Kyselá okurka

Diskuse

This topic I'm starting it as the equivalent of critical sections in the media, of the type "What you recently the most upset, angry, offended". The purpose of the topic is to alert others to a lack of, which certainly is worth of publication - crappy translation of the book, printing errors, unwillingness of the vendor, the stupidity of some rádobyodborníků etc. I Think with such matters surely any one of us ever met in our circle of interest, so please, share you with others, you can so others demonstrate an interesting and important service by each other to give, what to watch out for and what - for instance - prefer not to buy.....
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#144 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Přidávám zde první vlaštovku, jež bude jistě dostatečně názorným příkladem.
Dnes jsem na ruzyňském letišti zahlédl plakát Memorial Air Show v Roudnici nad Labem. Po výtvarné stránce poměrně zdařilé dílko, jemuž vévodí akční kresba skupinového letu několika nádherných letounů - B-17, P-51D Mustangu, H.P.Halifaxu, Avro Lancasteru a dalších - je zcela určitě inspirováno podobně vyhlížejícími poutači na letecký den RIAT v britském Fairfordu. Po této stránce i roudnický plakát obstojí. Co mě však šokovalo, byl způsob, jakým byly popsány ohlášené letouny. Vyjímám tři pravopisné "perly", které naleznete na levé straně plakátu : Drakon Rapid (namísto D.H.89 Dragon Rapide), Fokker 3Dr. (Fokker Dr.I) a jakýsi Chimpunk (DHC-1 Chipmunk). Některé letouny jsou uvedeny třeba jen jako "Storch".
Domnívám se, že na plakátech (a konečně i v ostatních tiskových subjektech) by takovéto věci měly být uvedeny přesně a bez jakýchkoli chyb! Čtenář má právo dostat správné informace a ne nějaké paskvily šité horkou jehlou. Na trhu je poměrně značný rozsah odborné literatury, z níž by jistě autor mohl a měl čerpat a v tomto případě zcela určitě neobstojí argumenty "že na tom až tak nezáleží a že si to jistě každý umí představit, co je tím výrazem míněno"!! Autora onoho plakátu se mi nepodařilo zjistit, ale věřím, že jej vytiskla firma, považující se za kvalitní a fundovanou, nicméně ten "češtin" jim celé dílo dost silně pokazil... Každý vykonáváme nějakou práci a uděláme-li chybu, jsme za ni řádně potrestáni, proto nechápu, proč by si tyto omyly měl dovolit někdo jiný.
Co říkáte, čtenáři?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#145 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Opravdu zajímavej plakát Smile Ale takovejhle věcí na světě je. Já osobně mám nejradši ty zmatky s překladem slov jako gun nebo weapon a podobně. Prostě čtete knížku, kde se dozvíte, že hrdina drží revolver Colt 1911 a podobný vzláštnosti. Třeba má nejdřív v ruce pistoli pak revolver a nakonec znova pistoli. Prostě zněma je život. Ale je to jenom chyba překladu, na kterou sem si už i docela zvykl a už se jenom usmívám. Nebo taky se občas vyskytuje posedlost SI soustavou jednotek Smile Nic proti SI soustavě, ale ráže 11,43 mm zní hodně divně, zatímco ráže .45 tomu rozumí víc lidí.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#150 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, já bych (ohledně těch plakátů) tohle otloukl tomu, kdo si je objednal. Chápu, že reklamní agentura nemusí znát pravopis jmen jednotlivých typů letounů (a vím zcela jistě, že není zase až tak jednoduché pro člověka, který se v tomhle neorientuje, cokili zjistit, protože prostě neví, kde). Tím méně tiskárna — ta dostala zakázku, a už připravené podklady. A je jim vcelku jedno, zda-li tisknou letadýlka, a nebo, s prominutím, růžová prasátka na toaletní papír. Surprised))


Ovšem zcela jistě bych to otloukl o hlavu aeroklubu, který onu akci pořádá, a také si tedy ty plakáty objednal (pochybuju, že by si je objednával kdokoli jiný, a jen tak pro nic za nic by jim zaplatil reklamu). A lidi, kteří výrobu objednali, také, coby zákazník, mají právo (ba přímo povinnost) si zkontrolovat, co mi za moje penízky vyrobí. A pokud to neudělají… Bohužel, tento přístup o mnohém vypovídá. Confused Confused Confused
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#169 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

JohnyHK
jo, celkem souhlasím. Jen mně to spíše štve, než bych se u takové knihy bavil. Co oni
„národní umělci“ asi tak měli na devítiletce z českého jazyka..? Tedy, já nikdy nebyl žádnej lumen (obzvláště na jazyky), ale za takovejhle „výkon“ bych nedostal ani pětku… Sakra, a co učitelé… To zrovna nesvědčí o kvalitě jejich práce.


Taky mi přijde poněkud mimo mísu „překládat“ za každou cenu samozřejmost (třeba ta ráže .45, ale toho je spousta; třeba i hodnosti, přijde mi lepší, nechat je v původní podobě, a dát jen na konec tabulku; štvou mně „plukovníci námořnictva“ místo námořního kapitána, nebo „velitel“ místo fregatního kapitána, čili commandera). Fuj fuj fuj!! Výsledkem je mnohdy paskvil… Když mám tu možnost, tyak si raději knihu (alespoň někdy) přečtu v originále, než ty paskvily, co nám předkládají naše „roztomilá“ nakladatelství.


Nevidím (kupř.) důvod, proč bych v knize z WW2, kde se děj odehrává v Británii, měl mít údaje o rychlostech a vzdálenostech v km místo mílích, a výšky v metrech místo ve stopách (taky každý chápe, když se třeba píše, že loď plula dvatetiuzlovou rychlostí — a spíš by se možná podivoval, kdyby tobylo v km/h; jen bych spíše uvítal, kdyby se v takovém případě používalo pouze jednoho typu jednotek, tzn. když rychlost v uzlech, tak i vzdálenosti v námořních mílích, a ne v km, nebo dokonce v mílích statutárních). Very Happy Taky jsem už viděl knížku, kde byl tlak udáván v kg na čtvereční palec..! No řekni, nenechal bys zastřelit za úsvitu překladatele a redaktorku takového nakladatelství..? Smile Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#170 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Very Happy Souhlas ... no, nemusíme chodit daleko, jestli jste viděli letáky na EU, to byla ULTRAMEGA prasečina, to svět neviděl. A to šlo z NAŠICH daní, to bych se pos@#$ ! S těma plakátama je to podobné. Co mě za poslední dobu naštvalo byl letecký den JBSalise nedaleko od Paříže. Frantíci za to chtěli 25Euro, tedy bratru kolem osmi stovek, a přitom tam nebylo k vidění o moc víc než v minulých Roudnicích a Pardubicích ... žádná skupinová sleva, žádná novinířská akreditace na místě, za rok si zavolejte nebo napište, mail nemáme, web nemáme, cizí jazyky neumíme, jsme zabedněný francouzi ... no nic Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#174 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, profesionál by si to ,co tu píšete, dovolit rozhodně neměl.Ale nikdo učený z nebe nespadl.I já jsem,než jsem na to byl upozorněn,psal místo Sherman Shermen,Cafe místo Chaffe,thypoon místo typhoon,Nashrom místo Nashorn,Abrahams místo Abrams atd.V knihách jsem na žádnou takovou hrubku nenarazil,zato co se týká hodnocení kvalit tanků,jsou někteří autoři-rádobyodborníci velmi povrchní.Tak například se dovím,že Tiger byl "nejsilnější a maximálně účinnou zbraní"nebo"pánem bojiště",Panther že byl se svými 45 tunami střední tank,tudíž ho nelze srovnávat s 46tunovým IS-2,nebo že 52tunový PantherII měl být nadřazen prakticky všemu,co tehdy ve světě na pásech jezdilo,"samozřejmě v kadegorii středních tanků"!!! atd.V takovýchto publikacích bych očekával hlubší a objektivnější pohled.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#178 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Problem je take v tom, kdo ty publikace pise, zdali je to jen preklad, ci zdali se jedna o "puvodni" tvorbu ... obcas se tu narazi na prelozena dilka, ktera ani desetinou nedosahuji kvality svych originalu, coz je pro me nepochopitelne a zarazejici ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#179 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Většinou je na vině překlad, hlavně u Mustangu. MIG CAP = "mig čepička" (Duely na obloze). To když jsem viděl, tak se mi navalilo... Bohužel sám nevládnu žádným jazykem natolik, abych v něm byl schopen plyně číst, takže originály se mě netýkají...


Někdy se ovšem jedná o hrdinský výkon samotného autora. Dnes už si nevzpomenu, v které knize to bylo a nehodlám prolézat svou poměrně rozsáhlou knihovnu, ale někde byla taktika slavného (a často zraněného) stíhacího esa I. svět. války Ch. Nungessera popsána takto: "Než vystřelím z kulometu zavřu oči. Když je otevřu, někdy je Němec dole, někdy jsem v nemocnici." Tohle si přece nemůžou vymyslet ani ti nehloupější naši překladatelé, to musí být dílo autora, i když je to naprostý nesmysl, pakliže to ovšem Nungesser nemyslel jako vtip (a on byl takový vtipálek) a autor to buď nepochopil nebo neuvedl.


Někdy je zase na vině problém kolize naší a světové odborné terminologie.


Jako příklad můžu uvést článek Samočinné pušky tady na Válce. Česká zbrojní terminologie rozlišuje zbraně samočinné (tedy schopné střílet dávkou - pušky, samopaly, kulomety), samonabíjecí (tedy zbraně, u nichž je nutno k opakování výstřelu vždy znova stisknout spoušť - pistole, pušky) a opakovací (je třeba k dalšímu výstřelu manipulace ze strany střelce - např. revolvery, pušky). V žádném případě tedy samonabíjecí zbraně netvoří podskupinu zbraní samočinných. Naše terminologie pak také nepoužívá výraz "automat" - přibližným ekvivalentem je samopal (za druhé světové války se používal u našich vojáků na východní frontě výraz automatčíci z ruštiny, dnes je nahrazen slovem samopalník). Přitom ovšem AK-47 znamená Avtamat Kalašnikova, přičemž se jedná o zbraň, která patří jednoznačně do kategorie samočinných pušek, nikoliv o samopal a aby toho nebylo málo, v anglicky mluvících zemích se používají termíny "automatic" a "semi-automatic", které odpovídají našemu "samočinná" a "samonabíjecí", ale kupříkladu pro pistole (které jsou jednoznačně samonabíjecí) se často používá výraz automatic a i u nás se zhusta nesprávně říká automatická pistole.
Pak se v tom někdo vyznejte.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#183 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Rad:
No já ti nevím, ale řekl bych, že na vině není žádná kolize mezi naší a světovou terminologií, ale to, že překladatelé (a bohužel i redaktoři) vůbec neznají české ekvivalenty příslušné terminologie (kupř. semi-automatic = samonabíjecí, či small arms = ruční zbraně, etc.), a tudíž volí nejpohodlnější cestu — doslovný překlad… To ale, s prominutím, nejsou žádní překladatelé, ale pr@s@#@. (Případně můj oblíbený termín „cavity magnetron“, čili „dutinový magnetron“, který má už snad tři nebo čtyři zcela nové a velmi neotřelé, ale bohužel taky nesrozumitelné ekvivalenty… Je až s podivem, co jsou různí „taky-odborníci“ s to vypotit! Nejvíc mne ale zaráží jejich bohorovnost a drzost, s jakou nám své výtvory předkládají.)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#190 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Scotty:Jardo nešil,vždyť jsi byl v Bráníku.......Já nechápu,že tě takovéhle detaily rozhodí.......To kdybys viděl,co já schytal za oprávněnou kritiku komentáře akce v Brániku z pera pánů z Gardekorpsu,to bys teprv čučel.....Holt jsou jiná váhová kategorie....Ta holt kritiku nepřipouštíSmile))))))
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#201 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Rad: Revolver a opakovací zbraň? Trošku ses seknul i ty ne? Jakou manipulaci (navíc ke stisknutí spouště) je třeba podle tebe provést?
Jinak souhlas se vším co tady říkáš, ale je v tom binec i po odborný stránce. Kolize tady určitě je. Nejvíc u útočnejch pušek (správný překlad termínu NATO), samopalů (vzhledem k SA vz.58 oficiálnímu českému termínu), Automatům (termín z ruštiny) atd. Prostě je těžký je správně pojmenovat a třeba i taková kapacita v oboru jako Lubomír Popelínský ve své knize Československé automatické a jejich tvůrci použivá u SA 58 všech výrazů i s vysvětlením. A co potom má dělat překladatel, kterej studoval hlavně jazyk?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#259 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, právě proto ale existují korektury, případně bývalo dobrým zvykem dát před vydáním překlad nějakému lektorovi, kterej ví, oč kráčí… Jeden argument proti je jasný - finance.


Ale — na druhou stranu… Knihy, který jsou k sehnání nas západ od nás (konkrétně moje zkušenost s knihami vydanými v Británii a USA) jasně ukazuje, že i v podmínkách „tržní ekonomiky“ to jde dělat pořádně…
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#262 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

JohnyHK: Přečti si nějakou knížku o zbraních a potom chtěj diskutovat. Revolver je skutečně zbraň opakovací, protože jestliže u samonabíjecí pistole dochází využitím energie výstřelu k vyhození prázdné nábojnice, zasunutí nového náboje do hlavně a napnutí bicího mechanismu a zásah střelce je nezbytný pouze k odpálení dalčího náboje, u revolveru nejsou náboje uloženy v zásobníku, nýbrž v otáčivém svazku nábojových komor a k opětovnému výstřelu dochází čistě mechanickým tlakem střelcova prstu (u DA revolverů). Energie výstřelu se tedy žádným způsobem nevyužívá, dokonce ani k vyhození nábojnic, to musí udělat střelec.
Jestliže tedy u jednočinného revolveru musí střelec před každým výstřelem napnout bicí mechanismus, a tady se doufám shodneme, že se v takovém případě jedná o zbraň opakovací, u dvojčinných je možné toto udělat pouhým tlakem střelcova prstu na spoušť, ale to pouze rozděluje revolvery do dvou základních skupin - SA a DA. I dvojčinný revolver sám o sobě je skutečně zbraní opakovací, neboť k nastavení nabité komory před hlaveň a napnutí bicího mechanismu je třeba manipulace ze strany střelce (i když omezená na pouhé stisknutí spouště).
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#274 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Amen Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#294 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Díky za podporu Very Happy . S některýma lidma je fakt potíž, uf. Koukám, že jsi z Kralup POD Vltavou. Předpokládám, že chodíš v Kralupech do knihovny, tak až tak zase půjdeš, tak si na mě vzpomeň, protože tu jsem pomáhal po povodních opravovat, když tam poslali náš útvar. Razz
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#338 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Velmi tezce nesu zpravodajstvi TV NO*V. Kdyz se ve svete deje neco zavazneho, po skonceni zprav na CT prepinam. (Satelit ci kabel nemame.) Nejlepe je vypnout zvuk. I tak! Dam pripad: Katastrofa Columbie ci valka v Iraku. Prvni dva dny to byla pro ne bomba, vysilana jako prvni reportaz. Potom to uz melo misto az v zaveru mezi pedofilni kreaturou Majklem Dzeksnem a veselym mladetem ondatry. To se mi vazne nelibilo!! Chce se mi zvracet. Zmenilo se neco po odchodu Zelezneho?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#639 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Fu*k o** T* N**A Very Happy Neznam horsi telku ... ted mame telku zabitou bleskem a povim vam, vubec mi to nechybi ... cas od casu zkouknu neco na DVD, a jinak je klid .... zadny "objektivni" zpravy, nic ...


