Státní útvary | Datum | Událost | |
|
11.10.1424 | Zemřel - Jan Žižka z Trocnova (husitský vojevůdce) | |
|
11.10.1660 | Narodil se - Alonso Madariaga Caviria (plukovník: Nový pluk námořní pěchoty) | |
|
11.10.1669 | Narodil se polní maršál Maxmilián Adam von Starhemberg | |
|
11.10.1673 | Narodil se - Álvaro Antonio de Bazán Benavides y Ayala | |
|
11.10.1719 | Zemřel - Fernando Manuel Bustamante y Bustillo Rueda (generální guvernér Filipin) | |
|
11.10.1789 | Narodil se generálporučík Isidro Alaix (kancelář války Španělska) | |
|
11.10.1797 | Víťazstvo britského loďstva nad holandským pri Camperdowne. | |
|
11.10.1820 | Narodil se brigádny generál Alfred Washington Ellet (Brigádny veliteľ.) | |
|
11.10.1825 | Narodil se brigádny generál Elkanah Brackin Greer (brigádny generál CSA) | |
|
11.10.1834 | Narodil se generálmajor John Joseph Coppinger (velitel: IV Armádní sbor) | |
|
11.10.1847 | Narodil se generálporučík Sukejoši Nišidžima (velitel: 2. divize) | |
|
11.10.1854 | Narodil se generálporučík (in memoriam) Ijozó Tamura (zástupca náčelníka generálního štábu) | |
|
11.10.1862 | Narodil se brigádní generál Perry Harrison (velitel: 68. pěší brigáda) | |
|
11.10.1871 | Narodil se kontradmirál Gustav Toivo Johannes von Schoultz (22.10.1919 16.01.1923 velitel pobřežní obrany ) | |
|
11.10.1872 | Narodil se generálmajor Alexandr Oskarovič Zundblad (náčelník štábu 2. armády /1918-1919/) | |
|
11.10.1880 | Narodil se generálmajor Alexander von Ruville | |
|
11.10.1881 | Narodil se generálmajor Sergej Dmitrievič Charlamov (veliteľ 7. armády /1919/) | |
|
11.10.1885 | Narodil se generálporučík Tódži Jasui (velitel: 6. armáda) | |
|
11.10.1886 | Narodil se brigádní generál in memoriam Stefan Pawlikowski (velitel Stíhací brigády) | |
|
11.10.1886 | Narodil se korvetní kapitán Paul Lehmann (velitel 10. zajišťovací a 42. minolovné flotily) | |
|
11.10.1888 | Narodil se generálmajor Rüdiger von Schuler (vojenský velitel města Poznaň) | |
|
11.10.1889 | Narodil se generálmajor Paul Backhaus | |
|
11.10.1890 | Narodil se generálporučík Jošitake Cuda (velitel: 105. divize) | |
|
11.10.1892 | Narodil se generálmajor Martin Hartmann (velitel: Vyšší dělostřelecké velitelství Výmar) | |
|
11.10.1895 | Narodil se generálmajor Reinhold Kutzky (velitel: 563. spojovací pluk) | |
|
11.10.1896 | Narodil se podplukovník Allan Hepburn (velitel letky A 88. perutě RAF) | |
|
11.10.1897 | Narodil se generálporučík Hermann Hohn (veliteľ IX. armádneho zboru) | |
|
11.10.1897 | Narodil se plukovník Karl Keller (velitel Dělostřeleckého velitelství 466) | |
|
11.10.1897 | Narodil se generál Nathan Farragut Twining (předseda Sboru náčelníků štábů (1957-1960)) | |
|
11.10.1897 | Narodil se generálmajor Filipp Jevsejevič Počema (náčelník štábu 5. vševojskovej armády /1943/) | |
|
11.10.1898 | Narodil se generálporučík Rudolf Sperl (Náčelník štábu L. armádneho zboru) | |
11.10.1899 | Narodil se generálporučík Mariano Alonso Alonso (velitel: Vojenské velitelství Baleáry) | ||
|
11.10.1901 | Narodil se plukovník Masanobu Cudži | |
|
11.10.1901 | Narodil se generálporučík Ivan Semjonovič Varennikov (náčelník štábu 26. armády 1. formovania) | |
|
