Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 16 [1935-1940]

16th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 16

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 16
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 16
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Artillerie-Regiment Münster
Datum zániku:
Disbanded:
03.08.1940
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 16
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-03.08.1940 16. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Hamm, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-06.10.1936 Pfeffer, Max (Generalmajor)
01.11.1937-26.08.1939 Güntzel, Ernst (Oberst)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-16-1935-1940-t224698#625082Version : 0
MOD