Rad : svet je malej, tak to vidis ... knihovna to dostala fakt z prvni ruky Sad


pro zajemce prikladam foto ... knihovna je tedn dum do L ve spodni casti obrazku ...
Kyselá okurka - Knihovna zaplavy Kralupy 15.8.2002

Knihovna zaplavy Kralupy 15.8.2002
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#640 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

PS. Ted mam kyselou okurku JA ... uz jste slyseli PIDLUV navrh na to, ze maj platit dane i podnikatele, kteri nevydelavaj ? To uz tu jsou zas rusaci, nebo CO JE TO KUR*A ZA BORDEL ???????? Dva litry mesicne dani a soc zdrav poj za co ??????? Fakt to nechapu ... jesti je tohle ta slavna podpora podnikani, tak fakt nevim ... to uz je opravdu lepsi bejt bez prace, valet se celej den doma, zajit si na pracak pro tezce vydrenejch plus minus osum litru, a drbat si s prominutim koule za prachy tech, kteri jsou jeste takovy tupci, ze pracujou a platej dane ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#642 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Objektivita neobjektivita, ale snad by se meli zamyslet nad zavaznosti zprav a podle toho je radit. Bulvar pred Columbii????? Pro koho vysilaji????
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#643 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ale ono to neni ani objektivni ... a vubec, dnes ve zpravach je pul casu venovano prirustkum v zologicke, pul casu ruznejm soudum, zbytek jsou demonstrace odboraru a skody napachane vetry a desti, jak kdyby zrovna tohle nekoho zajimalo nebo mu k necemu bylo. Chapu, dest, voda, vitr, skoda, strom, jau, ale CO s tim asi tak muzu udelat ? Nic. Co na tom muzu zmenit ? Pokud nejsem komunista a neumim porucit vetru desti, tak zase nic. Neopakuje se to snad pokazde bource ? Opakuje. TAK PROC TO SAKRA VYSILAJ ?????
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#644 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Citace - Admin :

PS. Ted mam kyselou okurku JA ... uz jste slyseli PIDLUV navrh na to, ze maj platit dane i podnikatele, kteri nevydelavaj ? To uz tu jsou zas rusaci, nebo CO JE TO KUR*A ZA BORDEL ???????? Dva litry mesicne dani a soc zdrav poj za co ??????? Fakt to nechapu ... jesti je tohle ta slavna podpora podnikani, tak fakt nevim ... to uz je opravdu lepsi bejt bez prace, valet se celej den doma, zajit si na pracak pro tezce vydrenejch plus minus osum litru, a drbat si s prominutim koule za prachy tech, kteri jsou jeste takovy tupci, ze pracujou a platej dane ...To nejní podpora podnikání, ale jen a pouze „podpora“ vlastních kapes pánů politiků... Jen musím poznamenat, že dnes už je všechny považuju za jednu a tu samou pakáž. Confused Jedni za vosumnáct, a druhý bez dvou za dvacet, jak říkával děda. Uvidíme, jak to „nepodpořejí“ fšecky ty ostatní „státotvorný“ (...) strany...


Kdepák, měl by se vymyslet nějkej jinej volební systím. Třebas k volbám příjde čtvrtina voličů = bude přidělena jen píslušný podíl korýtek, tedy obsadíme jen čtvrtinu posraneckejch křesel!! Jen jak to ještě prosadit..?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#769 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nekde na jinem auditku uz jsem to psal, kazdy 4 roky ne volby, ale referendum, a otazka jednoducha : Popravit soucasnou vladu, ANO NE.
A byl by klid. Kdyby vladli dobre, pohoda. Kdyby vladli spatne, vytahli bysme gilotinu, nasekali je do salamu, a vybrali dalsi. A na zaklade spokojenosti obcanu, treba pokud by 75 procent lidi bylo spokojeno s urcitym sektorem, ministr tohoho sektoru by mohl odejit do duchodu ... Zadna z vlad od roku 1989 by asi neprezila dalsi volby Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#775 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jak vidím, Adminku, byla by to svého druhu kombinace Chamurappiho zákonů, vlády francouzského Konventu, britské koloniální správy v Indii, italské fašistické politiky a některých středoafrických režimů Smile . Nu, na tom by něco bylo... takové referendum by se patrně konalo častěji, než jen jednou za čtyři roky, umím si to v našem národě představit. Tipuji, že kdyby toto schéma bylo zavedeno po roce 1989, máme dnes bratru nějakou 138.vládu a další referendum bude 18.července... Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#776 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Také jeden malý příspěvek z mého oboru Smile :


Úžasné české překlady /knihy, ale i filmy - kde je vidět na nárameníky/ německých hodností:
Dozvíme se např, že feldwebel je 1) sergant, 2) rotmistr, 3) rotný, i četař - ale o šikovateli ani ťuk.
Gefreiter je svobodník stejně jako desátník, a oberschütze také není nikdy vrchní střelec.


Nakonec zlatý Švejk - tam byly hodnosti i funkce napsány naopak s jasnou fundovaností - i když hrdina knížky byl simulant a zloděj psů Smile.


Hasen
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#1145 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ja bych snad jenom dodal, ze napriklad (nyni jiz pred)posledni Clancy, pokud pocitam "literaturu faktu" - Letecka (nebo Bojova, nevim presne) perut. Je opravdu zarnym prikladem toho, jak se da dobit (a to i je zde spravne) kniha, ktera je uz v originale trochu "mene zdarila".
Namatkou vyberu - naladi vas jiz jakasi predmluva, ze ktere vyplyne, ze souctem hmotnosti a (aerodynam) odporu je vysledna sila pusobici na letoun nazyvana VAHA.
V knize pote prekladatel zari zpusobem co strana to chyba, coz vzhledem k tomu, ze kniha evidentne prosla "odbornou korekturou" je trochu prekvapive. Hezky je to videt u zkratek - z knihy je nejlepsi:
PD (pilotless drone, Nepilotovany letoun, pilotovany trubec).
Jak je videt, tak korektor spravne pouzil obvykly termin, ovsem prekladatel se nenechal zmast a prilozil si sve polinko.


Na druhe strane nekriticky kladne hodnoceni zahranicni produkce take nejsou zcela na miste - uz Clancyho original je plny hodnoceni zde uvedenych prede mnou (jako stredni tank Panther nelze srovnavat se s tezkymi sovetskymi, i kdyz vazi stejne). Obdobne napriklad serie na Discovery, ktera popisovala nemecke tanky pomoci oznaceni Mark I, Mark II apod. taky neni z nejpovedenejsich (je zajimave, ze jeste nechali rimske cislice, ja bych tam dal klidne arabske, stejne je to vsechno jedno, ma to pasy a delo, tak co).


Nevyhodou ceskych prekladu jsou mensi penize (i nedostatek nebo nezajem lidi, kteri by to spravne prelozit dokazali nebo alespon udelali korektury) a take zajem trhu. Anglicke nakladateltsvi muze pocitat s nekolikanasobne vetsim poctem zajemcu - takze muze zaplatit de facto koho chce. Nicmene to neznamena, ze vychazeji pouze kvalitni knihy. My si pouze vybirame z anglicky (nemeckych, polskych..) pouze ty od renomovanych nakladatelu ci autoru, takze cteme jen to nejlepsi.
Je to podobne, jako kdyz se nasi herci srovnavaji s Hollywoodem a akcnimi filmy - zatimco oni delaji umeni. Nejak jim nedochazi, ze v USA se asi taky toci krome akcnich filmu i filmy jine, jenom se nevozi sem. Ale takhle je to srovnani prece jenom prijemnejsi. Podobne je to i s knihami - v cizine vychazi skvele i spatne.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#1440 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Co se tyce TV Nova, tak snad vcera nebo kdy jsem videl uzasnou zpravu - nekde ruplo potrubi. Samozrejme to zavinila auta na silnici nad trubkou. Diky jimi pusobenymi vibracemi trubka praskla po pouhych 40 letech ! Tak brzo !
Potom nasledoval srdceryvny vyklad "zajice/zajecice" z Novy o tom, ze kolemjdouci se smejou strouze vody. A pak "Ale dokazete si predstavit, jaky to je problem ? Nemate se kde umyt ! Nelze splachnout ! Netece voda z kohoutku !"
Ano. Opravdu nikdy nikdo v teto republice jeste nezazil, ze by byla vypnuta voda. (Treba na nasem sidlisti pred plysakem kazdy rok pravidelne...)
A to nejlepsi na konec - voda byla zavrena cele odpoledne !!! Strasne !!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#1448 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ohh ... btw, pulka kralup je ted dva dny bez teple vody, zajima me, kdy o tom bude reportaz na TV@
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#1464 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

pratele, nezbyva mi, nez se opet vybrecet u kysele okurky ... neb jsem prave obdrzel svuj druhy komentar k diplomove praci ... no posudte sami. Pote, co jsem po prvnim pokusu musel cekat tyden, nez se k tomu pan dokonaly vyjadril, zhodnotil to smysluplne jako "kdyz o tom nic nevite, tak o tom nepiste!" a podobne, o tyden pozdeji jsem mu tedy poslal verzi novejsi, upravenou podle jeho komentaru. A ejhle, zadna odpoved. Hm, nevadi. Pokracoval jsem dal ve sve praci, az znacne nejisty, neb vubec netusim, co si na te praci najde priste. A po dalsim tydnu jsem mu tedy poslal dalsi verzi. Hm, opet naprosto zadna odpoved. Tedy zvedl jsem dnes telefon, a milemu kolegovi ze skoly jsem zavolal, copak ze se deje. Nic, jen ma "strasne moc prace". Hm. A ja se cely dny kopu do zadku ... Kdyz jsme si teda povykladali, co bych mel jeste zmenit, pochopil jsem, ze dnesni den se ve znameni prace rozhodne neponese, a pro jistotu jsem uz od rana zacal pracovat na dalsich upravach a doplneni prace s vedomim, ze si ji pan vedouci vecer laskave konecne precte, a rekne mi, co jsem od prvniho pokusu udelal dobre nebo ne. priznejme si, kdo z nas napsal diplomku za 14 dni jednim dechem a zcela bezchybne ... Vecer kolem pul osme jsem dodelal kapitolu a pln nadseni jsem to jeste vedoucimu odeslal, ze si tedy bude moci precist ne dva tydny starou, ne tyden starou, ale zcela aktualni verzi. O to vetsi bylo me prekvapeni, kdyz jsem dostal prcaka jak maly dite, ze on teda laskave nema cas, cist rozdelane prace hemzici se komentari "dodelam" a "prepisu", a ze cekal finalni praci, ze ho to nastvalo, a tak si precetl jen dve podkapitoly, tedy necelou ctvrtinu prace ... boze muj, jsem jenom ja takovy naivni hovadko, ze si myslim, ze by nase skolstvi melo studentum POMAHAT, a ne na ne s prominutim SRAT v takovymhle stylu ??? Pokud jsou vsichni takovy borci, ze dokazou vsechno napsat napoprvy a bezchybne, tak asi nikdy nedostuduju ... a to, ze ma nekdo praci docela chapu, protoze JA mam taky praci, taky se musim zivit, a nejenom sebe, a jeste u toho stiham delat spoustu dalsich veci ... jen si mozna nehraju na takovou primabalerinu .... KUR*A JA SEM VYTOCENEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#3696 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Představ si, že je úplně nahej a ty ho pronásleduješ paintballovým hřištěm a sypeš mu barevný kuličky ráže .68 do p***le. Nebo si dej Delissu, to ti taky zvedne náladu Wink Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#3698 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Admin : na to se fakt nedá nic říct , ale soucítíme s Tebou, brachu Very Happy . Drž se a nezapomeň, že "naštvat se znamená mstít se na svém zdraví za blbost jiných".... Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#3699 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Mate pravdu, pratele ... nezbyde mi nic jineho, nez stahnout ocas az na bricho, sklopit usi, ukazat bricho a tu zatracenou praci dopsat, protoze hur nez kdybych to neudelal bych se citil jen tehdy, kdybych to po tolika letech vzdal mesic pred koncem ... kazdopadne me vidina takto vyplytvanych hodin zcela deprimuje a predstava, co bych misto toho mohl udelat pro nase spolecne blaho kdesi na tomto servru me fakt tizi ... uz aby to bylo za mnou ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#3700 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nevím čím to je, ale den 11. srpna byl pro mne tzv. "DEN BLBEC". Do automatické pračky po vyprání prádla, aby se dalo vůbec vytáhnout jsem musel lézt páčidlem (to byste nevěřili, jak to boční skleněné víko drží s..ˇ.) Z čehož plyne, že se musí koupit nová, proč k tomu došlo nebudu raději rozvádět, no a další nepříjemnosti pokračovaly.
Pomněte, zítra je 13, a přestože nejsem pověrčivý, raději si dám velký pozor.
Soucítím se všemi poškozenými a postihnutými; politujte prosím i mne. Děkuji i za mlčky vyjádřenou účast Crying or Very sad


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#3888 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Musej bejt erekce na slunci, nebo neco, to neni normalni, ze vsechno tak vyvadi Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#3932 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Kolem úplňku je vždycky "veselo", a ještě když Luna přechází přes Neptun... mohou být vodní radovánky...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#3934 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

TED jsem odeslal finalni verzi sve diplomky k posouzeni panu vedoucimu, a tak se modlim, (a prosim vsechny ostatni, aby se modlili se mnou, obrezali se, natocili koberce smerem k Mecce, nejedli maso, nepili alkohol a neprznili zadne ovce Very Happy) aby to proslo bez velkych uprav, neb v patek to musi jit do tisku a v pondeli to odevzdavam, takze tady verejne vzyvam bozstvo, aby to vse bylo OK Exclamation Exclamation Exclamation
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#4274 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Držím Ti palce!!!


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#4279 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Já také, of course !! Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#4280 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No a já samozřejmě nemůžu chybět. Bůch s Tebou!!! Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#4281 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

i kdyz se mi nechce tak se taky pridavam Very Happy
ps:admine na profilu sem si fsim zes mel nedavno narosky,tak dodatecne:hepy brzdej Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#4313 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Dik Very Happy za prvni cast jsem te chtel degradovat a nechat popravit, tou druhou casti sis to vylepsil, zemres jako staff sergeant Very Happy Very Happy Very Happy
jo jo, narozky moje a serveru se budou slavit na srazuuuuu, uz se tesim !!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#4320 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Pratele, opet vas prosim o obetovani nejakeho toho domaciho zvirectva, jamajcani at polibej vejce, a ostatni at se modlej jak umej neb zitra delam tu statnici z ekonomie, a je to maly psycho, tak mam srazeny pulky, ze by jima neproslo steblo slamy, jim jenom to, co se dobre zvraci a vubec se cejtim jak zkazenej bazant, takze prosim drte palce, zitra dam vedet. A hned potom zaktualizuju valku, novych clanku prisla spousta, tak se teste ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5854 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Adminku, to je jasná věc, budeme Ti držet palce i všechny ostatní tělní výrůstky, jen klid, vše dobře dopadne !!! Very Happy Very Happy Jsme s Tebou v duchu, věrni až do konce, sir !!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5862 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Slibuju, že budu na Tebe myslet, jako na toho mojeho nešťastníka, kterého jsem ráno vypravoval první den na střední školu.
Držím palce Exclamation Exclamation Exclamation


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5863 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Brácho drž se,jsme s tebou!!!!!!!!!!!!!!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5865 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Dekuji vsem za obetovane zvirectvo a panenstvi vse ostatni, neb jak uz vsici vite, dopadlo to DOBRE, takze jsem tretinovy ... dalsi kolo schyzi se ocekava za tyden v pondeli, tedy ozivte co se ozivit da, sesijte zbytek a kupte nove domaci ptactvo, bude to treba Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5906 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jak se zdá milý Adminku,Wotan, Crom ,Perun, Árés a jiná nám bojovníkum milá božstva Tě úspěšně ochraňují..
I já Ti z daleké země Kvádú na Granuou přeji Viel Gluck!
Panzeranton
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5919 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vielen Dank Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5920 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ja zustanu verny zapadu-good luck
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#5929 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Musim si tu zas vylejt srdecko, neb jak straslive jsem vytocenej, to uz jsem dlouho nezazil ....


