Main Menu
User Menu

Military history website

Bořetín

zámek

     
Název:
Name:
Bořetín
Další názvy:
Other Names:
Tiefendorf
Typ:
Style:
zámek
Stav:
Condition:
zachovalý
Přístupnost:
Accessibility:
nepřístupno
Obec:
Municipality:
Bořetín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°40'12.03"N 14°28'27.68"E
První písemná zmínka:
First Written Reference :
DD.MM.1627
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
mapy.cz
pamatkovykatalog.cz
URL : https://www.valka.cz/Boretin-t236375#653351Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bořetín

Vybudován okolo roku 1627 jako venkovské sídlo pro augustiánské mnichy z českolipského kláštera. Po požáru roku 1730 přestavěn.

Zdroj:
mapy.cz
pamatkovykatalog.cz

Bořetín - Foto vlastní

Foto vlastní
Bořetín - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Boretin-t236375#653352Version : 0