodil se generál pěchoty Sigismund von Förster


23.6.1889 Narodil se generálporučík Franz Krech (velitel: 41. pevnostní divize)


23.6.1889 Narodil se plukovník pěchoty Josef Mikuláš Janovský (velitel Hraničářského pluku 18)

23.6.1890 Narodil se generálporučík Cujuo Jamagata (velitel: 26. divize)



23.6.1890 Narodil se generálmajor Hans Kuttig

23.6.1890 Zemřel - George Washington McCrary (Ministr války)

23.6.1890 Narodil se major James Alpheus Glen (výcvikový direktoriát ministerstva letectví ve Velké Británii)




23.6.1891 Narodil se viceadmirál Ernst Stieringer

23.6.1893 Narodil se generálmajor Holmes Ely Dager (velitel: 11. obrněná divize)

23.6.1893 Narodil se nadporučík Donald Clyde Inglis (novozélandský stíhací pilot 1. sv. v. se 2 sestřely)
23.6.1893 Narodil se brigádní generál Herman Henry Hanneken (velitel 7. pluku námořní pěchoty)

23.6.1894 Narodil se - Eduard VIII. - (král Spojeného království Velké Británie a Severního Irska)

23.6.1894 Narodil se generálmajor Johan Viktor Arajuuri (velitel vojenského okruhu Helsinki )

23.6.1894 Narodil se podporučík Wilber Marion Brucker (Ministr armády)




23.6.1895 Narodil se kontradmirál Hans-Paul Leithäuser


23.6.1896 Narodil se generálmajor Rudolf Kütt (velitel: 22. brigáda tankových granátníků)
23.6.1896 Narodil se plukovník Sergej Dmitrievič Kricin (náčelník štábu 2. streleckej divízie)

23.6.1897 Narodil se generálporučík Vasilij Jefimovič Vasiljev (veliteľ 73. streleckého zboru)


23.6.1899 Narodil se generál tankových jednotek Gerhard von Schwerin (veliteľ 116. tankovej divízie)

23.6.1901 Narodil se plukovník Pavel Sergejevič Vinogradov (veliteľ 694. bitevného leteckého pluku)

23.6.1901 Narodil se podplukovník Zinovij Mitrofanovič Bulgakov (náčelník štábu 80. opevneného priestoru)


23.6.1901 Narodil se plukovník Johannes Boje (velitel Granátnického pluku 37)


23.6.1901 Narodil se generálmajor Oskar Dinort (veliteľ StG 2)


23.6.1901 Narodil se generálmajor delostrelectva Ivan Mironovič Pjadusov (veliteľ 8. prielomového delostreleckého zboru)

23.6.1901 Narodil se hlavní maršál tankových vojsk Pavel Alexejevič Rotmistrov (velitel 5. gardové tankové armády)

23.6.1902 Narodil se podplukovník Walter Loebel (velitel: Bombardovací eskadra 30)

23.6.1902 Narodil se generálmajor Vasilij Ivanovič Ščerbenko (veliteľ 21. streleckého zboru)

23.6.1902 Narodil se generálmajor Stepan Trofimovič Gladyšev (veliteľ 72. streleckého zboru)

23.6.1905 Narodil se generálporučík Alexandr Vasilievič Jakušov (veliteľ 28. armády)

23.6.1906 Narodil se admirál Arsenij Grigorievič Golovko (veliteľ Severnej floty)


23.6.1906 Narodil se SS-Oberführer Adolf Ax (velitel: 32. SS dobrovolnická granátnická divize "30 Januar")


23.6.1907 Narodil se SS-Hauptsturmführer Claus von Ferentheil (velitel Tankového průzkumného oddílu SS 18)

23.6.1907 Narodil se podplukovník Alexandr Jakovlevič Ovsjankin (veliteľ 25. stíhacieho leteckého pluku vojenského námorníctva)

23.6.1909 Narodil se major Cezar Lvovič Kunikov (hrdina Sovětského svazu)

23.6.1910 Narodil se kapitánporučík Gero Zimmermann (ponorkový velitel)


23.6.1910 Narodil se Oberleutnant der Reserve Wolfgang Römer (velitel: Údržbářská rota/Oddíl těžkých stíhačů tanků 654)

23.6.1911 Narodil se plukovník Alexandr Jakovlevič Lučichin (veliteľ 13. samostatnej stíhacej letky vzdušných sil vojenského námorníctva)

23.6.1911 Narodil se generálporučík inženýrsko-letecké služby Nikolaj Dmitrievič Kuzněcov (generální konstruktér leteckých a raketových motorů)
23.6.1911 Narodil se admirál Horace Rochfort Law (velitel Naval Home Command)