Francouzi totiz po dvou mesicich, kdy se kopali do zadnice, a delali kraviny, Exclamation tyden Exclamation pred nasim odjezdem mi napsali, ze maji tu cest mi sdelit, ze zacinaji pracovat na zarizeni meho pracovniho viza, bez ktereho tam nemohu odjet, a ze uz za Exclamation 8 tydnu Exclamation bude hotove ... omlouvam se vsem za poruseni svych vlastnich predpisu, zapovidam pristup vsem nezletilym, kterym bych mohl zkazit vychovu, ale
TY ZAS*ANY DE*ILNI KU*VY PO*EBANY ZABOZROUTSKY by fakt potrebovaly NAKOPAT P**ELE !!!!!!!!!!!!!!!


A do toho ten priblblej pinpongac, co nam ma poslat knizky, mi posle fakturu, na ktere je, ze jsem si nejen objednal vsechny NOVE knizky, ktere jsem chtel, ale ze mi take posila ty STARE, ktere jsem si uz objednal drive a ktere uz jsem take DOSTAL. A ze si to mezitim uz strhnul z kreditky a ma to zabalene a na poste, takze se s tim da malo co delat ... takze mi za 14 dnu bude prebyvat tak deset ci dvacet konkordu, co s nima budu delat fakt nevim ... Hong Kong nikdy nemel pripadnout Cine, jde to tam od deseti k peti !!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8438 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Admin


Zachovej klid, otevři si lahev vína a popřemýšlej. Ono to někdy nejde tak, jak by si člověk úplně představoval. Třeba se to nějak urovná, nebo nakonec zjistíš, že něco špatné, může být i k něčemu dobré. Nechci ale blbě radit. Dovedu si představit Tvůj současný stav.


S těma Concordama dej vědět, co tam je, třeba se to rozebere. Mohl bys mi dát prosím zprávu, jestli je tam něco na Rusko?


Díky a rozdýchavej, já takové šoky dobře znám.


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8491 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, rozdychavat to budem o sto sest ... Marika dala ke konci mesice vypoved, takze si ted dva mesice posecka bez prace doma, bez penez a beze vsecho, protoze nejakej tupej omezenej zabozrout nedokazal za dva mesice udelat svou praci, takze my to ted tady odskacem ... jsou to opravdu jelita, kdyby to nebyla pro firmu takova priorita, tak je poslu k sipku, at si to tam naprogramujou sami ...


Konkordy pak dam seznam, urcite znova prijdou presne ty ruske jednotky, co jsem ti posilal, nejake obrnence na italske fronte druhe svetove, tank challenger a dalsi ... presne zjistim az to vsechno dorazi.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8496 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Pošli mi pak taky seznam,ten Challenger bych vzal.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8552 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Takže odjíždíš až v prosinci?Chápu to dobře?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8553 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

vypada to tak, zda se, ze to bude tak polovina listopadu ... s tim challengerem s tebou predbezne pocitam ... seznam musim prepsat, ten mongol mi poslal naskenovanej fax (chtel mi to poslat faxem, zajimalo by me kam Very Happy Very Happy Very Happy), takze zitra to sem placnu ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8555 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Pošli mi to domů mailem,zítra nedělám.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8557 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ok !


balim, jedu pro cedecka a jedu domu ... btw, udelej mi prosim cd s tvou casti chertegu, at to mam taky komplet, a vem mi to dom az pojedes pro ty ospiky
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8558 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Dobrá.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8567 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Pratele, dnes nejde nevzpomenout 65. vyroci zradne Mnichovske dohody a jeji nasledky pro nasi zemi, jeji cest a hrdost. Ac jsou mnoha temata urcena pro diskusi v teto historicke oblasti, vkladam to sem, protoze stale prevlada pocit zrady a trpkosti nad timto aktem, kterym zemi v srdci Evropy rozdelili cizi mocnosti jak mavnutim kouzelneho proutku Sad Nas narod jiz ztracenou cest nikdy nenabyl zpet, pouze se potacime nad troskami sve nekdejsi slavy Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8782 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ps. Zajimave je sledovat, jak se teto jiste nejvyznamnejsi udalosti nasi novodobe existence stavi cesky tisk : ano, referuje o tom, ze particka "nikdysenenechameodsoudit" dustojniku StB jde opet pred soud (boze proc, stejne se zas na neco vymluvej, a nikdo je odsoudit ani nechce), v nejake prcici se srazil vlak s motorkou (no a co, koho to zajima ? lidi jsou kreteni, tak at klidne pochcipaj, kdyz neumej zakladni dopravni predpisy), ze dest nabidl schumacherovi titul (takze nakonec jsou to nemci, kdo poruci vetru desti ... toto je mnichovske dohode nejblize) a ze rijen zmeni slevy ve vlacich (silnej mesic, jen co je pravda ... otazkou je, co se zmeni ? nic. Lide dal budou jezdit dobytcakama, ktery bud netopej, nebo topej jak o zivot, vymlacene poflusane odporne kupe, spinave a pachnouci, vecne spozdene vlaky a medialni kampan o tom, ze jezdit hromadnou dopravou je prece velka vyhra jak pro vas, tak pro vsechny ostatni, na ktere se v tom vlaku/metru/autobuse v tech dlouhych chvilich spozdeni musite koukat). A Mnichov ? Kdeze, nikde ani radka, v zadnem z mnou navstivenych zpravodajskych serveru ... To, ze byl vcera nejaky statni svatek take asi mnoho lidi nepostrehlo, vzdyt byla nedele, to mame stejne volno, tak vo co jde ? Tezko se tato zeme nekam dostane, pokud bude takto ignorovat svou minulost a vytloukat ji pseudoproblemy dneska, ktere si zpusobuje sama Sad Sad Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8784 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

u nás o tom svátku mluvili v rádiu
není tak zle, v pár zemích na světe se lidi možná mají líp, ale nejsme na tom zdaleka tak špatně, a ty problémy - noviny o nečem psát musej Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8842 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ano, to souhlasim. Jen skoda, ze musime myslet na zeme, kde jsou na tom hur, abychom si uvedomili, ze se vlastne nemame az tak zle Smile


V telce jsem taky zaslechl, jak to jedna "hlasatelka" predcitala z wordu, jeste se u toho desetkrat zakoktala, ale to byla zatim jedina zminka. Zadne dokumenty, zadne rozhovory, zadne pripomenuti ... K Iraku, ktery se nas tyka podstatne mene, se toho v telce naplacalo tuny, ale k necemu, co jeste ted ocividne budi velke vasne mezi nami a nemci (nejmene temi sudetskymi) toho moc nepadlo. To je podobne, jako kdyz jeden zpravodajsky server pri vypisu udalostni "dnesniho data" 7. prosince zapomnel uvest utok na Pearl Harbor ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8845 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Teď jsem se díval na zprávy a nějaká dvacetiletá pipka tam na otázku, co jí říká mnichovská dohoda, prohlásila, že to teda zaregistrovala párkrát v televizi, ale že se o to ale vůbec nezajímá.


To mi připomíná tu starou pravdu, že národ, který nezná (nebo nechce znát) vlastní dějiny, je odsouzen k tomu, aby je prožil znova.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8900 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

zasloužila by na holou Exclamation
nabízím se k provedení této exekuce osobně Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8902 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bohuzel bysme museli zacit o mnohem mene zabavnejsich pozadi, obavam se Smile (i kdyz sobotni Miss Aerobik take nebyla k zahozeni Very Happy, treba to taky nevi Very Happy Very Happy Very Happy)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#8903 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Já jsem zase viděl ve zprávách anketu mezi studenty na téma : Kdy začala a skončila druhá svět. válka. To co jsem uslyšel mě málem srazilo do kolen.
Studentka filozofické fakulty se hrozně divila,že se něco takového vůbec stalo. Další inteligent řekl, že byla až po té první ( docela chytré ,že ?).
To že někteří neví aspoň základní věci o události která podstatně ovlivnila celý svět je krize! Mad
A ještě mě štve, že když navrhnu mezi známýma návštěvu vojenského muzea, památníku a podobně, tak se na mě dívají jako kdybych přiletěl z Marsu. Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#9019 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Lide si mysli, ze zajem o valceni je dan nejakymi psychopatickymi pudy po krvi a nasili, a malokdo si uvedomi, ze tento zajem je jen prohlubovani znalosti historie a tim se dostavame do trochu jine urovne poznani minulosti a tedy jeji aplikace na soucasnost a budoucnost. A jak tu nekde psal Rad, zapomeneme-li na minulost, budeme si ji muset prozit znovu. Pokud se tedy lide nevenuji tomu, ze nekdy byla nejaka prvni ci druha svetova valka, lidstvo za chvili zapomene na ty miliony obeti a silene utrpeni tech, kteri byli temito valkami postizeni, behem nich i po jejich skonceni, a jake problemy z toho stale jeste jsou, dojde jednou k tomu, ze vypukne dalsi valka, a lidstvo tim bude muset projit znovu. Treba je valka jediny samoregulacni mechanismus naseho druhu, nemoci drive ci pozdeji dokazeme vylecit, prekoname problemy lidskeho tela, ale dokud se nevyrovname s vlastnim myslenim, nedokazeme se zbavit valek. A takovyto pristup lidi kolem nas k tomu bohuzel jen a jen prispiva Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#9027 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Sebevražedný atentátník zabil v Izraeli 19 lidí...


K tomu není co dodat.
Ale jestli si chcete zvýšit krevní tlak tak jako já před chvílí, mrkněte na příspěvky "diskutujících" k této zprávě na www.novinky.cz .... Mad Mad Mad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#10042 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

dekuji, ale pohrdnu ... diskutujici pod vetsinou takovychto prispevku bych okamzite nahnal pred popravci cetu ... o atentatu jsem se ted dozvedel z telky, je to fakt udesny ... je videt, ze se ty magori snad nikdy neuklidnej ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#10043 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ten kdo si precte SS - Hitleruv nastroj terror, kapitola zbrane SS, tak se taky pekne "pouci"; napr. Tigr I tam obas strili z kanonu raze 7,5cm(v te knizce vlastne 75mm) - po chvili se zmeni v Panthera a nakonec s pretrzenym pasem vycova z bojiste(jedna se o SS Oberscharfuhrera Ernsta Barkmanna a popis jeho prestrelky s partickou Shermanu, okorenene naletem spojeneckych Jabo Exclamation , pri kterem byl jeho Panther poskozen - zda mel skutecne pretrzeny pas a posadka ho opravila, nebo to je jen autorovo fantazirovani nevim), dale zmateny popis slavneho utkani Michaela Wittmanna & spol. s britskou kolonou (nemohu bohuzel citovat, ale je tam nejaka prisernost apod.) a dalsi blaboly. Docela mne to zaskocilo, protoze mi az do tehle kapitoly knizka pripadala velice seriozni(fakt je, ze se v historii SS nevyznam a pokud jsou tam nejake nesmysly nejspis bych to nepoznal).
S nazorem neprekladat napr. hodnosti vcelku souhlasim, ale obcas bych uvital prevodni tabulku (napr. prave pro SS) obcas v tom mam docela gulas
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#10819 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Od toho je tu valka.cz Smile


Jinak co se kysele okurky tyce, francouzi porad vedou, to jen na okraj, ale v sobotu jsem mel naprosto odporne udesny zazitek v nakupne na Zlicine, kde lide asi totalne zmagorili, nikde se nedalo ani hnout, natoz zaparkovat a v klidu nakupovat, a aby tomu jisty nejmenovany retezec se zradlem nasadil korunu, tak cele dve hodiny co jsme nakupovali dokazal dokola vyhravat znovuvydane pisne nasich hrdinu a hrdinek komunisticke ery, jako je Zagorova a ji podobne, profitujici na prekvileni svetozname melodie vlastnim naprosto zoufalym hlasem a stupidnim ceskym textem (Jiz nejsem volnaaaaaa, a ty nejsi saaaaaam), neco, na co jsme se snazili celou dobu po revoluci zurive zapomenout, alespon nekteri, se najednou zhmotnilo na CD, ktere jak verim se skvele prodava, protoze lidi, kteri tuto eru povazuji za skvelou a za jeste skvelejsi napad na tuto dobu vzpominat tim, ze si podobne svinstvo zakoupi. Byl jsem opravdu vydesen, kdyz jsem to slysel, a pokazde me vytaci, kdyz si uvedomim, ze cca 50 - 90 procent produkce nekterych nasich "umelcu" z komunisticke ery tvori dila zahranicni, sproste okopirovana. Fuj ! A narod jim to jeste zere !!! Aaaahghrrrrrrr
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#10820 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Joo frantici - ja jsme pro ne nejakou dobu pracoval a uz bych k nim delat nesel - sice prijemni lide, ale kdyz neco zacali organizovat ??? Maximalne tak mejdan Wink


Mimochodem, pekny site.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#10849 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Dik Smile
S tema francouzema mas pravdu, a to tam jedu na pul roku Sad Sad Brr, to bude neco ... teda az odjedu Smile Jestli odjedu Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#10858 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, zase si uzijes spoustu skveleho jidla - ja tam byl sluzebne tyden a na jidlo vzpominam dodnes LaughingSkoda, ze nenosim diktafon: dneska rano jsem jel autobusem s dvema mladymi policajty(byli v civilu, jeli do prace) a podle toho jak se bavili, bylo jasne, ze primhoureni oka za uplatek pri silnicni kontrole(test na alkohol), chlastani a zasivani se v prac. dobe a podobne legracky, je pro ne uplne normalni. Stejne tak to, ze kdyz jsou mimo sluzbu, tak je kolegove po predlozeni sluz. prukazu dal nekontroluji. Ale to by mne asi nemelo prekvapovat (koneckoncu, tohle pisu v prac. dobe)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#10864 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

UCHH BOZE, NEVERIM SVYM USIM !!!!!!


Myslim si, ze je na case nejaka revoluce. Ta ******** Buzkova ted vymyslela, ze se dejepis, zemepis a obcanska nauka slouci do jedineho predmetu. No to je super. Budem asi prvni zeme na svete, kde se neuci dejepis ! A jak by vypadala takova hodina ? :


Na E55 : Deti, toto jsou ku*vy. Za nimi jezdi lide z Nemecka, to je sousedni zeme. Rodiny se tam maji lepe nez u nas. Jezdi sem casto, ale odjakziva s nimi mame problemy...


