Main Menu
User Menu

Military history website

Výzbrojní služba [1981-1985]

Armaments Service

     
Název:
Name:
Výzbrojní služba
Originální název:
Original Name:
Výzbrojní služba
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1981
Předchůdce:
Predecessor:
Vyzbrojní správa
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1985
Nástupce:
Successor:
Správa raketového a dělostřeleckého vyzbrojování
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1981-01.09.1985 Federální ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1981-01.09.1985 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.03.1982-01.05.1982 Matějka, Ladislav (Plukovník)
01.05.1982-DD.10.1984 Matějka, Ladislav (Generálmajor)
DD.10.1984-01.09.1985 Ostádal, Miloš (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1981-01.09.1985 1. výzbrojní základna
01.01.1981-01.09.1985 Vojenský opravárenský závod Bludovice
01.01.1981-01.09.1985 Vojenský opravárenský závod Moldava nad Bodvou
01.01.1981-01.09.1985 Vojenský opravárenský závod Nováky
01.01.1981-01.09.1985 Vojenský opravárenský závod Uherský Brod
01.12.1981-01.09.1985 55. kompletační základna
01.12.1981-01.09.1985 Ústřední muniční základna

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_28.htm
Alex Maskalík, Elita armády, československá vojenská generalita 1918-1992,HWSK Banská Bystrica 2012, ISBN 978-80-970941-0-2
URL : https://www.valka.cz/Vyzbrojni-sluzba-1981-1985-t239057#660832Version : 0
MOD