23.6.1912 Narodil se podplukovník Georg Baumunk (velitel: Oddíl těžkých stíhačů tanků 653)


23.6.1912 Narodil se kapitánporučík Wolfgang Kaufmann (velitel U-9, U-19 a U-79)

23.6.1913 Zemřel - Nicolás de Piérola (33. a 39. president Peru)

23.6.1913 Narodil se kapitánporučík Joachim Berger (ponorkový velitel (U-87))

23.6.1913 Narodil se kapitánporučík Rolf Christian Detlef Mützelburg (velitel U-10 a U-123)




23.6.1914 Narodil se plukovník John Alexander Kent (velitel, Northoltské křídlo)

23.6.1914 v Zacatecas gen. F. Villa poráža so svojimi jednotkami federálne oddiely Victoriana Huertu


23.6.1915 Zemřel generálporučík Julián González Parrado (náčelník: Centrální hlavní štáb armády)
23.6.1915 Narodil se plukovník (in memoriam) Jaroslav Kučera (stíhací pilot)


23.6.1915 Taliansko začalo prvú ofenzívu na rieke Isonzo (Soča).

23.6.1916 Narodil se kapitán Frederick Theodore Heyliger (velitel roty E, 2. praporu, 506. výsadkového pěšího pluku)

23.6.1916 Narodil se kapitán Ivan Prokofievič Aduškin (velitel tankové roty, 64. gardová tanková brigáda, 1. tanková armáda, 1. ukrajinský front)

23.6.1917 Narodil se generálmajor Anthony John Deane–Drummond (velitel 22. pluku SAS)

23.6.1918 Narodil se nejvyšší seržant velení Paul Bert Huff (nejvyšší seržant velení 1. brigády, 101. výsadková divize)


23.6.1918 Koniec poslednej rakúsko-uhorskej ofenzívy na južnej fronte na Piave.


23.6.1919 Jednotky Baltskej domobrany sa začínajú sťahovať z Rigy.

23.6.1920 Zemřel čestný brigádny generál Harry White (Brigádny veliteľ.)

23.6.1920 Narodil se plukovník Gerald Richard Johnson (velitel 9. stíhací perutě)

23.6.1920 Narodil se generálplukovník letectva Sergej Dmitrijevič Gorelov (velitel 14. letecké armády)

23.6.1923 Zemřel poručík Jean Pie Hyacinthe Paul Jerome Casale (francouzské letecké eso a ničitel balónů 1. sv. v. s 13 sestřely (7 sám, 6 sdílel), z toho 2 balóny (1 sám, 1 sdílel) a 11 pravděpodobnými)


23.6.1923 Narodil se svobodník Heinrich Severloh (06.06.1944 kulometčík na Opěrném bodě č.62 (WN62))

23.6.1925 Narodil se desátník Bedřich1) Abeles (mechanik 311. peruť RAF)

23.6.1926 Zemřel generálplukovník Friedrich von Georgi (Minister vojny.)

23.6.1926 Zemřel poručík Kurt Wüsthoff (německé stíhací eso a ničitel balónů 1. sv. v. s 27 potvrzenými sestřely, z toho 3 balóny a 1 neuznaným)

23.6.1928 Zemřel generálmajor Charles Clarendon Ballou

23.6.1930 Narodil se kapitán 1. stupňa Anatolij Jakovlevič Žukov (náčelník štábu 3. ponorkovej divízie)

23.6.1931 Ponorka R. Smg. Tricheco uvedena do služby

23.6.1932 Narodil se generálmajor letectva Alexandr Vasiljevič Fedotov (testovací pilot konstrukční kanceláře MiG)


23.6.1934 SSSR a Bulharsko navázaly diplomatické styky.

23.6.1936 Zemřel plukovník John James Toffey (velitel: 44. divize)

23.6.1937 Narodil se - Martti Oiva Kalevi Ahtisaari (10. prezident Fínskej republiky /1994-2000/)

23.6.1937 Zemřel generálmajor Todor Ivanov Zlatev (velitel 4. preslavské pěší divize
velitel 2. brigády 1. sofijské pěší divize
velitel 1. brigády 6. bdinské pěší divize
)

23.6.1937 gen. Lázaro Cárdenas del Río vyvlastňuje železnice a vytvára Národné železnice Mexica (Ferrocarriles Nacionales de México)





23.6.1938 Zemřel generálporučík Vsevolod Vladimirovič Černavin (veliteľ 8. armády)

23.6.1939 Zemřel brigádní generál Toribio Martínez Cabrera (náčelník: Centrální hlavní štáb armády)

23.6.1940 Loď HMS Khartoum (F 45) vyřazena ze služby (těžce poškozen a ztracena / heavily damaged and lost)


23.6.1940 Německá vojska obsadila La Rochelle, Poitiers.

23.6.1940 Hitler navštívil porazený Paríž, kde okrem iného pozrel Operu, ktorú nazval "najkrajším divadlom", Napoleonovu hrobku v Invalidovni, Eiffelovú vežu, atď.