GOD SAVE US !!!!!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11177 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Systém výuky dějepisu pro 9.třídu ZŠ (výňatek):


- Doba Karla IV. (2 vyučovací hodiny po 45 minutách)
- Habsburkové na českém trůně (dtto)
- Národní obrození (dtto)
- Velká francouzská revoluce (dtto)
- České země v 19.století (1 vyučovací hodina - 45 minut)
- 1.a 2.světová válka (1 vyučovací hodina - 45 minut)
- Éra komunismu (dtto)
- Český disent 1948-1989 (4 vyučovací hodiny)
- Dějiny sociální demokracie (4 vyučovací hodiny)


Černý humor? Nu, třeba ani ne .... Kdo ví, čeho se ještě dočkáme, že? Mad Crying or Very sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11180 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Další lekce zničení národního povědomí a vůle ke svébytné existenci: Zlikvidovat znalost vlastních dějin, odstranit národní symboly, kulturu, měnu, armádu a udělat ze suverénních občanů uniformní masu nevzdělaných tupých konzumentů }:-[
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11181 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Obávám se, že nás čekají težké časy, zejména redakci války v jejím boji proti nevzdělanosti českého národa Sad


No zase na druhou stranu budeme mít alespoň o čem psát.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11182 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Prisli jsme na to, jak to vyresit. Staci zrusit vse, vzdyt k cemu by to deti potrebovali. Do skoly necht se chodi na jedinou hodinu v roce, kdy se detem vysvetli, proc je dobre volit socdem a jak se dela krizek na volebnim listku ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11186 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Špidlův sen Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11187 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

jo jo, delaj pro to vsechno ... hlavne ze soc dem, pece o stare, chude, nezamestnane a nevzdelane, budeme davat chleb nuznym a malomocnym, vzdelani a zdravotnictvi bude zdarma, a zle krute imperialisty obereme, ze budou litovat, ze se tu kdy objevili !!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11188 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Víte, on to možná není až tak problém "celé" soc-dem. Komplexně bych ji nevinil. Je to spíše problém některých lidí ve stranách. Před pár lety byli u moci ti z druhé strany spektra - a vzpomeňte si, co předváděli pánové Dyba, Kočárník, Dlouhý, Češka, jak to dopadlo s kauzami LTO, Kožený-Wallis, s Poldi Kladno, se zrušením trestu smrti, kdo z komunistických činitelů byl za Klausovy éry odsouzen, jak vypadala různá "výběrová řízení" např.na padáky pro výsadkáře, nebo jak vůbec dopadla privatizace, restituce a navracení majetku šlechtě a církvi... Možná na to všechno nebylo tolik vidět, možná se o tom tolik nemluvilo a každý to jistě sledoval trochu jinak... Své volební sliby nesplnila nikdy žádná ze stran, protože to ani nelze!! Jsou to VŽDY jen a jen líbivé kecy k nalákání dalších dušiček! Já osobně volil čtyřikrát, vždycky jinou stranu (s výjimkou komunistů, ale vy se snad domníváte, že v jiných stranách nejsou? Vždyť velké části politiků je dnes kolem padesátky! Přece nebyli všichni disidenti!!) a dnes vím, že už volit nepůjdu!! Koho, proboha ?!?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11207 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, nektere strany alespon predstiraly, ze plni program. ODS by si ani za sve vlady nedovolila neco treba jako znarodneni, coz povazuju za zcela adekvatni zlocin tomu, co ted dela CSSD vzhledem ke svemu volebnimu programu Sad
Kazdopadne souhlasim s tim, ze v soucasne dobe uz neni koho volit. Stranu ozralu asi ne, stejne tak tyhle papitomce s ruzi, o tech looserech z Uhelnejch Skladu nemluvim, ty se priste do snemovny ani nedostanou a zustava zcela bezpaterni a bezprogramova nabozenska strana, ktera nidky neprosadila nic, krome sama sebe a stupidni diskuse na tema potraty ! Komunisty asi zadna rozumne myslici bytost volit nebude, a koho dalsiho ?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#11209 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ono to bude spíš o blbosti a vlezdop....ismu většiny našich spoluobčanů a o těch co jsou zaměstnány ve státním aparátu, ani nemluvě Crying or Very sad i když čest vyjímkám.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12260 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ano, existuji pouze cestne vyjimky, jinak narod jako takovy stoji zda se mi dost za prd Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12262 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Inu máme tam takové, které si lidé přejí... což vypovídá o myšlení národa.
To je tedy radost...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12268 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Citace - Hasen :

Inu máme tam takové, které si lidé přejí... což vypovídá o myšlení národa.
To je tedy radost...Tím zaměstnáním ve státním aparátu jsem bohužel myslel státního úředníka, jejichž valná většina byla na svém místě za bolševika,ODS, prozatimní vlády i ČSSD a svojí odanost systému dokazují tím, že jsou papeštější než papeš. #Fadeing color
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12272 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

je to tak, ale Hasen ma plne pravdu. Zpravy si uz ani nepoustim, kdyz se vetsina naroda chce divat na zpravy o tom, kde koho co prejelo a kde se kterej politik zlil jak dobytek az se rozsekal doma na schodech, ja teda ne ... rozhodne se podivejte na dnesni pruzkumy volebnich preferenci. ODS ma 32, komousi 18, socani kdesi v prachu kolem 13, strana mnoha ritnich otvoru 7 a us se do parlamentu uz vubec nedostava. Tedy co nam hrozi do budoucna : opet naprosto zoufala koalice ods, cssd. Komouse asi zadna rozumna strana do party brat nebude, pokud ano, stehuji se pryc. Mensinova koalice ods, kdu-csl. Nebo hybryd vsech hybrydu, komousi, socani a kdu.
A mame tu rudou planetu natotata Sad A ted mi reknete, co si od tohoto nijak nezmeneneho slozeni lide slibuji ??? akorat se vystridaji strany u koryta, a nic se nezmeni ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12281 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

kdyby se s tím člověk chtěl patlat tak aby raději založil nějakou novou stranu a nevzal do ní žádného politického cestovatele s kabátem, který se už v lecčemž omočil.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12283 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Uz nad tim docela premyslim. otazkou je, jestli toto je narod, pro ktery ma cenu neco takoveho delat ? poslouchat pamatkare, jak pro ne je nejdulezitejsi barak, na jehoz rekonstrukci potrebuji MILIARDU, zatimco se nemocnice zaviraji a na pohotovost jezdime do tricet kilometru vzdaleneho mesta ? nebo ze hornici povazuji za nejdulezitejsi udrzeni svych hnedouhelnych dolu, pro ktere neni odbyt, zemedelci potrebuji zaplatit sucho, mokro, vitr, nevitr ? Tento narod je narodem ublizenych narikajicich stezovatelu, kteri nejsou ochotni hnout prstem pro sve vlastni blaho. A ti, co tak ucini jsou opovrzlive ci dokonce hanlive nazyvani "podnikateli", tem co se to povede ve velkem jsou "podvodnici" a ti, kteri toho vseho vyuziji, to jsou "tunelari". A opet se najde nekdo, kdo tem hlupakum, kteri veri v padesatiprocentni uroky jejich skodu zaplati, aby se mohli zkusit nechat napalit zas. Jsme asi nejsocialistictejsi stat na svete, kdyz takto sponzorujeme chovani svych obcanu, to nemaj ani na kube. Ale ma to cenu se i tyto lidi starat ?


Obavam se, kdybych stat mel ridit ja, asi tezko by takoveto argumenty pochodili. Zrusit veskere zaruky statu za takto zavsivene podnikani a stupidni chovani, zvyseni vzdelanosti, vyleceni zdravotnictvi, nasazeni mereni kvality a produkce, nikoliv pochybnych ukazatelu. Investice na zaklade cost-benefit analyzy, ne dokola vytloukat klin klinem, pujcime si tady a dame to tem ... Stezujete si ? mate na to pravo, ale mate smulu. A za rok bych byl mrtvej ... tenhle stat na to neni zvyklej, lide jsou zvykly brecet, obchazet zakony a stezovat si. Vsichni jsou rozhorceny, jak se jezdi na silnicich, ale presto po nich vsichni jezdej jak dobytkove. Nenavidime spojene staty, ale tam nemaji historicke pamatky rozpadle a znicene ...


Obavam se, ze tento narod byl zatim bran PRILIS demokraticky, porad se mu daval nejaky cas na nejake prizpusobeni, ale mozna proste zhrouceni vsech takovychto systemu, Ceskymi drahami pocinaje a regulovanym najmem konce, by vedlo k jednodusimu prizpusobeni realite trhu, nez jak je tomu ted, diky stamiliardovym dluhum, ktere na dlouhou dobu zatizi nasi zem a jeji budouci generace ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12288 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Btw, presne o tomhle mluvim, k tomu snad neni ani co dodat ... >>>
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12400 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Hm... a kdo to je ona Věra Pohlová? Nějaká slavná důchodkyně, či studijní vzorek české populace?
Až by došlo na její slova, mohlo by se jí třeba nakonec stát, že nějaká jí oblíbená zvolená strana zruší třeba ještě všechny důchodce, aby jejím členům nebrali chléb... Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12402 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bohuzel nahodne vybrany vzorek populace Sad Ach ne, to je des, jak neco takoveho ti lide mohou vubec vypustit z pusy ? Jasne, zrusime pocitace, a vratime sem komunisty, za tech prece bylo fajn, rohlik byl za 40 haliru, duchodci radostne pobihali v pruvodech a skandovali na kdejake manifestaci pracujiciho lidu a vsichni se meli blaze Sad Sad Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12403 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Já bych byl důslednější, zrušil bych auta (zmizí nehodovost), banky (nebude co tunelovat), letadla, daně atd. .......... a vůbec zpátky do jeskně a na strom, bude klid.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12410 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

v jeskyni jsou tygri a ze stromu muzes spadnout ... lidstvo by asi melo vyhynout, tim by se vse vyresilo, podle pani Pohlavove ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12413 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Běda.. takových Věr (viz výše) já mám plný barák.. Sad Crying or Very sad Mad Shocked Surprised
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12564 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Uprimnou soustrast Exclamation
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#12567 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Citace :

Běda.. takových Věr (viz výše) já mám plný barák..Nech je tam a sám se prostřílej k našim! Very Happy


pánové, měl jsem slušně zavirovanej comp. a musel jsem všechno přeinstalovávat. dostat do ruky toho hajzlíka co to udělal, ten by se divil Twisted Evil
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#13588 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Rad


S těma virama = obdobně, pročež se dobrovolně hlásím do společného trestného komanda.


Každopádně to pro mne osobně není žádná potěšující zábava a chytit dotyčného, tak nevím co sním udělat (každopádně ta babička na fotografii asi nebude tím správným hackerem). Confused Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14103 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nechcete-li se veru rozplakat, nepoustejte si primy presnos na CT1 z budovy muzea ... jak tragicka dokaze byt skupina nasich predstavitelu je az neuveritelne !!! Oznacit nekoho z CSSD za bojovnika v duchu bojovniku za svobodu, kdyz je to samej komunista, to je opravdu vrchol !!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14345 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To admim:
Manipulace s dějinama je v téhle zemi národní sport, a je až s podivem, že u nás trval komunismus 40let, když asi 90% národa byla proti a to nepočítám skoro 100% naší politické scény. Vždiť i KSČM se veřejně zřekla dění u nás mezi roky 1948 a 1989. Tak já nevím, kde se tu ta bolševická banda co nám vládla vlastně vzala. No ono asi stále platí že "Když je v tom ismus tak to stojí za h.......".
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14359 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To dav.f


Chlapci je mi ľúto, ale tú "bolševickú bandu" ste si vypestovali a nominovali v čechách vy sami. Slovensko bolo a aj teraz je agrárnou a klerikálnou krajinou. Na Slovensku mala KSČ len 3 % podporu. Takže by bolo načase, keby ste si už nasypali popol na hlavu.


P.S. nemám proti vám nič, len si mi tým prišiel dobre do rany, takže to ber športovo. Urážať sa ešte budeš môcť pri závažnejších veciach.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14591 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Skot :
Nojo když většina členů KSS byla v UV KSČ tak jich u vás moc nezbylo. Tedy taky bez urážky.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14592 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Skot : mas pravdu, tezko se muzem divit, ze tu porad jsou, kdyz je porad nekdo voli ... (nemyslim si, ze by politicka scena Slovenska na tom byla nejak vyrazne lip, ale aspon tam nejsou vsichni komanci Very Happy) ... jak uz jsem tu psal nekdy driv, politika u nas nema pater a stoji za prd, ale tezko se to asi zmeni. Ne v narodu, kde je buh vi kolik procent lidi v duchodu a vzpominaj na dobu nedavno minulou, jak se meli fajn ... nejhorsi je, ze tu neni nikdo jiny, koho by se dalo volit (tedy nepocitam ty malicke pseudostrany, ktere ani netusi, co to obnasi vladnout zemi), a v tech velkejch stranach je to komunistama porad prolezly Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14593 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Admin.
Je to tak, ako si povedal. Sme na tom takmer rovnako.


To dav.f
Prepáč, ale nepozeraj sa na posledné obdobie, ja som hovoril o histórii vzniku KSČ a jej raste, ale najmä som tým myslel víťazný ferbuár 1948 a čas do roku 1955. Až potom sa slovenskí funkcionári KSČ začali dostávať do centrálnych orgánov a Prahy, aby sa Slováci necítili podceňovaní.
Ale nechcel by som, aby sme túto polemiku ďalej rozvádzali, lebo už sme na najlepšej ceste k vyhroteniu nálad medzi menej tolerantnými kolegami a ťažkými lokálpatriotmi.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14595 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

na duchodce typu viz. vyse se nesmite zlobit,sou sto let,nebo spis tak dvacet, za opicema par mych pribuznych je stejnych,jsou to ******* pesimisti a vubec nevi o cem ten internet asi je... jeden muj kamarad tyto povahy oduvodnuje takto: duchodce si prdne a rekne ze za socialsmu se prdelo lip Very Happy


ps:i pres to co sem tu napsal bych 90 % duchodcu nejradsi pozaviral do ustavu nebo spis postrilel #2gunfire at zijou agresivni povahy!!!!!!!!!!! wow!!!!
pardon trochu sem se rozjel Embarassed
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14596 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Georgie S.
Ak si tými dôchodcami "viz výše" s podtextom príslušnosti ku KSČ myslel na mňa, tak Ti teda musím povedať, že si ale absolútne nič nepochopil.


Chlapče, ešte by si mal strašne veľa počúvať a učiť sa. Hodnotiť môžeš potom. Na to je vždy dosť času. Na druhej strane Ťa ubezpečujem, že tak isto ako sa snažíš dnes hodnotiť Ty nás, tak isto budú Teba o 20 rokov hodnotiť Tvoji následníci.


Na druhej strane Ti musím uznať, že po odbornej stránke si dobrý. Tak skús ku každému vyslovenému názoru pristupovať racionálne a nie emocionálne.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14599 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

rek sem 90 % mezi zbylych deset se daji pocitat starici (doufam ze sem te neurazil Very Happy )se kteryma se da docela slusne pokecat (myslim tim po nasi odborne strance) mezi ktere se radi i muj deda a vetsina prastrycu,kdybych je byl schopen ukecat aby si koupili pocitace tak si myslim ze bychom se urcite neco zajimaveho dozvedeli Very Happy to skot:nechci te nejak urazit ale muzu se zeptat kolik ti vlastne je?


ps:dik za poklonu
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14602 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Myslim ze to vzniklo diky memu komentari o duchodcich, cimz jsem nemyslel SKOTa (ani jsem nevedel, ze by se do takove kategorie mohl radit), ale spise typ mysleni ala pani Pohlova. Nedavno jsem se bohuzel zcela nechtene zucastnil debaty duchodcu cekajicich na duchod pred postou. To je ona skupina, kterou jsem mel na mysli. Lide, kteri remcaji na vsechno, nic nechapou, a za komunistu bylo lip. Zili v te dobe za plneho vedomi a jsou schopni a ochotni tvrdit, ze za komunistu, kdy umirali lide v lagrech i na sibenicich, bylo lip. Kdy jsme se nesmeli vydat dal nez do vychodniho nemecka, ze bylo lip. V dobe, kdy nase zeme byla vysavana potapejicim se sovetskym svazem, ze bylo lip. A nikdo z nich si neuvedomi, ze jsou to oni, kdo nesou nasledky sveho vlastniho jednani, ze to je melou bozi mlyny za to, jak se chovaly poslednich padesat let, za jejich stranicke knizky a rude satky doma ve skrinich. Mozna to vidim prilis radikalne, ale tezko si ted muzou ztezovat, kdyz to bylo presne tech 90 procent lidi, kteri tu vladu tolerovali a zbych deset procent co jim vladlo. Malokdo byl opravdu proti. Stat nas okrada, tak my budem okradat stat. To bylo jedine "statecne" co "proti komunistum" kdo delal. Teda spise pro svou vlastni kapsu. Tezko se tedy muzeme divit, ze jsou stale mezi nami. V nemecku probehla po valce denacifikace, a s temi nejvetsimi zviraty se proste a jednoduse zatocilo. Tady se jim daly jine funkce, a maj se porad dobre.