11.10.1902 | Narodil se hlavní velitel Hlinkovej gardy Alexander Mach (velitel Hlinkových gard, ) | |
|
11.10.1903 | Narodil se generál Charles Pearre Cabell (Zástupce ředitele CIA) | |
|
11.10.1904 | Narodil se generálmajor Karl-Hans Giese (velitel: 205.pěší divize) | |
|
11.10.1904 | Loď USS Georgia (BB-15) spuštěna na vodu | |
|
11.10.1906 | Narodil se generálmajor Alexandr Ivanovič Kozakevič (náčelník štábu 39. streleckého zboru) | |
|
11.10.1906 | Narodil se generálmajor Filipp Anisimovič Isakov (náčelník štábu 31. streleckého zboru) | |
|
11.10.1908 | Zemřel brigádny generál Eppa Hunton (brigádny generál CSA) | |
|
11.10.1909 | Narodil se generálmajor letectva Alexandr Ivanovič Korobicyn (veliteľ Tallinskej divízie PVO /1957-1959/) | |
|
11.10.1909 | Založen kýl ponorky Hr. Ms. O 2 | |
|
11.10.1909 | Narodil se major Daniil Oskarovič Voľfengagen (náčelník štábu 26. streleckej divízie) | |
|
11.10.1910 | Narodil se generálmajor letectva Alexej Michajlovič Nikolajev (veliteľ 26. bitevného leteckého pluku vojenského námorníctva) | |
|
11.10.1910 | Narodil se kapitánporučík Herbert Brüninghaus (velitel U-6, U-148 a U-1059) | |
|
11.10.1911 | Založen kýl lodi USS New York (BB-34) | |
|
11.10.1912 | Narodil se generálmajor František Novek (miestopredseda ÚV Zväzarmu) | |
|
11.10.1913 | Ponorka U-29 spuštěna na vodu | |
|
11.10.1913 | Narodil se podplukovník Ewald Janssen (velitel: Bitevní eskadra 4) | |
|
11.10.1913 | Narodil se podplukovník in memoriam Vladimír Kubíček (navigátor 311. perutě RAF) | |
|
11.10.1914 | Narodil se major Joachim Menzel (velitel: Protiletadlový dělostřelecký oddíl pozemního vojska (motorizovaný) 277) | |
|
11.10.1914 | Narodil se - Adolf Pravoslav Zelený | |
|
11.10.1914 | Narodil se nadporučík Willi Heinrich (velitel 9. roty, III. prapor, Vůdcova granátnická brigáda) | |
|
11.10.1914 | Narodil se brigádní generál William Rufus Yancey | |
|
11.10.1914 | Česká Družina, základ čsl. armády na Rusi, přísahá v Kyjevě na svůj prapor. | |
|
11.10.1915 | Narodil se major Siegfried Dodel (velitel: Prapor horských myslivců 54) | |
|
11.10.1915 | Narodil se korvetní kapitán Ottokar Arnold Paulssen (velitel U-20 a U-557) | |
|
11.10.1915 | Řecko vyhlásilo ozbrojenou neutralitu | |
|
11.10.1916 | Dohodové velmoci ultimativně požádaly Řecko o vydání loďstva a předání železnice Pireus - Larisa pod svou správu. | |
|
11.10.1917 | Zemřel - Philipp von Württemberg | |
|
11.10.1917 | Narodil se generálporučík Robert Clinton Taber (velitel: 3. pěší divize) | |
|
11.10.1917 | Narodil se námořní nadporučík Kurt Eichmann (ponorkový velitel) | |
|
11.10.1917 | Narodil se kapitán Johannes Naumann (velitel: II. skupina Stíhací eskadry 26) | |
|
11.10.1917 | Narodil se kapitán Vesenmayer Hans (velitel 2. roty, 77. lehkého protiletadlového oddílu) | |
|
11.10.1917 | Narodil se kapitán Anton Grünert (držitel Rytířského kříže) | |
|
11.10.1917 | Narodil se nadporučík Udo Anneken (velitel: 1. rota 83. mušketýrského praporu) | |
|
11.10.1917 | Návštěva německého císaře v Sofii. | |
|
11.10.1918 | Narodil se poručík Kazuo Cunoda (letecké stíhací eso) | |
|
11.10.1918 | Zemřel čestný brigádny generál Hazard Stevens (Brigádny veliteľ.) | |
|
11.10.1918 | Narodil se kapitánporučík Horst Deckert (ponorkový velitel) | |