23.6.1940 V noci z 23. na 24. června podnikly nově vytvořené elitní jednotky Commandos útok na letiště Berk u Le Touquet ve Francii. Útočníci způsobili Němcům jen malé ztráty, ale tato akce, médii patřičně zveličená, pozitivně zapůsobila na veřejné mínění obyvatel v době porážek.


23.6.1940 Skupina viac ako 100 československých letcov pod vedením maj. let. Alexandra Hessa na palube lode Arry Scheffer dorazila do britského prístavu Falmouth. Väčšina týchto pilotov tvorila neskôr zakladajúci personál 310. československej stíhacej perute.

23.6.1940 Britské bitevní lode HMS Hood, HMS Resolution a letadlová loď HMS Ark Royal (30 torpédových bombardérů a 24 stíhaček na palubě), se setkali v Gibraltaru, kde vytvořili "svaz H“.


23.6.1940 Britové vyslali do severní Afriky zmocněnce, který oznámil veliteli francouzského loďstva, že pokud se po uzavření příměří nepřidá francouzské loďstvo k Británii, bude potopeno.


23.6.1940 Francouzko-italské boje u Mentonu.

23.6.1941 Zemřel podplukovník in memoriam Karel Valach (-zadný strelec 311. perute RAF)

23.6.1941 Zemřel podplukovník Leonhard Smrček (radiotelegrafista a neskôr pilot 311. perute RAF)

23.6.1941 Zemřel plukovník in memoriam Alois Rozum (pilot 311. perute RAF)

23.6.1941 Zemřel podplukovník in memoriam Vilém Konštacký (navigátor 311. peruť RAF)

23.6.1941 Založen kýl ponorky U-519 (U-519)

23.6.1941 Zemřel kapitánporučík Stepan Ionovič Matvejev (veliteľ 24. ponorkového oddielu Baltickej floty)



23.6.1941 Zemřel armádní generál František Škvor (Presidiální odbor ministerstva národní obrany, přednosta)



23.6.1941 Zemřel generálmajor Ivan Prokofjevič Michajlin (veliteľ 66. streleckého zboru)

23.6.1941 Zemřel podplukovník in memoriam Jan Hejna (palubní střelec 311. perutě RAF)

23.6.1942 Zemřel poručík Leopold Steinbatz (Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami a mečmi.)

23.6.1942 Ponorka USS Sawfish (SS-276) spuštěna na vodu

23.6.1942 Ponorka USS Pogy (SS-266) spuštěna na vodu

23.6.1942 Zemřel generálmajor in memoriam Alois Vašátko (veliteľ, 312. peruť)


23.6.1942 311. československá bombardovací peruť zahájila bojovou činnost u britského velitelství pobřežní obrany (Coastal Command).


23.6.1942 Rommelova vojska překročila libyjsko-egyptské hranice.

23.6.1942 Ve Washingtonu se konalo zasedání Tichomořské rady (Roosevelt, Churchill, Mackenzie, King, Sung Cu-wan, van Kleffens a Quezon).

23.6.1942 V Bangkoku založena protibritská Liga nezávislosti Indie v čele s projaponským fašistickým politikem Subhásčandrou Bosem.

23.6.1943 Loď USS Quincy (CA-71) spuštěna na vodu


23.6.1943 Ponorka U-1223 (U-1223) spuštěna na vodu



23.6.1943 Britské a americké letectvo provedlo nálet na La Spezia.


23.6.1943 Americké jednotky sa vylodili pri Novej Guinei na ostrove Woodlark .




23.6.1944 Zemřel generálplukovník Eduard Dietl (veliteľ 20. horskej armády)



23.6.1944 Zemřel generál horských jednotek Karl Eglseer (velitel XVIII. horského armádního sboru)


23.6.1944 Zemřel major Alfred Eidel (veliteľ 1. práporu, 171. granátnickeho pluku)


23.6.1944 Zemřel generálporučík Franz Rossi (vojenský velitel města Petsamo, severní Finsko)

23.6.1944 Zemřel praporčík Aleksander Chudek (polské stíhací eso 2. sv. v. s 9 potvrzenými sestřely, 1 pravděpodobným a 1 poškozeným (9-1-1))