Buh ochranuj tuto nestastnou zemi !


Timto bych debatu na toto tema opravdu zakoncil
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14605 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

zlatej adminek a jeho slovni zasoba Very Happy SKOTe myslel jsem to uplne stejne akorat jsem byl strucnejsi a vic agresivni tak me prosim te omluv a uz se nezlob jeste mi prosim poskytni fotku ot 65 (abych videl jak to vypada) at se ti muzu podivat po nakem tom kitu.G
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14608 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Georgie S.


Som len tri krát starší ako Ty, ale iba za predpokladu že uvádzaš svoje roky presne. Myslím si, že patrím do tej skupiny, ktorá je na tom najhoršie. Stále si myslíme akí sme mladí, ale keď sa dvaja traja stretneme, tak zisťujeme, že si už zase strašne veľa vecí pamätáme.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14625 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Též jsem "weterán", oproti většině "klubu valka.cz".
Ale právě i jako starší, musím souhlasit s tím, co napsal Admin. Snad není co dodat - vzpomínat s radostí na bolševickou minulost je hrůza, i když je dnes i mnoho lidí vydáno napospas lumpům.
Já nechci bolševiky, a jejich záludné intriky.
To se raději nechám povýšit na nadporučíka války cz. Smile Ha!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14651 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to skot:opravdu je mi tolik co uvadim a pokud dobre pocitam tak bys mohl byt skoro dvakrat muj otec Very Happy
to hasen:co kdybychom vam zalozili auditko pro veterany valka.cz? Very Happy Very Happy Very Happy
ps:jede tatra do kopce cestou drti duchodce Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14655 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Kedysi sa spievala pesnička :
Zo Žiliny ide vlak, v ňom sa vezie ... Tak pozor aby sme Ti ju nezaspievali!
Aku tú pesničku nepoznáš, tak to bola oficiálna pieseň jednej ozbrojenej polovojenskej organizácie za Slovenského štátu.
Nič som však nepovedal a ani som tým nič nemyslel. To nemeckí vojaci.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14657 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Very Happy Ta písnička by mně docela zajímala #Turn-l


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14662 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Je to naozaj len na osobný kontakt, lebo by to mohlo zaváňať nacionalizmom a ešte aj niečím iným, lebo sa vňom vezie Šaňo Mach. Refrén bol : "Rež a rúbaj do krve, po tej ..... kotrbe, dokiaľ....
Ako si už iste vydedukoval, nie je to cez fórum možné napísať v plnom znení.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#14665 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

pro georgie S.:
myslím, že zde již je založeno téma: "Starý muž vzpomíná"Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15410 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Hasen:Je,ale tam mladiství nemají přístup:))))))
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15454 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Už druhý raz sa dnes priznávam, že som neporozumel. V tomto fóre som nepochopil posledný príspevok ani Georgieho S. ani Martyho.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15458 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Skot: pokud jsi neporozuměl za dnešek jen dvou věcem tak na tom nejseš tak špatně, já od rána nechápu co se mi děje s PC a jsem stále víc překvapován od křemíků, některé finty na mě vyzkoušely úplně poprvé.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15459 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to skot:to asi neznas-kdysi sem mnel puceny film stary muz vzpomina a bylo to o indianovi co vypravel pribehy malym indiankum Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15461 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Georgie
Zase sa vykecávaš zo šlamastiky?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15631 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Citace - marty :

To Hasen:Je,ale tam mladiství nemají přístup:))))))Marty co jeto na válce mladiství Confused: Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15690 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Dav.F : Georgie S. Smile Ostatni jsou ty "starsi" Very Happy Very Happy Very Happy


Prestante resit vek, na tom preci vubec nezalezi ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15803 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Admin


... Crying or Very sad někdy záleží Confused , jenže takříkajíc všechno jde vrátit, jenom ne čas Very Happy , kdyby to šlo zařídit, tak bych chtěl být o něco mladší, ale nijak si nestěžuju to né Embarassed . Vždycky může být hůř.


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15804 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

já si jen tak Laughing rejpu Embarassed. Jen abych věděl zda si nemám požádat o místo v domově důchodců. Člověk by se mohl ocitnout v důchodu a ani by se to nemusel dovědět, no to by byla katastrofa 8)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15805 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Aj keď jedno porekadlo hovorí : "Starý, ale jarý", prestaňte sa pasovať za starších a pokročilých, lebo nám o chvíľu pridelia oslovenie : "Dědci". Radujme sa že sme mladí!!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#15837 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jak jsem se právě dočetl na stránkách České televize, budou v příštím roce zrušeny mimo jiné i tyto pořady : Hledání ztraceného času, Osudové okamžiky, O poklad Anežky České, Ještě jsem tady, Kinobox, Putování za vínem, Šumná města, Poutní místa, Předčasná úmrtí, Kulturní týdeník, U nás v Evropě, Jazzové pořady, přenosy z leteckých dnů a z Bahen ...


Tímto skvělým krokem jsem já osobně přišel o nějakých 95 % důvodů ke sledování ČT. Jen tak dál, veřejnoprávní tývý !!! Vzhůru ke kulturnímu nevědomí, vzhůru k ignoranci a zapomnění, vzhůru - nebo spíš dolů !!! Doufám, že namísto těchto pořadů s obrovskou sledovaností uvidí paní Málková z Libně, pan Jirásek ze Zubří nebo slečna Švejnohová z Jemník nějakou pěknou telenovelku, abyste probůh nepřišli o diváky !!! Mad Bum #Beammeup-alien
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18162 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To je normalni. Ceske televize uz jsem prestal sledovat, kdyby nebylo discovery a spectrum, tak na telku ani nekoukam ... tady mi ceska televize rozhodne chybet nebude ... ale zato tady maj canal +, a uz trikrat jsem videl pana prstenu ve francouzstine Very Happy


Ad verejnopravni televize, jsem rad, ze uvadi zpravy v polstine, ze sponzoruje nataceni ruznych filmovych pokusu, kdy si nektery vskutku "nezavisly" autor natoci za nase spolecne penize pekny filmecek, a na to konto eliminuje vsechny zajimave porady. Podivejte se na soucasnou programovou skladbu ceske televize, cele to jde do plynu. Hlavne, ze jsme meli sve reportery v Iraku (cert vi, kolik to vlastne stalo penez), mozna bych ocenil spise ty pravidelne porady, nez tyden reportazi, ktere stejne bezi na desitkach dalsich programu, a staly nas vic, nez prave ty porady na cely rok ... ale co, televize je preci verejno-pravni, tedy tedy mame PRAVO byt VEREJNE nespokojeni, protoze co ? protoze ti za hodinu jede vlak, vole ...
presne tak, protoze mi za hodinu jede vlak ... Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18164 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Scotty, Admin


Absolútne s vami súhlasím. Naozaj je podivné, že verejnoprávne televízie pracujú podľa kritérií komerčných, teda, nie udržať si svojho diváka a dať mu kultúru a informácie, za čo si už vopred zaplatil, ale nacpať ho stupidnými americkými, brazílskymi a španielskými seriálmi (česť dvom výnimkám), z ktorých sa podľa mňa všetci seriózni diváci musia vydáviť (rozumej poblít). Podľa mňa pre pozeranie televízie na Slovensku aj v Čechách už platí zásada výhody manželstva. Ak neviete čo to je, tak vysvetľujem : "Viete v čom spočíva najväčšia výhoda manželstva? Nie? No predsa v tom, že si môžete zasúložiť aj keď sa vám vôbec nechce".


Televíziu však môžete na rozdiel od tohoto prípadu vypnúť.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18226 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Je to tak ... nechapu, jak televize muze nemit penize, kdyz den co den u kterehokoliv jidla sleduju, jak se nejaka slepice citi spokojena, sucha a bezpecna, nebo jak deti by zrali kocky a psy, protoze jsou zdravy, protoze zerou viskas a pedikrypl, jestli si dement muze umyt sve letadlo a buh vi co jeste ... kazdejch dvacet minut mi film prerusi reklama na dalsi tuny debilnosti, tak jak muzou mit malo penez ? a pokud teda ne, komerni porady ne, tak at nelezou na obrazovky s takovejma stupiditama jako je nemocnice jeste po sto padesati letech, kdy jenom abrham za hlavni roli dostal milion ... no to je pak jasny, ze na nic jinyho nemaj prachy ... cert vem jejich televizni prenosy z leteckejch dnu, tlachani nejakyho pripodelanyho ubozaka, kterej nerozezna letadlo od ptaka me az tak chybet nebude, to se musi videt na vlastni oci, v telce to neni ono, ale najde se spousta veci, ktery chybet budou ... a kdyz tak clovek vidi, jak discovery a spektrum dokaze tocit desitky zajimavejch dokumentu rocne, a porad a porad to lidi bavi na to koukat, vkrada se otazka, jestli mejch 79 korun mesicne za stupidopravni televizi nejsou vyhozeny penize ...


btw, ty hovada francouzsky tu maj jinou klavesnici a v instalaci nemaj nabidku cesky (s pismenkama na spravnejch mistech a s hackama a carkama), no ja se z toho asi pos*$# !!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18228 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Zlata slova, od verejnopravni (mimochodem odporny germanismus) televize bych ocekaval predevsim presne a vycerpavajici zpravodajstvi o domacich a svetovych udalostech, doprovazene kvalifikovanou nezaujatou analyzou. Strucne bych to definoval jako pomoc obcanovi-volici pri rozhodovani, koho zvolit priste. Sekundarni ulohu vidim ve vzdelavani a kulture. Ta stupidni aktivisticka pseudozurnalistika, kterou CT predvadi, je proste k zbliti Sad.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18240 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jenze to by musela byt nezavisla, objektivni, pravdiva a spoustu dalsich pridavnych jmen, ktere postrada vseobecne ceska zurnalistika, natoz televize ... vemte si zpravy, podle nich ma clovek pocit, ze nejdulezitejsi je, ze nekde zavreli blba, kterej v opilosti zmlatil svoji zenu ... nebo ze na prejezdu rozstrelil vlak dalsiho pitomce, kterej nerozezna cervene blikani a zvoneni vystrazneho znameni ... koho to proboha zajima ??? Misto toho at davaj co se deje ve svete, zajimalo by me, jestli vubec vite o tom, jaky jsou tady ve Francii prusery, ohledne ELFu a dalsich spolecnosti, o tom, jak tu jde ekonomika k zemi, jak tu maj 13 procent nezamestnanost, atd ? Nevite ... ale vite, kde se kdo zase ve snemovne ozral ... mozna, ze to co zavedla televize Zloba a tak rychle prevzaly vsechny ostatni ceske televize, neni zrovna idealni ... a o sledovanosti typu 4 miliony na kravinu typu Nemocnice mi muzete jeste chvili vypravet, mam takovej pocit, ze na tu teletinu koukaly i jeste nenarozeny embrya, aby jim takovy pocty vysly ... obavam se, podle toho, co sleduju kolem sebe, ze pruzkumy sledovanosti se musi nejdrive tak 10x - 100x vynasobit, nez se pusti na verejnost, protoze jinak si nedokazu vysvetlit, ze ta cisla jsou tak vysoka ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18241 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No páni, vidím to asi takto.
Máme síce pravdu, tak ako mnoho iných, vieme čo by televízia mala robiť a neroébí, poznáme aj niektoré spôsoby a možnostíi riešenia, ale ako hovorí jedno porekadlo psy štekajú, ale karavána ide ďalej. Teda zrejme sí ten pohár blenu budeme musieť vypiť až do dna.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18266 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Je to tak, na rozdil od demokracie v teto zemi vseobecne plati, ze nazor lidmi zvolenych zastupcu je preferovan pred nazorem lidi, kteri je volili, a to je spatne. Nejaka politicka reflexe v teto zemi neexistuje, natoz zodpovednost a urcita politicka kultura. Potom jsou prijimana takovato rozhodnuti Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#18332 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jenže demokracie je za hranicema , u nás je BORDELOKRACIE (to znamená že všechno je postavené na hlavu) příklad : u nás ve fabryce se stal smrťák při čištění stroje . Fabryka dostala pokutu 8 000 000 kč rodina oběti dostala 50 000kč a fabryka si vesele beze změn jede dál. A kampak se podělo 7 950 000kč??? . Dobrý ne.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19519 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Presne tak jsem to myslel, cast vety je "na rozdil od demokracie" a navazuje uz jina veta "u nas ..." Smile protoze to co pises je naprosto normalni, v cechach zcela obvykle ... navic ten pocet nesedi, melo by to byt kam se podelo 8.000.000 protoze to odskodne vyplati take tovarna, nikoliv z te pokuty ... Smile proste si nekdo namazal kapsu, pidla za to prida bezdomovcum a ty ho budou zase volit jak o zivot ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19534 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Páni, to ja si na rozdiel od vás pamätám, ako v roku 1989 niektorí mocichtiví "demokrati" vykrikovali, ako je možzné že exprezidenti dostávajú doživotný plat vo výške prezidentského príjmu. Je to nemorálny anachronizmus, ktorý treba zlikvidovať. A presne tí istí, dnes už vedúci púredstavitelia časti štátu spolu s inými, tiež vtedy nahnevanými, odhlasovali exprezidentom doživotne 50.000 Kč mesačne, k tomu 50.000 Kč na kanceláriu a služobné auto. A to ešte chceli odhlasovať rovnaké podmienky pre expremiérov.


Alebo na Slovensku, súčasná vládna koalícia sľubovala pred voľbami zmenu volebného systému a viac volebných okrskov, aby bolo zaručené právo občanov voliť svojich vlastných zástupcov do parlamentu. A ajhľa po roku a pol sa odrazu nič nezmenilo, volebný zákon naďalej ostáva na pomernom princípe a ostáva len jeden volebný okrsok. Cítia totiž, že asi budú predčasné voľby a keby si ľudia mohli voliť svojich zástupcov priamo, nemohli by lídri politických strán kupčiť s poslaneckými mandátmi. Za tohoto systému totiž rozhodujú oni kto bude v parlamente sedieť. Tak takto vyzerá Česko Slovenská demokracia a komunistický anachronizmus v praxi.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19660 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jo Skote a celej parlamet jezdí 3 karosama protože nemají služební auta, dále zrušili kantínu za nižší peníz a před vchodem do parlamentu mají píchačky , k tomu berou průměrnou mzdu a vůbec. Tak s tohodle snu jsem se už taky probral. 8)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19667 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Je to tak, taky me to prekvapilo ... presidentovi, kterej vlastni pulku barandova, ma vlastni nadaci, za presidentovani taky nemel malo, jeste sto tacu mesicne ... nechapu, nechapu, nechapu ...


ale jeste dva otresne interkulturalni zazitky : ze francouzi jedi naprosto silene kombinace jidel, to uz jsem si zvyk ... ale co jsem videl vcera me malem zabilo ... sedim si to tak na obede, bastim, a proti me si sedne zabozrout ... uzasny jidlo ... biftek ... dobrejch 10x10x5 cm, no tak 200g minimalne ... krvavej ... a potom nasledoval sok ... politej tatarkou, a s rejzi ... no ja se malem pos*al kdyz jsem to videl ... a druha vec, francouzi jsou sice hrozny ekologove, maj na to dokonce sekci ve vetsine novin a casopisu, ale jedno jim tak trosku unika ... : napis na zachode v Louvru : temito curankami jste zachranili tri litry vody ... sice presne nechapu jak, ale to je fuk ... a pak vylezete na ulici, kterou tady cistej tak, ze to nametou vsechno na kraj, a pak v cely parizi otevrou hydranty a pustej vodu do ulic, ona ten bordel splachne ... jestli je TOHLE ekologicky, uz vubec nekomentuju fakt, ze nektery z mistnich vychrtliku kdysi davno ve sve puvodni africke zemi chodili nejakych dvacet kilaku pro par litru vody ... no nic, ja si jenom potreboval postezovat Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19682 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Admin
Čo Ty vieš? Možno je to nácvik na veľkú akciu : "Vyčistenie Augiášovho chlieva". To by sme v nbašich dvoch malých krajinách potrebovali ako soľ.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19686 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Znova Adminovi.
Zabudol som Ti napísať ako Ti závidím, že môžeš jesť slimáky, žabie stehienka a iné dobré špeciality.