|
11.10.1918 | Narodil se setník Hans-Hermann Möckel (velitel Granátnického pluku 226) | |
|
11.10.1918 | Zemřel vojín Robert Lester Blackwell | |
|
11.10.1919 | Narodil se signalista 1. třídy Douglas Albert Munro (jediný příslušník Pobřežní stráže Spojených států, který kdy obdržel Medaili cti za statečnost v boji) | |
|
11.10.1919 | Narodil se kapitán Herbert Amann (velitel: 1. baterie Oddílu útočných děl 905) | |
|
11.10.1920 | Narodil se brigádní generál John Martin Calhoun (velitel: 30. obrněná divize) | |
|
11.10.1921 | Narodil se plukovník Jozef Haríň (velitel průzkumné čety 17. pěšího pluku v Bratislavě) | |
|
11.10.1925 | Narodil se generálmajor Ivo Dočkal (náčelník Politického oddělení) | |
|
11.10.1927 | Narodil se - William James Perry (Ministr obrany) | |
|
11.10.1928 | Narodil se generál Roscoe Robinson (zástupce USA ve Vojenském výboru NATO) | |
|
11.10.1929 | Založen kýl lodi HMS Beagle (H 30) | |
|
11.10.1930 | Zemřel štábní kapitán letectva Ivan Bazilevič Kňažikovský (polní pilot letec, velitel letky) | |
|
11.10.1930 | Ponorka R. Smg. Squalo uvedena do služby | |
|
11.10.1930 | Ponorka R. Smg. Delfino uvedena do služby | |
|
11.10.1931 | Zemřel generálporučík Jasujuki Koike (velitel: 6. divize) | |
|
11.10.1932 | Narodil se podplukovník Jaroslav Hochman (velitel velitelského roje 5. stíhací letecká divize a 3. stíhací letecká divize) | |
|
11.10.1933 | Loď HMAS Vampire (D68) uvedena do služby | |
|
11.10.1933 | Loď HMAS Voyager (D 31) uvedena do služby | |
|
11.10.1933 | Loď HMAS Waterhen (D22) uvedena do služby | |
|
11.10.1934 | Založen kýl ponorky I-8 (I-8) | |
|
11.10.1935 | Narodil se generálporučík Burton DeWayne Patrick (velitel: 101. výsadková divize) | |
|
11.10.1938 |
Na Podkarpatské Rusi (Zakarpatská Ukrajina) se ustavila autonomní vláda. Předseda vlády: Andrej Bródy Ministr vnitra: Edmund Bačinský Ministr dopravy: Július Révay Zplnomocněný ministr pro hospodářství: Š. A. Fencik Vládní tajemníci: Augustin Vološin (zdravotnictví + sociální péče), Ivan Pješčak (justiční správa) |
|
|
11.10.1938 | V Německu se uskutečnil první vzlet He 176 poháněného raketovým motorem. Byl vyroben pouze 1 kus. | |
|
11.10.1939 | Zemřel generálmajor Friedrich Brüll (velitel: Vojenská správní oblast Marienburg) | |
|
11.10.1939 | Rada lidových komisařů SSSR vydala usnesení o ochraně mořských hranic SSSR. | |
|
11.10.1939 | Německá bitevní loď Admirál Graf Spee zajala anglickou obchodní loď Hutsman kapitána Browna s 84 muži anglo-indické posádky, plující do Liverpoolu. | |
|
11.10.1939 | Začala sovětsko-finská jednání o vzájemných vztazích. | |
|
11.10.1940 | Zemřel generálporučík Arnold von Biegeleben (velitel: 6.pěší divize) | |
|
11.10.1940 | Zemřel admirál Adolf Lebrecht von Trotha (velitel S 60, S 3, S 32, S 65, SMS Königsberg a SMS Kaiser) | |
11.10.1940 | Založen kýl ponorky U-705 (U-705) | ||
|
11.10.1940 | Založen kýl ponorky U-156 (U-156) | |
|
11.10.1940 | Uzavřena sověrsko - finská dohoda o demilitarizaci Aland. | |
|