23.6.1944 Narodil se hlavní vedoucí poddůstojník pobřežní stráže Eric Anthony Trent (7. hlavní vedoucí poddůstojník pobřežní stráže (1994-1998))

23.6.1944 Zemřel štábní kapitán pěchoty v záloze in memoriam Jaroslav Odstrčil (velitel výsadku CALCIUM)


23.6.1944 Zemřel generál pěchoty Thomas-Emil von Wickede (velitel X. armádního sboru)

23.6.1944 Zemřel poručík John Edward Butts (nositel Medaile cti)


23.6.1944 Vojska 1.pobaltského (generál Bagramjan), 3. (generál Čerňachovskij), 2.(generál Zacharov) a 1.bělorusského frontu (generál Rokossovskij) zahájila běloruskou útočnou operaci. Jejím cílem bylo rozdrcení německé skupiny armád Střed" maršála Busche a osvo-bození Běloruska. Hlavní síly 1.pobaltského a 3.běloruského frontu prováděly vitebsko-oršskou operaci. 3.běloruský front přeťal železniční trať Vitebsk-Orša a pro-nikl do hloubky 50 km. Nepřítel bránící se útoku 1.pobaltského frontu začal spěšně ustupovat na levý břeh řeky Západní Dviny. 2.běloruský front zahájil za účasti 1.polské armády a sovětských partyzánů mogilevskou operaci. Ladožská válečná flotila vysadila 70.samostatnou brigádu námořní pěchoty v prostoru řeky Tuloksy.

23.6.1945 Zemřel generál poručík Šigedži Suzuki (velitel 44. samostatnej zmiešanej brigády)


23.6.1945 Zemřel generál protiletadlového dělostřelectva Emil Zenetti

23.6.1945 XII. zasedání Nejvyššího sovětu SSSR přijalo zákon o demobilizaci starších ročníků zařazených v Sovětské armádě.


23.6.1945 Skončila sa bitka o Okinawu.




23.6.1946 Zemřel generálmajor Carl von Ammon (inspektor vojenské správy Štětín)


23.6.1948 Zemřel námořní kapitán Hans Adam (velitel U-23 a U-82)

23.6.1949 Zemřel plukovník pěch. Otmar Záhora (velitel 1. československé samostatné brigády)


23.6.1951 Zemřel generálporučík Richard von Schwerin (velitel: 79. pěší divize)

23.6.1952 Čtyri severokórejské vodné elektrárne sa stali cieľom ťažkých náletov 5. leteckej armády USA a stíhacích bombardérov US Navy.

23.6.1958 Zemřel generálporučík Macuo Itami (náčelník štábu: 4. divize)


23.6.1959 Zemřel SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní-SS Fritz Krämer (Náčelník štábu 6. tankovej armády.)


23.6.1959 Zemřel generálporučík Andrés Saliquet (velitel: Centrální armáda)


23.6.1959 Zemřel kapitán Oskar Eysser (velitel 3./Tankový pluk 31)
23.6.1959 Zemřel generálmajor Nikolaj Karpovič Svirs (veliteľ 22. streleckej divízie)

23.6.1959 prepustený po deviatich rokoch vo väzení Klaus Fuchs, ktorý dodaval informácie o americkom jadrovom výskume do ZSSR.

23.6.1960 Založen kýl lodi USS Raleigh (LPD-1)




23.6.1961 Zemřel generál pěchoty Walter Melzer (veliteľ XXIII. armádneho zboru)

23.6.1963 Narodil se generálmajor Ladislav Jung (zástupce velitele pozemních sil)


23.6.1963 Zemřel plukovník Michel Boudier (velitel, GC I/5)
23.6.1965 Zemřel generálporučík intendační služby Feofan Nikolajevič Lagunov (náčelník logistiky hlavního velitelství Dálnovýchodních vojsk)