Ako to tam bežne frčí v reštikách, tak mi prosím Ťa zaisti nejaký dobrý recept. Mohol by si orientačne odšpehovať ceny takýchto jedál.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19688 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

no, zatim jsem nenarazil na nic typicky francouzskyho, nebo se to stitim jist ... takze v jidelne se cpu prevazne biftekama, kurecima stejkama, nudlema z itasky kuchyne, protoze zbytek jsou ruzny zeleninovy prisernosti, nebo ruzny amarouny ...


ceny se tu pohybujou tak od deseti euro za normalni obyc jidlo, menu u McDonalda stoji 5-6 euro, 15 stoji lepsi dlabanec, treba fondue, a neni problem najit i jidla za dvacet a vic, coz byvaji bud velka jidla, velke stejky atd, nebo v drahych restauracich vse vyse uvedene ... nudle a pizza tu stoji kolem deseti euro, vic uz je predrazene ... no a my v jidelne za to platime dve euro, no nekupte to za ty prachy Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19693 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jo, jo.
Už sa teším na máj 2004. Presne ako to povedal jeden môj dobrý kamarát : "No nekupte to, když je to tak laciný". Myslím, že najmä naši robotníci si to dobre užijú.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19694 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

no, jsem na to zvedavej ... popravde receno, je to tu vsechno ku*evsky drahy, ale na druhou stranu se tu najdou hodne dobry veci, a taky ty platy jsou trochu jinaci (ale ne o moc) ... kazdopadne samotna moznost zde pracovat bez velkych obstrukci bude vyhodou ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19697 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, ja osobne si myslím, že RAZ sa budeme mať všetci dobre. Lenže bohužiaľ obrovskej skupine obyvateľstva súčasné zmeny prinesú enormnú záťaž. Musíme len dúfať, že na lepší život nebudeme musieť čakať celý život.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19699 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to uz se cekalo ted, tak doufam, ze cekani mame za sebou Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19701 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Pánové tak mi připadáte jako optimisti, nechcete říct že jste špatně informovaný, tedy mě tak nepřipadáte. Jinak taky doufál (žel asi marně) že se jednou budem mít líp Laughing
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19705 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jsou doby, kdy se optimisti maj strilet Smile Ale neboj, ja optimista nejsem ... pul sveta jsou optimisti ... ta druha pulka na drogy nema Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19709 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jak je to pořekadlo??? : Optimisti se učej anglicky , pesimisti se učej rusky a realisti se učej střílet . Přeji hezkej den. 8)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19725 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Hoši, hoši, keby sme neboli optimisti, tak by nás v stredoveku zlikvidovala inkvizícia a v novoveku Hitler. Človek musí veriť a dúfať. Samozrejme, nemôže len čakať, ale musí byť sám aktívny. Takže o akomsi strieľaní by som ešte neuvažoval. Aspoň ja sa nedám.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19773 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Hmmmmmmmmmm, když už jsme u toho optimismu. Intro mé oblíbené gamesy People's General začíná: "Tchajwanská deklarace nezávislosti vyvolala ostrou reakci Pekingu. Mluvčí Čínské vlády prohlásil, že Čína je odhodlána znovu získat kontrolu nad svým historickým územím ..." A pak následuje třetí světová válka, okupace Ruska až k Volze, atd, atd. Proberu se z obhajoby, otevřu noviny a co nevidím Shocked
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19830 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Prepáč, ale teraz mi to vôbec nezapálilo. Absolútne nič som nepochopil. Skús to dať do zrozumiteľnej podoby. Ďakujem.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19931 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Titulek "Čína znepokojena tchajwanským zákonem o referendu" je hned na hlavní stránce války hned pod aktualitami z fóra.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19933 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Aha. Takže sa ospravedlňujem za moju neznalosť a ignorantstvo.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19935 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nikdo není dokonalý. Dokonce ani já prý ne...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19936 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To nic, dneska je to jeste lepsi. Nemecko chce pomoci Cine se zrusenim embarga EU na vyvoz zbrani. Dejte na mne, v tomhle stoleti jeste bude veselo Smile.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19963 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No jo, nemecko se snazi na necem si postavit ekonomiku, protoze jsou totalne v riti, tomu se neda ani rict jinak ... stejne to bylo s Irakem ... nemaj kam prodavat, melou se jak ryba na brehu, a cina je pro vsechny velky, miliardu velky sousto, ktery by chteli sezrat ... a maj uz svyho kosmiromana, tak o to vic Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#19971 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ja som vydel v jednom clanku na jednej web. stranke ze nazvaly samopal STEN GUN kulometem
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22483 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Trocha moralizovani :


Behem Vanoc postihla Iran niciva vlna zemetreseni. Je mnoho obeti, je potreba mnoho pomoci. I nase znama organizace Clovek v tisni mi zaslala banner k "vyveseni", vyzyvajici k pomoci. Presto, a klidne me sudte, nemohu si pomoci, mi neustale vyvstava otazka PROC. Proc mame my vybirat penize a posilat je do IRANu, ktery zpola stoji na ropnych polich, a ktery ma dostatek energie i na nejaky ten jaderny vyzkum, zatimco nase jaderna elektrarna je temer duvodem pro treti svetovou evropskou valku, a ze by se behem nasich povodni (ci jinych katastrof na nasem uzemi) na iranskem internetu pohybovaly bannery vyzyvajici k sbirce na ceske zeme, jsem si take nevsiml. Chapu, ze zemetreseni je strasna vec, a ze bylo mnoho obeti. Penize, nase ani zadne jine, jim ale zivot nevrati, a na ostatni podle vyse uvedeneho soudim, ze ma Iran vlastnich penez dost. Naopak, Iran a vsechny dalsi zeme by se mely zamyslet nad tim, zdali maji mit penize na vlastni zbrojeni, na jaderne zbrane a na dodavky pro teroristy, nebo zdali maji mit dostatek penez na situace, jako je prave tato. Je to jejich volba. Je muj nazor spatny ?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22647 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

jo je zajímavý že jim pomáhají i USA, který je taky zrovna nemají rádi...ale ti třeba dodávají potraviny i do Severní Koreje, která je líčí jako velkýho satana...nevím, podle mě je to politika "sice nás serete, ale ještě s váma kamarádíme", kdežto kdyby to neudělali, tak by tím vrhli Irán pod vliv kdo ví jakých států...Češi to imho dělají proto, aby dali různým organizacím vidět, že stojí na jejich straně...taky je to trochu o dobrým jméně...v tom našem díravým rozpočtu je to stejně smešná částka a rozkrade se mnohanásobně víc
zajímalo by mě, jak se íranci tváří na balíčky s pomocí s americkýma vlajkama, když stejný vlajky jsou tam asi na spoustě karikatur...jestli to ti jejich hlavouni odstraňou nebo něco...doufám že si tuhle šanci nenechají amíci ujít a polepí to celý americkýma nápisama, který nejdou sundat Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22654 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to je prave ono, je to hrozny divadlo ... sice je nenavidime a kecame o tom od rana do vecera, ale nechame si od nich porad pomahat, protoze nase fasisticky rezimy jsou sice dobry na kecy a popravy lidi, ale na zabezpeceni behu nasi zeme jsou na prd ... na druhou stranu USA hrajou hodnyho strejdu, kterej pomaha v pruserech, takze to nakonec nebude takovej dabel, jak vam rikaj vasi politici ...


me jenom prijde totalne bidny, ze kdyz se nekde neco stane (zemetreseni, valka), tak se najednou poradaj sbirky, mluvi se o tom, clovek v tisni porada akce, bla bla, ale ze tam ti lide umiraji den za dnem neustale, i kdyz zadne zemetreseni neni, ze jejich zivotni podminky stojej za prd, o tom se uz nemluvi ... kolik lidi kdy vedelo, kde je afghanistan a jaky jsou tam chudaci, nez tam vlitly USA ? kolik lidi se kdy zajimalo o kurdy nebo kosovsky albance ? nebo treba cecence, armence, atd ? je to strasnej fixl !!!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22661 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

no on u nás není fašistickej režim a kdyby přišla nějaká katastrofa, tak bysme tu pomoc asi taky brali :-/ no já to beru jako gesto dobrý vůle
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22663 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to je ono, u nas nikdo netvrdi, ze usa je velkej dabel, takze nam nemusi vadit si od nej brat pomoc ... ale co to ma za logiku, na jedny strane volat po jeho zniceni, na druhy strane brat konzervy ? samozrejme je to gesto dobry vule, nerikam ze ne, jenom mi to prijde strasne pokrytecky, jak se najednou lidi staraj, ze tam nebo onam lidi TRPI, kdyz tam vlastne trpi celou dobu, jenom se o to nikdo nezajima ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22666 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

no jo za Husajna taky trpěli a podívej se, američani tam chcípají víc než za války, nikdo jim ani moc neděkuje
je třeba zajímavý, jak ve zprávách říkají, že pomoc poslal i Egypt, i když nemá s Iránem přátelské vztahy...koukám že ani mezi Arabáčema není Irán moc populární.
sundat tyhlety režimy je dost těžký, podívej se na Kubu, do Koreje...i když je nikdo nemá moc rád, spoustě lidí se hodí a když se na ně šáhne, hned se spustí mela...říkám mě by taky zajímalo jak to ty iránský úřady lidem vysvětlí, že jim pomáhá velký satan
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22679 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nebylo mi to jasne do te doby, nez se mi jeden egyptsky "kolega" pochlubil, ze maji rocni prirustek obyvatel 1 000 000/rocne. Na otazku, jak je vsechny uzivi odpovedel: "we let them starving" a ze at se postara Anglie, kdyz je pred tim kolonializovala. Oni vubec neciti zodpovednost za zivotni podminky svych vlastnich lidi. Vsadim se, ze vetsinu americkych konzerv v Iranu zabavili stejni ajatollahove, kteri pak v mesitach hrimaji proti Velkemu Satanovi.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22680 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Když byla válka v Afghánistánu tak dávali v TV dokument o talibanu a tam ukazovali jednoho blba od talibů který během dvou měsíců 3 x změnil bojující stranu podle toho jaká zrovna byla situace na bojišti a vůbec se stím netajil a ti rádoby spolubojovníci to věděli a nic s tím neudělali . Nakonec tam byl takový bordel že už pomalu nikdo nevěděl kdo proti komu válčí. No a tohle bude taky něco na ten způsob.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22711 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, Íránci nejsou Arabové Smile Ale jistě že mezi nimi jsou spory, soudržnost mají jen proti vnějším nepřátelům- Židům, zbytku světa apod., to vnitřní třenice nevylučuje Smile Koneckonců, třeba taková Irácko Íránská válka...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22742 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Myslim si, ze v tom celem taky hraje roli Kaddafi/Lybie a valka v Iraku - dva vyrazne kroky USA k potlaceni moznych zdroju ohrozeni, a Iran spolu se Severni Koreu byly taky na seznamu, takze kdyz se ted podarilo je presvedcit k jadernym inspekcim, doda se jim nejake to jidlo a pomoc, snad to povede k vetsi stabilite a k eliminaci pripadne hrozby.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22743 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Sagittarius : Ti mullové,nebo moulové? si ty americké konzervy ani nevzali..,asi jim nebyly dost dobré..
Pak si opravdu člověk říká,jestli se má pomáhat,a jestli to vůbec ty národy ,jimž je to určeno,ocení..
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#22883 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Prisel cas na mou oblibenou Kyselou okurku ... tentokrat se jedna o meho skveleho mileho hodneho nadnarodniho zamestnavatele, ktery me laskave obdaril exilem ve Francii a mysli si, ze je to nejaky blaho tady v ty p*deli trcet ... ale o tom to tentokrat neni - muj mily zamestnavatel se demokraticky rozhodl me zcela na ferovku podrazit s vejplatou, ktera mela byt prehodocena na zacatku roku, ale protoze jsem v polovine roku kvuli teto rotaci presel ze zivnostaku (na ktery jsem pro firmu pracoval dele nez dva roky) do stavu zamestnaneckeho, prehodnoceni bylo odsunuto az na srpen, kdy to teprve bude rok, co jsem zamestnanec.


Uzasna logika, co pratele Very Happy Nejvic me bavi ta naivita, se kterou si mysli, ze az se vratim, ze tam jeste budu delat Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23246 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jóoo, sladká Francie Smile. Od té doby, co kolegové pracovali v Cadarache, nemám o této monarchii žádné iluze Very Happy.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23320 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Trochu z jiného soudku..,nic mě netočí poslední dobou jako anonymní nasí.ači na různých fórech..,naposledy "Spor o seržanta Honzu" na IPMS Nymburk..
Je to realita doby ,bohužel..,ale nějak si nato nemohu zvyknout..,spíš nehodlám..
Evil or Very Mad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23486 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Mě zas dost štve, že se nemůžu zaboha přihlásit do fóra KPM Chodov. Už jsme to zkoušel tak pětkrát, vždycky čekám na mejl, a nic. Asi je zajdu někdy seřvat.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23491 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Evil or Very Mad Tak mě po ránu vymotal #Sniper Seznam.cz (a asi vynotá další uživatele tohoto serveru). Ti pa*chanti mi ve schránce zřídily složku SPAM a upozornění na novou zprávu ve foru na tomto serveru mi automaticky strkaj do této složky. Pa*chanti co si dovolujou vůbec rozhodovat o tom co je a není Spam, hlavně že oni mi tam strkaj spoustu žvástů o oskaru a podopnejch blbostech, ale že by mě upozornili na to že se rozhodli naprosto otevřeně hodnotit obsah mé pošty to mi říct neráčili. Asi budu muset přesunout svojí poštu na jinej server. Twisted Evil
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23738 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Mě to udělali taky, ale potom, co jsem hlášku odtud z spamu vyhodil spátky do normálního mi to už nedělá.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23743 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jestli chcete, muzu vam zridit mail @VALKA.CZ, staci rict Smile pristupne pres web rozhrani i treba z outlooku, umi vsechno co normalni mail umet ma Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23748 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Panzeranton:Čistě pro tvou informaci-narážíš na pana Jánského-p.Jánský je v jistých kruzích vyhlášeným kšeftmanem,pokud si zajdeš do jednoho pražského modelářského bazaru a budeš shánět něco,co zrovna nemají,dostaneš na pana Jánského telefon,pokud tam zcela vyjímečně nebude osobně přítomen.Je naprosto pochopitelné a všem naprosto jasné,že veškeré stavebnice,které si tento člověk doslova vypláče,má pouze pro svou vlastní potřebu.Zadej si do vyhledávače na Nymburku nicky pana Jánského (J.Jánský,Honza jánský,Jánský,Honza,)a podívej se do jeho témat.Posloupnost nákupů a prodejů je poměrně jednoznačná................
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#23903 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Seznam.cz poslední dobou upadá čím dál víc... Mě nejvíc vytočilo to jejich řazení odkazů ne podle abecedy, ale podle kvality, to už je vrchol, rozhodovat co je kvalitní a co míň Exclamation . Mají na to vyloženě "vědeckou metodu"...