11.10.1940 | 11./12. Italské námořní síly se pokoušejí pronásledovat konvoj vyplouvající z Malty východním směrem. Italské torpédoborce a torpédové čluny však narazí na ochrannou clonu konvoje, tvořenou mimo jiné křižníky HMS York a HMS Ajax. HMS Ajax je první lodí vybavenou radarem, jež se připojila ke Středomořskému loďstvu. Italský torpédoborec Artiglieri je zneškodněn dělovou palbou z HMS Ajax. Loď Camicia Nera jej vezme do vleku, ale později jej zanechává osudu a posádka se vzdává HMS York. Ajax také potápí torpédové čluny Arial a Airone. | |
|
11.10.1941 | Zemřel poručík Hans Hahn (první noční stíhač vyznamenán Rytířským křížem) | |
|
11.10.1941 | Zemřel generál Misao Kawai (velitel: 1. divízie ) | |
|
11.10.1941 | Zemřel generálmajor Charles Gould Treat (velitel: Havajský department) | |
|
11.10.1941 | Založen kýl ponorky U-470 (U-470) | |
|
11.10.1941 | Ponorka U-209 (U-209) uvedena do služby | |
|
11.10.1941 | Ponorka U-439 (U-439) spuštěna na vodu | |
|
11.10.1941 | Založen kýl ponorky U-668 (U-668) | |
|
11.10.1942 |
Loď Fubuki vyřazena ze služby (potopena u mysu Esperance |
|
|
11.10.1942 | Ponorka ORP Dzik (P 52) spuštěna na vodu | |
|
11.10.1942 | Sovětská vojska pokračovala v obranných bojích v prostoru Stalingradu a na Kavkaze jižně od Mozdoku. | |
|
11.10.1942 | Boj o konvoj ONS 136 (trval do 14.10., potopeny 4 lodě a zničena 1 ponorka) a o konvoj SC 104 (trval do 16.10., potopeno 8 lodí, zničena 1 ponorka). | |
|
11.10.1942 |
U mysu Esperance (Guadalcanal) začala dvoudenní námořní bitva (1 japonský těžký křižník a 1 torpédoborec potopeny, velitel japonské skupiny kontraadmirál Goto padl). 1. Americký 64. námořní svaz admirála Normana Scotta s těžkými křižníky San Francisco a Salt Lake City, lehkými křižníky Boise a Helena a 5ti torpédoborci se utkal ve 23:40 s japonským uskupením kontraadmirála Arimota Gótóa s těžkými křižníky Aoba, Kinugasa a Furutaka a s dvěma torpédoborci. Americký křižník Salt Lake City byl zasažen, (na opravu odplul do Pearl Harboru), křižník Boise byl také zasažen, 107 námořníků zemřelo a 35 jich bylo zraněno, (na opravu odplul do USA), torpédoborec Farenholt byl zasažen a torpédoborec Duncan byl potopen. Japonský křižník Aoba byl poškozen. (Odplul k opravě do Japonska, kde byl dlouho opravován. Admirál Gótó zahynul a jeho zástupce kapitán Kidžima byl zbaven velení). Těžký křižník Furutaka a torpédoborec Fubuki se potopily. Americká propaganda udělala z admirála Scotta hrdinu a bitvu účelově využila k povzbuzení morálky. |
|
|
11.10.1942 | Admirál Jamamoto vyslal do oblasti Guadalcanálu, téměř celé loďstvo, včetně letadlových lodí, aby po obsazení ostrova zničilo americké lodi. | |
|
11.10.1943 | Zemřel kapitán 1. triedy Michail Fjodorovič Chomjakov (veliteľ 1. ponorkového oddielu Severnej floty) | |
|
11.10.1943 | Zemřel generálmajor Ernst-Heinrich Voss (veliteľ 585. granátnického pluku) | |
|
11.10.1943 | Zemřel fregatní kapitán Dudley Walker Morton (velitel USS Wahoo (SS-238), USS Dolphin (SS-169) a USS R-5 (SS-82)) | |
|
11.10.1943 | Ponorka U-821 (U-821) uvedena do služby | |
|
11.10.1944 | Zemřel SS-Sturmbannführer Fritz Biermeier (veliteľ 2. práporu, 3. tankového pluku SS) | |
|
11.10.1944 | Zemřel major Fritz Fessmann (veliteľ 5. tankového prieskumného oddielu) | |
|
11.10.1944 | Ponorka Hr. Ms. O 10 vyřazena ze služby | |
|
11.10.1944 | Zemřel seržant Severe Eugene Ruault | |