23.6.1966 Zemřel generálmajor Christo Lazarov Kozarov (velitel 27. pěší divize)


23.6.1967 Zemřel letecký vicemaršál Ronald Graham (velitel štábních kolejí RAF v Bracknellu a Bulstrode Park)




23.6.1968 Zemřel generálmajor Hubert von Hösslin


23.6.1968 Zemřel plukovník Andreas Maria Karl von Aulock (veliteľ 79. pešej divízie)

23.6.1969 Zemřel generálporučík tankových vojsk Michail Vasiljevič Volkov (velitel 5. mechanizovaného sboru)

23.6.1971 Loď USS Robert E. Peary (FF-1073) spuštěna na vodu


23.6.1972 Zemřel námorný kapitán Alfred Schulze-Hinrichs (Veliteľ torpédoborca Z13 Erich Koellner.)

23.6.1972 Zemřel kapitán Hans Bernhard (velitel II. praporu (165. granátnický pluk, 36. divize lidových granátníků))

23.6.1973 Zemřel generálmajor Filipp Jevsejevič Počema (náčelník štábu 5. vševojskovej armády /1943/)

23.6.1973 Založen kýl ponorky USS Memphis (SSN-691)





23.6.1975 Zemřel divisní generál František Melichar

23.6.1975 Zemřel major Karl von Ungár (Držiteľ Rytierskeho kríža Vojenského rádu Márie Terézie.)
23.6.1976 Zemřel plukovník (in memoriam) Josef Kopřiva (stíhací a noční stíhací pilot během bojů ve Francii a Velké Británii)


23.6.1977 Zemřel letecký maršál Charles Edward Neville Guest (velitel 1. skupiny RAF )

23.6.1977 Narodil se podplukovník gšt. Pavel Pavlík (velitel 21. taktického křídla)

23.6.1979 Zemřel generálmajor letectva Ivan Andrejevič Truškin (náčelník štábu 6. bombardovacieho leteckého zboru)


23.6.1979 Založen kýl lodi Emden (F210)

23.6.1980 Zemřel kontradmirál Konstantin Michajlovič Balakirev (veliteľ Potijskej námornej základne)


23.6.1981 Zemřel generálporučík Alexej Iljič Danilov (veliteľ 17. armády /1943-1945/)

23.6.1982 Ponorka Le Inflexible (S615) spuštěna na vodu


23.6.1983 Loď ORP Gardno (631) spuštěna na vodu

23.6.1984 Loď USS Valley Forge (CG-50) spuštěna na vodu

23.6.1984 Loď USS Ford (FFG-54) spuštěna na vodu


23.6.1985 Loď ORP Bukowo (632) uvedena do služby


23.6.1987 Zemřel rytmistr Günther Konopacki (veliteľ 168. prieskumného oddielu)

23.6.1987 Zemřel generálplukovník letectva Pavel Fjodorovič Čupikov (veliteľ 61. gardového stíhacieho leteckého zboru)


23.6.1988 Zemřel major Hans Briegel (velitel: Výsadkový pluk tankových granátníků 2 Hermann Göring)

23.6.1988 Založen kýl ponorky KNM Uredd (S305)


23.6.1989 Zemřel SS obergruppenführer Werner Best (náčelník 1. oddělení gestapa (organizační a právní záležitgosti))

23.6.1989 Zemřel podplukovník Yrjö Edvard Vasama (velitel Pěší pluk 15)

23.6.1989 Zemřel podplukovník Norman Staunton Dike (velitel roty E, 2. praporu, 506. paradesantního pěšího pluku)

23.6.1990 Ponorka USS Alexandria (SSN-757) spuštěna na vodu

23.6.1993 Zemřel generálplukovník Alexej Nikolajevič Inauri (náčelník Výboru štátnej bezpečnosti (KGB) Gruzínskej SSR)

23.6.1994 Zemřel generálporučík Grigorij Andrejevič Bělov (velitel 17. střeleckého sboru)

23.6.1995 Zemřel četař Anatolij Alexejevič Martyněnko (1 ze 7 Hrdinů Socialistické práce a plných rytířů Řádu slávy)



23.6.1996 Zemřel - Andreas Papandreou (předseda vlády)

23.6.2001 Loď USS Mason (DDG-87) spuštěna na vodu

23.6.2005 Loď HMAS Cessnock (FCPB 210) vyřazena ze služby


23.6.2005 Zemřel poručík Willy Unger (stíhací pilot (JG 7))

23.6.2007 Zemřel vedoucí hlavní seržant vzdušných sil Gary R. Pfingston (10. vedoucí hlavní seržant vzdušných sil (1990-1994))

23.6.2011 Zemřel generálplukovník Vladislav Alexejevič Ačalov (náčelník štábu Leningradského vojenského okruhu /1987-1989/)

23.6.2011 Loď HMS Cumberland (F85) vyřazena ze služby

23.6.2013 Zemřel admirál Frank Benton II Kelso (Ministr námořnictva)

23.6.2016 Ponorka Matrozos (S122) uvedena do služby

23.6.2016 Ponorka Katsonis (S123) uvedena do služby

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more