Main Menu
User Menu

Military history website

France (FRA)

Articles

Dogfights - Letecké souboje

Letecké souboje vždy přitahovaly pozornost. Od dob první světové války byly jejich účastníci považováni za hrdiny, psali se o nic příběhy a stávali se idoly celých generací. Realita leteckých bojů je však mnohem prozaičtější. Ať byla motivace pilotů k boji jakákoli na jedné straně stál vždy vítěz a na druhé poražený ve zmrzačeném nebo hořícím letounu padajícím k zemi. Tento seriál se zabývá souboji od jejich začátku po moderní dobu, kdy obloze neochvějně vládnou proudové motory.

Harrier - francúzske dedičstvo

Keď sa povie Harrier, väčšina z nás si predstaví pýchu britského umu a invencie stúpajúcu z paluby lietadlovej lode niekde v južnom Atlantiku. Málokto však vie, že stopa jeho pôvodu vedie na opačnú stranu kanálu La Manche.

Sea Harrier FRS.1 versus Mirage IIIEA (3)

Byl pozdní večer, první máj, ale večerní máj 1982 v jižním Atlantiku byl všechno možné jen ne lásky čas, jak se svým čtenářům onehdá snažil namluvit klasik. Na nebi se od rána míhala letadla dvou znepřátelených států a zubatá si pomalu brousila nástroj. Dnes přijde ke slovu… ale to předbíháme.

Topics


Subcategories

Amiot

ANF Les Mureaux

Arsenal

Blériot

Bloch

Breguet

CAMS

Caudron

Dassault

Dewoitine

Farman

FBA

Hanriot

Levasseur

Lioré et Olivier

Morane-Saulnier

Nieuport

Nord

Potez

Romano

Voisin

Salmson

SPAD

Other

banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Budget

Our budget for 2020 : 85.000,- CZK Income so far : 21.597,- CZK

♡ Donate

Looking for new colleagues!

Our web armedconflicts.com / valka.cz keeps looking for new colleagues, who are interested in military history and are willing to join our ranks, to help with content, coordination and control, administration tasks and other. Please join us and help us create content for others as well as for ourselves :)

Join us!