|
11.10.1944 | Bulharská vláda přijala požadavek vlád SSSR, USA a Velké Británie, aby evakuovala svá vojska z Jugoslávie, Makedonie a řecké západní Thrákie. | |
|
11.10.1944 | 2. ukrajinský front generála Malinovského osvobodil Kluž, středisko rumunského Sedmihradska, překročil řeku Tisu a osvobodil Szeged. | |
|
11.10.1944 | 3. ukrajinský front spolu s jugoslávskou národní osvobozeneckou armádou osvobodil Knjaževac. | |
|
11.10.1944 | Námořní pěchota Severního loďstva prolomila nepřátelskou obranu na šíji poloostrova Srednij. | |
|
11.10.1944 | Americká 5. armáda obsadila Livergnano severně od Bologne a britská 8. armáda Lorenzo. | |
|
11.10.1944 | Britské letectvo provedlo nálet na ostrov Walcheren. | |
|
11.10.1944 | Americké letectvo provedlo nálet na Kolín nad Rýnem a Koblenz. | |
|
11.10.1944 | Generál Jodl předložil Hitlerovi první operační rozkaz k protiútoku na západní frontě (operace "Wacht am Rhein"). Termín: nejdříve 25.11. | |
|
11.10.1944 | Paradesantná brigáda štáb.kpt. F. Vrzalu po štvordňových tuhých bojoch prenikla do Jalnej (okr. Žiar nad Hronom). | |
|
11.10.1944 | Nemecká bojová skupina Schill obsadila Antol (okr. Banská Štiavnica). | |
|
11.10.1944 | Spojenci provedli nálet (300 bombardéry) na Cáchy a poté je začali ostřelovat 20 prapory dělostřelectva. | |
|
11.10.1944 | 61 amerických letadel z letadlových lodí 38. svazu napadlo japonské letiště Aparri na severu ostrova Luzon. Japonci se téměř nezmohli na odpor a 18 japonských letadel bylo zničeno. Američané přišli o 7 letadel, když jedno bylo sestřeleno a 6 mělo nějakou nehodu. | |
|
11.10.1945 | Zemřel generálmajor Wilhelm Faessig | |
|
11.10.1947 | Loď USS Reuben James (DE-153) vyřazena ze služby ((přeřazen do rezervy, definitivně vyškrtnut ze stavu 30.06.1968, potopen jako cvičný cíl 01.03.1971)) | |
|
11.10.1947 | Loď USS Coral Sea (CV-43) uvedena do služby | |
|
11.10.1948 | Narodil se poručík Raymond Edwin Mabus (Ministr námořnictva) | |
|
11.10.1948 | Narodil se generálmajor Ján Podhora (veliteľ 81. železničnej brigády (1992-1998)) | |
|
11.10.1950 | Zemřel generálporučík Masao Watanabe (velitel: 32. armáda) | |
|
11.10.1951 | Narodil se Podplukovník František Zsoldos (09.04.1984-30.09.1988 Velitel 1. letky ) | |
|
11.10.1951 | Zemřel generálporučík Hermann Ochsner (Náčelník štábu Inspekce protichemických jednotek na OKH) | |
|
11.10.1952 | Giap se pokusil vyhnat Francouze z "de Lattrovy" linie útokem podél hory Fan Si Pan a prostoru mezi Rudou a Černou řekou. | |
|
11.10.1956 | Narodil se generálmajor Jiří Jančík (náčelník štábu velitelství vzdušných sil) | |
|
11.10.1956 | Vickers Valiant B.1 49. perute prvýkrát zhadzuje nad Južnou Austráliou britskú atómovú bombu. | |
|
11.10.1958 | Zemřel poručík Erich Jeckstat (nositel Rytířského kříže) | |
|
11.10.1959 | Zemřel plukovník Thomas Norton Gimperling (náčelník štábu: 103. divize) | |
|
11.10.1959 | Ponorka K-19 (K-19) spuštěna na vodu | |
|
11.10.1961 | Zemřel generálporučík Franc Iosifovič Perchorovič (velitel 47. armády (1944-1947)) | |
|
11.10.1962 | Narodil se generálporučík/generál zbraní Andrzej Błasik (velitel vzdušných sil ) | |
|
11.10.1963 | Zemřel brigádní generál Ludwig Shaner Conelly (velitel: 73. pěší brigáda) | |