a to nemluvím o těch reklamách, který tam čas od času vyskakovaly přes půl obrazovky, ale to už snad zrušili
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#25076 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

seznam dostal první vážnou ránu když se prosadil google Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#25082 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

seznam je o nicem, ale jeste porad je u nas nejrozsirenejsi, co se pristupu z nej tyce, nechapu ... gugl je o tisic procent kvalitnejsi a lepsi, najdu tam zasadne vzdy co potrebuju
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#25098 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Abych pravdu řekl já už používám jenom dva vyhledávače ten první je GOOGLE a ten druhý používám hlavně pro fotky a filmečky (stránky a MP3 umí taky) adresa je www.myblueday.com oba dva jsou česky.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#25099 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ja pouzivam gugl na vsechno, i obrazky to umi docela obstojne Smile


jinak se jeste vratim ke "sporu o serzanta honzu", podivejte se na nymbas, uz to tam docela vre, zda se, ze nas oblibenec je tam velmi oblibeny Smile bohuzel nemuzu souhlasit s Antonem, ze je to takovej skautik, jak nam ho Anton prezentuje, protoze s nim mame uz pomerne dost zkusenosti tohoto charakteru, a to nemluvim jen za sebe, ale za nekolik dalsich ucastniku tohoto fora ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#25122 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

já jsem teď dostal nějaký flashback z mládí (možná pod vlivem serveru plastikova.valka.cz) a rozhodl jsem se, že slepím nějaký ten model. Rozhodl jsem se, že podpořím místní průmysl, tak jsem koupil stavebnici Miga 21 od firmy Kopro, taky proto, že měla přijatelnou cenu pro moje modelářské skilly. Model se zdá býti pěknej, ale z návodu na mě vybaflo tohle: "Dlouhou řadu let patří MiG 21 k nejlepším letadlům své kategorie na světe. Byly a dosud jsou páteří stíhacího letectva států Varšavské smlouvy a dalších spřátelených zemí." Smile no přece jen jednou za třicet let by si návody aktualizovat mohli. Není to úplně kyselá okurka, spíš jen něco pro pobavení
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26467 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
tak to je hustyyyyyyyyyyyyy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26469 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ale jinak musím Kopro pochválit, jsou snad jediní, kdo dělají takovou sérií Lavočkinů, Migů atd. Vím, že to není až tak jejich zásluha, prostě dělají dál to, co dělali za komančů Very Happy, ale v dnešní době se to ukazuje být celkem výhodou, protože to nikdo jiný na světě snad ani nedělá. S jejich cenou jim musí na západě utrhnout ruce, jestli to nechrání nějakým brutálním clem.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26471 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to pochybuju, v podstate ty ceny jsou docela nizke i u ostatnich vyrobcu, nechtej vedet, kolik stoji takovej model dragonackyho tanku, kdyz vyleze z cinsky fabriky, a kolik desitek/stovek procent navic si k tomu prirazi distribuce za dopravu a distro tady v evrope ... zalezi tedy jen na trhu, poptavka a nabidka Smile
ale myslim, ze lavocky dela i nekdo jinej, nejaky rusaci urcite, ne ?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26473 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

mě přijde, že v oblasti modelářství pořád ještě trvá druhá a částečně i studená válka. Hasegawa si staví svoje zera a valy, Revell messersmidty a junkersy, číňani svoje přestavený ruský letadla a všichni dohromady spolu s korejcama ještě americká letadla a do toho obligátní Bf 109 a Fw-190. Ale po druhoválečných ruských letadlech se slehla zem, alespoň u těch největších firem. Toť můj dojem jakožto laika co sjížděl internetové obchody a pár modelářských obchodů v Brně Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26475 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

zeptej se scottyho, povi ti to samy Smile samozrejme jako se vsim je nejvetsi terno technika nemecka, at uz letadla, nebo tanky, a americka ... pak neco tech Tcek a Migu, a to je asi tak vsechno ... britskych zbrani je pomalu, tech kvalitnich, a jiste by se nasla spousta veci, co vyrabet ... jenze to je stejne jako na nasem kniznim trhu, dokud budou lidi kupovat veci, jako "hitlerovi deti", "hitlerovi zeny", "hitlerovi psi", a cokoliv dalsiho, byla by blbost, kdyby to nekdo porad dokola nevydaval Sad Sad Sad a stejne je to tady, poptavka ocividne nedokaze presvedcit vyrobce delat neco jineho, nez tyto zabehle modely Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26476 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

to Hruzovladce: Very Happy Ber to tak, že jsi sehnal model s historickou, neřku-li dobovou dokumentací Idea .
Sedí jim tam jinak stavební postup (odpovídají díly v návodě současné stavebnici)?


Díky
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26477 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

díly v návodě odpovídají, jinak ten model vypadá fakt moc pěkně, dekály to má české, německé, polské a irácké. Asi udělám tu iráckou verzi co je na obalu, vypadá fakt zajímavě. Jako za 109,- Kč to nemá chybu - za málo peněz hodně muziky.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26478 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Kopro sice okecávky nechává původní, ale samotné návody upravuje, takže doplněné/odstraněné díly v návodu uoravili. Ale k těm lavočkám- někdy na začátku devadesátejch jsem viděl model La-5 od Italeri, a nejvíc mě pobavily německý znaky na kresbě na obalu. Snad tam jen dali kamufláž nejakýho kořistního stroje a nespletli si strany... Kvaitu samotnýho modelu raději posuzovat nebudu, viděl jsem ho dávno, ale mám takový pocit, že přesnější mohhl být i kdysi dávno mým tatíkem z původně kovozávodské La-7 postavený FW190. Od Italeri mám MiG-3, a provedení detailů je teda děs- vlastně tam ani žádné nejsou.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#26856 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Trochu z jiného soudku....mě právě vytočila tahle zpráva (citace z Novinek):


"Francie zakázala náboženské symboly ve školách
...
Francouzské Národní shromáždění v úterý podle očekávání drtivou většinou hlasů schválilo návrh kontroverzního zákona, který zakazuje ostentativní nošení náboženských symbolů, včetně muslimských šátků, ve veřejných školách.
...
Veřejné mínění nicméně normu podporuje. Podle průzkumu společnosti CSA ji schvaluje 69 procent obyvatel Francie."Admine co to tam proboha provádíte? Confused: Muslimům zakázat šátky, židům čepičky, křesťanům kříže?! To zavání rasismem... Proč? Proč si nemůžu na krku nosit třeba akvárko (viz Pupendo Wink ) a na hlavě plaveckou čepici? Chápu že třeba na úřední fotky je nějaká norma a tam to musím sundat, ale do školy? A proč zrovna do školy a ne na úřad, do hospody, do autobusu, na ulici, do koupelny... Twisted Evil


Chápete to někdo??? Shocked
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27301 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Chápu a doufám, že se Francouská vláda a parlement přidá k těm vládám a nevládním organizacím, které naší republiku obviňují s rasizmu. K podavení na tom celém je, že právě francouzi nejvíc spolupracují s arabskými státy, které veřejně podporují náboženskou nesnášenlivost a arabský terorismus.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27302 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

bohuzel ja to docela chapu ... jde o to, ze nosenim satku to nekonci, a nevim, zdali by se vam, at uz katolikum, protenstantum nebo zidum libilo, ze vas uci arabka zabalena az po vlasy v satku ... to je asi takove, jako kdyz na nasich skolach chteli znovu zavest krestanskou nauku, tedy nutit vas do neceho, co neni povinne (tedy vyuka krestanstvi, kdyz cast naroda jsou protestanti) ... noseni satku je jeden ze symbolu "muslimstvi" a muze ovlivnovat deti k takove vire, i kdyz ne treba primo (jine prirovnani, asi lepsi, zkuste ve vsech tridach povesit krize nebo davidovy hvezdy, a uvidite ten rev) ... tedy pokud nabozenstvi, tak bud vsechna, nebo zadne, nechapu, proc by zrovna muslimove meli mit neco extra ... ono kdyz se tady na ne podivate, bylo by vam na zvraceni ... to uz s muslimama nema vubec nic spolecneho, jsou to muslimove jenom kdyz se jim to hodi, a celej ten cirkus kolem noseni satku se tyka podle meho nazoru a toho, co kolem sebe vidim, pomerne maleho procenta populace, prirovnal bych to k ultraortodoxnim zidum, jejichz pocet je vyrazne nizsi, nez pocet zidu obecne. a cely ten cirkus kolem tohoto radoby "rasistickeho" zakona je jen dalsi lobby, snaha vytezit z teto co si budeme namlouvat, naprosto idealne medializovane a popularni situace (v dobe boje proti terorismu, stretu arabskeho sveta se zapadni civilizaci atd) nejaky benefity ... kdyby to muslimum opravdu vadilo, a ted muslim VAZNE, tak by francie behem par minut stala, protoze udajne je tu 15-20% obyvatelstva muslimske viry ...


jinak podivejte se poradne na tu zpravu ... OSTENTATIVNI noseni NABOZENSKYCH SYMBOLU ... ve VEREJNYCH skolach ... tedy zdaleka se to netyka jen muslimu, ale proste vsech ... a pokud se jim to nelibi, maji pravo volby ! mohou jit do soukrome skoly, v cem je problem ? pouze se timto rika, ze pravidla jsou stejna pro vsechny a vsichni je budou dodrzovat, alespon tak to vidim ...


s tim rasismem ale nesouhlasim, to je trochu prehnane ... Francie nas jeste porad muze pomerne uspesne kritizovat, protoze zkuste byt cikan u nas, a zkuste byt kdyz to tak reknu, negr ve francii ... nebe a dudy, pratele ... naprosto zadny problem ... v zivote jsem nevidel takovou smichanou kulturu cernochu, zlutaku, sem tam nejaky rusak, proste vsechno mozny, a me pozorovani pomalu potvrzuje domnenku, ze neco jako "bily" francouz ani neexistuje, protoze je to proste multientnicka a multikulturni smeska ... stejne jako ve velke britanii a dalsich statech, tady si nikdo nelame hlavu s tim, ze ktere zeme ci svetadilu pochazite, pouze, musite dodrzovat pravidla dana pro toto uzemi. Myslim si, ze pri veskere snaze, toto se o nasi krasne demokraticke socialisticke federativni republice Cechy und Mahren rict neda.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27306 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To Admin: já ale mám poslední dobou pocit, že u nás rasismus existuje i díky tomu, že naše úřady mají odlišný přístup k řešení problémů u věšinové populace a u romské menšiny. Nechci a nebudu rozvádět všechny své důvody které mě k tomu vedou a už vůbec nechci na těchto stránkách rozpoutávat válku barev. Jen bych vznesl jednu otázku (a nečekám na ní žádnou odpověď). Jak často příslušníci armády a policie, kteří byli nuceni změnit na základě požadavků tohoto státu své město působnosti (posádku) dostali v posledních 10 letech od tohoto státu byt ?
O zneužívání našeho sociálního systému radši nemluvím.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27308 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

jasne, na to dokonce existuje definice, rika se tomu tyranie mensiny, tedy zneuzivani pozitivni diskriminace, ktera ocividne zejmena v pripade takovychto mensin plati ... jenom rikam, ze nase zeme se s timto problemem nedokaze vyrovnat, a to jakkoliv (ja osobne bych postupoval vyrazne tvrdsim zpusobem, zadne byty zadarmo, deset deti zadarmo, jidlo zadarmo, do skoly nemusej ...), zatimco zminovana francie sice neni dokonala (a ja to vim nejlip Very Happy Very Happy Very Happy, btw, podivejte se na forum Offtopic, tam je o Francii celej clanecek Very Happy), v tomhle maji pred nami jeste docela naskok Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27309 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Admin: No jenom jestli ten náskok právě nezačali ztrácet...
Vidím, že je tam pojem "ostentativní" nošení, a podle mě je to něco jako "množství větší než malé", tedy formulace které se musím nekontrolovatelně rozřechtat pokaždé když ji slyším. Jenom mám pocit, že "ostetntativní" je tam proto, že šátek bude "ostentativní", kdežto čepička a kříž nebudou "ostentativní". Jinak jsem původně nezpochybňoval že se to má týkat všech náboženství bez rozdílu (to činím až teď, ale to se teprve udvidí, jestli to tak bude nebo ne), ale chci říct že s tím nemůžu souhlasit, ani když se to týká všech...


Beztak sám nevěříš, že zakážou nošení křížků na krku...no muslim holt nosí šátek, a na hlavě.... a právě proto, že nemůžou zakázat ten křížek, nemůžou zakázat ani ten šátek. Podle mě to - a zcela zbytečně - nahrává slovy našeho oblíbeného Vašíka "plíživému" vzniku opravdového "střetu civilizací", zbytečně to dává záminku k další nesnášenlivosti.
A zajímavá byla ta připomínka, že Francie vlastně skoro nejvíc "kamárádí" právě s muslimy a např. Palestinci. Izraeli káže o tom, jak mají mít Palestince rádi, ale sama ve své zemi nedovolí ani muslimovi nosit šátek na hlavě. Není to trochu k smíchu (pláči)?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27312 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Na začátku myslim byl ten spor o tom, jestli si I MUSLIMOVÉ musejí sundavat ve škole pokrývku hlavy, jak jest napsáno ve školním řádu. Někteří ředitelé žádali striktní dodržování školního řádu jiní tolerovali (když je důvodem náboženství tak teda jo). Jenže tak vznikala určitá "pozitivní diskriminace" a to po čase vede k tomu, že si ostatní začnou stěžovat, že část má výhody (nemusejí dodržovat předpisy), zatímco ostatní ne a začíná problém, kterej po čase hrozí přerůst ve větší = problém šátek x školní řád se přenese do obecnější roviny ve smyslu Vy nemusíte dodržovat tolik zákony, protože si policie tolik nedovolí, aby nebyla obviněná z rasismu atd atd. I u nás mnozí úředníci některým skupinám raději dají víc, aby se tam druhej den nesjely štáby všech televizí a neposlouchali obvinění z rasismu.
Takhle se to vyřeší elegantně. Zákon jasně zakazuje jakoukoliv "náboženskou propagaci" stejně jako je ve škole zakázána ta politická. To se mi zdá spravedlivý a správný. Ve škole má docházet k poznávání a ne k ovlivňování (byť nepřímo).


To dav: A to je taky ta "pozitivní dikriminace" i když oficiálně ji nikdo nevyhlásil. Jedněm byty jak na běžícím páse, jinej se 5 let nedočká a pak to vede ke stále větší nenávisti. Podobně by se to podle mě vyvíjelo i s těma šátkama.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27313 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Souhlasim s robotem, rekl to asi tak, jak ja jsem to myslel Very Happy Rano moudrejsi vecera Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27328 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

RoBoT: no tak teď mi to nařízení připadá ještě víc nesmyslný... pokud existuje norma přikazjící při vstupu a pobytu ve škole sundat pokrývku hlavy, proč se proboha parlament za velkého povyku zabývá tím, že by extra zakázal muslimské šátky, a ještě na to nabalí křesťanský křížky?