|
11.10.1966 | Ponorka U 2 (S181) uvedena do služby | |
|
11.10.1966 | Narodil se armádní generál Sergej Vladimirovič Surovikin (velitel Spojené skupiny vojsk v oblasti speciální operace (2022-2023)) | |
|
11.10.1966 | Loď ORP Flaming (621) uvedena do služby | |
|
11.10.1967 | Zemřel admirál floty Sovětského svazu Ivan Stěpanovič Isakov (náčelník štábu Hlavního velitelství vojenského námořnictva) | |
|
11.10.1968 | Zemřel plukovník v.v. in memoriam Leopold Šrom (velitel 2. letky, 1. československý stíhací letecký pluk) | |
|
11.10.1969 | Zemřel generálporučík Masutaró Nakai (velitel: 20. divize) | |
|
11.10.1969 | Ponorka USS Grayling (SSN-646) uvedena do služby | |
|
11.10.1970 | Zemřel generálporučík Kiičiró Higuči (velitel: Severní armádní okres) | |
|
11.10.1971 | Zemřel starší seržant Fjodor Kuzmič Čegodajev (odstřelovač Rudé armády) | |
|
11.10.1971 | Zemřel generálporučík Lewis Burwell Puller (velitel 2. divize námořní pěchoty) | |
|
11.10.1974 | Zemřel generálmajor Nikolaj Jakovlevič Averjanov (zástupca veliteľa 95. streleckého zboru) | |
|
11.10.1975 | Narodil se nadporučík Peter Bibza (veliteľ Vojenskej hudby Banská Bystrica) | |
|
11.10.1975 | Založen kýl lodi USS Carl Vinson (CVN-70) | |
|
11.10.1975 | Loď USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69) spuštěna na vodu | |
|
11.10.1976 | Zemřel generálporučík Michail Iljič Duka (veliteľ 44. armádneho zboru) | |
|
11.10.1980 | Loď USS Samuel Eliot Morison (FFG-13) uvedena do služby | |
|
11.10.1984 | Zemřel generálporučík Saburó Endó (velitel: 3. letecká brigáda) | |
|
11.10.1985 | Zemřel kapitán 1. triedy Vasilij Michajlovič Smertin (veliteľ 8. ponorkovej brigády) | |
|
11.10.1986 | Loď ORP Jamno (634) uvedena do služby | |
|
11.10.1990 | Zemřel kontradmirál Günter Kuhnke (Veliteľ U-28, U-125, U-853.) | |
|
11.10.1994 | Zemřel generálmajor letectva Zosim Isaakovič Makarov (veliteľ 6. gardovej bombardovacej leteckej divízie) | |
|
11.10.1994 | Zemřel kontradmirál Ivan Ivanovič Karačjov (veliteľ 35. ponorkovej divízie) | |
|
11.10.1994 | Zemřel brigádní generál Elemír Polk | |
|
11.10.1995 | Loď HMS Ocean (L12) spuštěna na vodu | |
|
11.10.1997 | Zemřel podplukovník Heinz-Eberhard Opitz (velitel 911. granátnického pluku, 349. pěší divize) | |
|
11.10.1997 | Zemřel nadporučík Udo Anneken (velitel: 1. rota 83. mušketýrského praporu) | |
|
11.10.2000 | Zemřel plukovník Dietrich le Tanneux von Saint-Paul (velitel Granátnického pluku 1) | |
11.10.2006 | Zemřel armádní generál Alexej Dmitrijevič Lizičev (náčelník Hlavní politické správy Sovětské armády a námořnictva (1985-1990)) | ||
|
11.10.2007 | Zemřel brigádní generál David Lee Hill (velitel 58. stíhacího křídla) | |
|
11.10.2010 | Loď HMS Duncan (D37) spuštěna na vodu | |
|
11.10.2013 | Zemřel SS-Hauptsturmführer Erich Priebke (RSHA; oddělení IV (Gestapo)) | |
|
11.10.2014 | Loď USS America (LHA-6) uvedena do služby | |
|
11.10.2019 | Zemřel generálmajor letectva Alexej Archipovič Leonov (zástupce náčelníka střediska J. A. Gagarina pro výcvik kosmonautů /1976-1982/) | |
|
11.10.2021 | Zemřel generálporučík Anatolij Michajlovič Siďakin (veliteľ 58. vševojskovej armády /1997-1999/) |