Druhá věc je, jestli se dá nošení šátku/křížku považovat za náboženskou propagaci... co když nosím značkový tričko, to propaguju tu značku, ne? A reklama je ve škole taky zakázaná, nesmím ho tam nosit? Rolling Eyes


Abych to shrnul, já bych to prostě nechal tak jak to bylo... vyhláška zakazuje nošení pokrývky hlavy a pokud ji někdo nehodlá dodržovat, ať přestoupí buď jinam, kde mu to budou tolerovat, nebo v nejzazším případem bych to řešil úpraou této vyhlášky, výjimkou a podobně... Ale proč z toho dělat náboženskou otázku a aféru?


ale o tom tohle fórum není Wink
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#27342 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Zmenim zas tema Very Happy


FUCKING WEATHER Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Do vcera bylo leto, dvacet stupnu, nadherne. Dneska odpoledne mame jet na dovcu na britsky ostrovy a hadejte co ? zacne chcat ... a presne v tu dobu, kdy sednem do vlaku smer Londyn ... a bude chcat dalsich 14 dni !!! z toho uz by se jeden zblaznil, tady (jak pravi klasik) jen chcije a chcije a chcije (sorry, lip se to rict neda, ale nebyl snad jedinej den pres zimu, kdy v tyhle bohem proklety zemi neprselo) ... doufam, ze to nedorazi i do cech, kdyz tam mate taky leto, protoze jinak by to bylo skoro na povodne Sad Sad Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#33791 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ale dorazí
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#33793 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

tak tak...povodněma už taky strašijou... a je fakt, že například dneska už se v naší milované Bečvě Laughing valilo o dost víc vody než obvykle... a to je tady zatím krásně, sluníčko svítí a mraky nikde, nepršelo už dva týdny... jestli ještě dorazí lijavec, máme to tu zas
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#33861 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Odbočím k oblíbenému tématu posledních měsíců #Sniper až najdu nějakého ha*zla co se baví vymejšlením a šířením virů, tak bude mít při natáčení filmu i jednu věrohodnou mrtvolu 8) .
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#35096 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

k tomu se pridavam ... denne jich mam ve schrance tak dvacet, diky bohu uz opadla ta velka vlna nedavne doby, to slo do stovek ... jen to prudi ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#35106 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nemám rád Vyškov Twisted Evil . Strávil jem tu den a začínám uvažovat o emigraci. Navíc, tímto skláním hold všem modemistům - něco tak deb*lního jako připojení přes telecom jsem tedy neviděl. Člověk se 5x připojí, ale až na poslední pokus se konečně dostane na válku.cz a to jak jistě chápete je nepříspustné a přímo skandální.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37206 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

dav:To jsi zjistil až těd? Smile)))) Ne JOKE
Ale máš pravdu...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37210 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ano, ve vyskove jsem take byl, sic jen v muzeu, ale stacilo Smile a co se tyce modemu, tuto radost jsem si nastesti uz od malicka odeprel a coby jeden z prvnich uzivatelu prvniho systemu internetu po kabelove televizi v CR jsem si prosel predpeklim i peklem teto sluzby, lec alespon rychlost mi oplaci cast tech vynalozenych nervu Smile Ani nevim, jak se budu domu vracet, tady mam dokonce internetovou kabelovku s 640kbps, a to je poradnej fofr Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37222 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

NJN, Telecom. Takhle to dopadá, když je někdo monopol. Už aby měl konkurenci. To pak pojedou ceny dolů a kvalita nahoru (aspoň doufám) - jako onehdá u mobilů, dokud jeden operátor = všechno předražený; potom konkurence a šlo to radikálně dolu.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37350 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

hlavne je treba aby cela republika zrychlila, klasicky modemy jsou fajn, ale celej svet uz bezi na pul megach, chce to ADSL, rychlejsi kabelovku a podobne, aby to melo smysl ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37354 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

klasickej modem už nechci nikdy v životě vidět!!!
Co já u toho vymyslel nadávek, to bylo něco strašnýho, půl minuty to řve a pak je to stejně pomalý ja kráva.
Sem moc rád že už mezi modemisty dávno nepatřím, protože pevná lajna je prostě pevná lajna (i když jen 128/128)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37355 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Buď rád i za těch 128 kbps, já jedu na 64 kbps přes drát. Sice s modemem nesrovnatelný, ale takový půlmego bych si nechal líbit. Aspoň by se mi rychlejc načítala válka.cz Smile Smile Smile Smile Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37356 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

je pravda že válka se občas načítá pekelně pomalu a několikrát se mi pro jistotu radši ani nenačetla Confused (to mám za to že se sem připojím několikrát denně)
Ale nezoufej, 64 je taky dobrý a já už šetřím na 256/256 a tím už si myslím že bych mohl být spokojenej 8)
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37357 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Pro jaký připojení (druh) ses rozhodl ?
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37359 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

pevná lajna, přes síťovku,LAN (nevim jak tomu říct) tady v Brně se tomu nadává Netbox
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37360 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Hmm... tak to závidim. U nás v paneláku jsme připojený přes drát na LAN (buď 64 nebo 128). Takže naděje, že by se sem přitáhla jiná firma s lepším připojením je asi nulová (většině lidé stávající připojení stačí - na e-mail a občasné brouzdání ...). Ale když chce člověk stahovat soubory (více nebo větší), tak to je na provaz.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37363 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ja jedu pres klasickou kabelovku, kdysi tesmedia, ted karneval, tesmedia stala pekne za prd, takova shitova spolecnost, to jsem nevidel, ale ted se to o dost zlepsilo, a prej tam vymetli i par lidi, takze to ted slape, hned jak se vratim jdu do toho znova. asi pujdu nekam k pul megu, na to si clovek rychle zvyka Smile


co se tyce valky, to je dany problemama na serveru ... mam tu krom valky a vsech podruznych webu jeste obrovsky web pro fotografy, a valka spolu s timto photopostem generuje dohromady zhruba 330 giga prenesenejch dat mesicne, strankove jsme nekde u 25 milionu vybavenejch stranek mesicne, vetsina z nich sosana z databaze, pres 50 milionu souboru ... asi si udelate sami obrazek o tom, jaka zatez to na normalni pecko AMD Atlon s dvouma gigama pameti musi byt Very Happy Very Happy Very Happy a pak se proste najdou dny, kdy se to proste kouse, aniz bysme vedeli proc. Proto jsme pristoupili k tomu, ze je objednanej novej server, pripojovat se bude koncem dubna, a tak se zatez rozlozi na dva. Az se vratim domu a dam dohromady patricnou sumu, koupim jeste treti, ktery bude jen a ciste na valku, zadne dalsi weby tam nepojedou, ty necham na tomto stavajicim. Konfigurace ? procery 2x AMD Opteron, 2gb pameti, 2x SCSI disky 36 giga v raidovym poli, gigova sitovka. Uz jen mit tech sedesat koliku Smile pak vam pratele bude valka litat tak rychle, ze budete cubrnet Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37365 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ten Karneval bych si nechal taky líbit. Garantujou půlmego (cca. -nevim přesně), ale mnohde to prej šlape i na mega (mam jen z doslechu).


Ty čísla .... to je hukot. Smile


Takovou mašinku bych si nechal taky líbit. Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37377 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Tak tady si musím trošku zamachrovat - máte bydlet v Přerově Laughing Laughing Laughing Město sice za moc nestojí, ale místní Kabelovka nás napojila přes optiku a rychlosti jsou sice proměnlivé, ale v průměru velice slušné (sice na Admina určitě nemáme, ale na úrovni 256 kbps se často vyskytuju 8) )
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37397 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

tak to tady zase rychlosti sou daný a taky se drží, když mám 128 tak mi to jede na 128, když mám 256 tak na 256 atd. a to nonstop...
Ale když se to teprve rozjíždělo tak nevýhody byly občasný výpadky, ale zase se občas někomu stalo že mu to místo na 64kbps jelo na dvou megách 8) jenže to už mají ti hajzlové vychytaný Crying or Very sad


a každej koho znám a má kabelovku si stěžoval jak ty rychlosti kolísají, to bylo obzvláště poznat při hraní on-line
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37482 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

rychlosti na kabelovce bejvaly zdileny, ted uz se to dela jinak, takze to s rychlosti je lepsi, ale musi byt dobry signal, tam, kde jsou stary rozvody a stary draty to stoji priserne za prd, v kralupech to blblo nejaky dva roky, nez se to vsechno vyresilo ... ale zato nam to zas behalo jako metropolitni sit na deseti megach mezi pocitacema navzajem, rychlost byla limitovana jen na internet a "ven" z mesta ... ted uz je rychlostni limit nastavenej primo v modemu (teda ne ze by se nedal zmenit, ale samozrejme se na to brzo prijde Very Happy) a nic se s tim neudela Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37489 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

heh,to se to najednou rozjelo Smile) Já teda jedu na ET Data Nonstop,ale pujdu od toho,protože to těd stojí 751 kč ale od 1 července to bude stát 1220 kč.když to vyjde,molh bych mít 128 kbps/s za 700 kč mesíčně...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#37498 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bez dalšího komentáře předkládám všem kolegům, na jakou informaci jsem narazil při historickém bádání...
Doporučuji zajíst kyselou okurkou.


http://www.lahovicky.cz/zpravy/8.5.2003.asp


Sad
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#39973 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nejlépe to asi vystihl sám autor v samém závěru...


Když jsem v kyselé okurce, napadá mě - obracím se teď na vás kteří umíte anglicky a sledujete v tomto jazyce dokumenty atd. - když je napsáno "World War I" čte se to World War One a nebo World War First? Naše angličtinářka nám nedávno tvrdila podle mého názoru blbost, a tak se obracím na povolanější Wink Pokud neměla pravdu (čemuž věřím), patří to tedy do kyselé okurky Laughing Stejně jako pokus o popis americké historie v našich učebních materiálech, kde nějakým "nedopatřením" zcela vypadly četné války s indiány...


A stejně jako zítřejší "stávka" učitelů. Na našem ústavu se jí zúčastní asi 6 (slovy šest) profesorů. Ať si o jejich požadavcích myslíme co chceme, tím že nejsou schopni vstoupit jednotně ani do jednohodinové (!) stávky, dokazují, že si zvýšení platů nezaslouží.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#39976 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

čte se to World War One a World War Two
anebo pak teda First World War (nebo myslim ještě Great War) a Second World War


ten závěr toho článku o Lahovicích je vystihnutej dobře a s autorovým názorem souhlasím. Taky se mi líbí že se nebál to napsat "na plnou hubu"
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#39977 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, uprimne, ten clanek sam o sobe a styl, jakym je napsan, me urazi podstatne vice, nez obsah, ktery se tento "komunistobijec" snazi sdelit. Prijde mi to spise jako vyrizovani uctu a snaha obvinovat ostatni za neco, co je normalni a prirozenou soucasti naseho pravniho radu, tedy fakt, ze shromazdeni musi byt ohlasene, a pokud chteji v praci omezovat ostatni, stejne jako blokovat dopravu, meli by se prizpusobit. Paraniodni recicky o "policistech v civilu, kteri monitorovali situaci" nechavam stranou, nataceni na kameru je ve vsech techto pripadech normalni a deje se na vsech demonstracich, pritomnost policistu na akci nepovolene je prirozena a tezko se ji divit, zejmena v oblasti, kde je takova cila doprava a navic stavba ... Navic fakt, ze autor povazuje zucastnene za "vsechny" (na fotkach jsem nikdy vcetne deti nenapocital vice jak 25 osob), zatimco druhe se zucastnilo "jen asi deset osob" (tedy hm, pouze polovina Smile ) dava naznacit, jak v dane obci vypada ... I s tou skladkou bych to podle fotografii videl dosti polemicke, spise se kolem kope nejaky kabel a provadeji se stavebni prace. Tedy cely clanek mi prijde jako zla krev mezi autorem a nekolika dalsimi lidmi z obce, kteri nesouhlasi s prubehem stavby nebo s necim dalsim co dela mestky urad, a filtruji to pomoci takovychto akci, navic to vydavaji za "komunisticke", "zkurveny narod" a podobne, pricemz zcela zrejme se jedna o osobu starsi a tedy by me uprimne zajimalo, jake nazory a postoje zastaval poslednich padesat let ... vzhledem k tomu, ze par takovych lidi znam, nemalo plati, odkud vitr fouka ...
Rad bych se mylil, ale tento clanek ve me vyvolal spise velmi silny nesouhlas s konanim dotycnych osob, nez s pristupem statu ci mestkeho uradu ...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#39979 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Dexter: Tak to jsem rád že na tom ještě nejsem tak špatně Wink


Admin: celý ten článek právěže vystihuje přesně stav naší společnosti - nikdo se s nikým není schopen dohodnout a pak si to ještě budou vyříkávat "přes média". A to i když jde o takovou věc, jako je pietní vzpomínka na oběti ve své vlastní vísce...
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#39983 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ne ne, dobrej je jenom to world word one a two, podle meho, to first a second pochazi od takovych narodu, kde anglictina neni jejich jazykem, a prekladaji to podle sveho (jako napriklad my Smile ) ... navic pravda je, ze britove i francouzi spise pouzivaji Great War (Grande Guerre), nez ww one ...


Co se toho clanku tyce, prijde mi to trochu mrzke, resit to timhle stylem, a jeste do toho tahat tu pietu a pamatku ... nevsim jsem si, ze by tam na tech fotkach nekdo delal neco jako pietni akt, ze by prinesly venec nebo neco takovyho, spis tam postavali a hadali se s ridicema bagru Sad a to rozhodne neni to, co bych si predstavoval pod vzpominkovou akci ... pak je jasne, ze tento narod uroven nema, ale nemuzou za to komunisti ani fasisti, ale kazdej z nas, protoze my jsme ted to, co tvori nas narod, a pokud se budeme chovat tak, jak dotycny v tom clanku, tak se to, na co si sam stezuje, nikdy nezlepsi Sad Sad pokud bych z toho mel dojem, ze jde jen o tu pietu, tak bych chapal, ze jsou lide rozmrzeli, ale prece neni nic jednodussiho, nez se domluvit a resit to priste jinak, lepe a radostneji. Nemuzu si ale pomoct, ze se proste jedna o prvni moznou prilezitost, jak se o mestky urad otrit, a to bez ohledu na to, jake mel pro sve rozhodnuti duvody, a proste to udelat na truc, a jeste se divit, ze tam jsou policisti a ze na ne ostatni lide nadavaji. Timto zpusobem je pak zneuzivana historie a pamatka tech mrtvych k sobeckym a pokryteckym problemum soucasnosti.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#39985 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

No, když čtu Adminovy příspěvky ohledně článku, tak si říkám ..... tak přeci jenom má někdo stejně kritický pohled na celou věc/článek. Samozřejmě pieta a uctění památky je fajn, i třeba dvakrát (jednou na den masakru + druhé den jako výročí konce války - proč ne ?), ale článek mě připadá spíše jako prostředek vedení politického boje (časté užívání slova komunistický + zvýrazňování nepřítomnosti starosty + další obsah dotyčného webu) a tedy zneužití piety pro boj na obecní úrovni. Fuj ! Přítomnost policie byla asi kvůli nenahlášenosti akce = není se čemu divit.
Taky bych si představoval jinak řešení místa pomníku (nemyslím dočasné výkopové práce, ale blízkost víceproudé vozovky), ale o tom se autor článku příliš nerozepisuje.
A použití termínu "zkurvený národ" mě tedy doslova nas..lo.
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#40036 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ad WWI a WWII:


Nejlépe asi World War One / Two, ale i na UK webech (+ i ve slovnících) se dá často narazit na First / Second World War. Spojení World War First / Second je asi nesmysl. První světová je často, jak píše Admin, též psána jako La Grande Guerre / The Great War. Uff!
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#40038 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

WWI: Díky fšem, stačí ... vysvětlujte to naší profesorce angličtiny Laughing
Mě víc štvalo, že spolužáci věřili víc jí než mně Shocked
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#40040 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

prines si zakovskou, ja ti to tam napisu, od Admina to snad vezme, nebo ne ? Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#40045 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ale ne Laughing já jsem se ptal jenom proto, že většinou mám sklon si moc nevěřit (asi mám důvod Very Happy ), tak jsem se chtěl ujistit. Profesorka co to neví mě nezajímá, ať si klidně zemře blbá Laughing


Ještě k těm WWI - důkazem že i First World War se občas používá budiž (jsouiž...jak je budiž v množném čísle? Smile ) stránky firstworldwar.com Wink
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#40052 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Koukám, že vaše angličtinářka je na tom podobně, jako byla ta naše na gymplu - tři lekce před náma Smile Smile Smile Smile
URL : https://www.valka.cz/Kysela-okurka-t35#40054 Version : 0